شماره خبر:  1586    تاريخ انتشار خبر:        ام بهمن ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2401 مرتبه تا کنون

 چگونگی سرقت سه هزار کارت سوخت

در تحقيقات قضايي پليسي از يک زن و 6 مرد که به اتهام سرقت کارتهاي سوخت از 2 اداره دولتي تهران بازداشت شده اند، جستجوي گسترده براي دستگيري سرکرده باند آغاز شد.

چندي پيش گزارشي به دفتر وزارت کشور ارسال شد مبني بر اين که چند نفر در ميدان امام خميني (ره) تهران به فروش غيرقانوني کارت سوخت خودرو مي پردازند.

بنابراين دستور ويژه اي از سوي وزير کشور صادر و پرونده براي ادامه تحقيقات به دادسراي فرودگاه مهرآباد تهران ارسال شد و از سوي قاضي صابري زفرقندي ، سرپرست دادسرا، پرونده در اختيار بازپرس بهروز مهاجري ، رئيس شعبه يکم دادسراي عمومي و انقلاب فرودگاه مهرآباد تهران قرار گرفت. به اين ترتيب ماموران اداره اطلاعات امنيت عمومي ناجا به سرپرستي سرهنگ جمشيدي و سروان خاني تحقيقات گسترده اي را در اين زمينه آغاز کردند و پي بردند که تعداد زيادي کارت سوخت از اتاق يکي از متصديان يکي از اداره هاي تهران به طرز مرموزي ناپديد شده است و در فاصله زماني تيرماه تا پايان مرداد امسال تعدادي دانش آموز از سوي محل تحصيل خود براي گذراندن دوره هاي کارورزي به اداره فوق معرفي شده اند و در اتاقي که کارتهاي سوخت ناپديد شده ، دختر 17 ساله اي به نام يلدا دوره کارورزي اش را سپري مي کرده است.

به اين ترتيب ، اين دختر 17 ساله به عنوان مظنون تحت تعقيب قرار گرفت و اوايل مهرماه امسال دستگير شد و با انتقال به مرکز پليس اعتراف کرد که با مردي 32 ساله در خيابان آشنا شده و ارتباط پنهاني پيدا کرده و از اداره فوق ابتدا يک جلد کارت سوخت به سرقت برده و در اختيار مرد جوان قرار داده و سپس از سوي وي تهديد شده و بناچار 28 جلد کارت ديگر را سرقت کرده است.

به دنبال اظهارات دختر جوان ، همدستش و 3 مرد ديگر که کارت هاي مسروقه را مي فروختند، شناسايي و دستگير شدند و پس از پذيرفتن جرم خود، اعتراف کردند تعدادي از کارتهاي مسروقه را از کارمندان 2 اداره دولتي به دست آورده اند.

بنابراين ماموران با اطلاعاتي که از متهمان به دست آوردند، موفق به دستگيري 3 مرد کارمند شدند و به تحقيق از آنها پرداختند.

اين 3 متهم در تحقيقات قضايي پليسي دچار تناقض گويي متعددي شدند تا اين که 2 مرد به صورت جداگانه به اداره اطلاعات امنيت ناجا مراجعه و عنوان کردند 2 نفر از اقوام آنها که در مراکز تجاري کار مي کنند، از يک فرد بيش از 100 جلد کارت سوخت تحويل گرفته اند.
با اطلاعاتي که اين 2 مرد در اختيار پليس قرار دادند، 2 مرد تحويل گيرنده کارتهاي سوخت مورد تحقيق قرار گرفتند و اعتراف کردند که کارتها را فردي در اختيار آنها قرار داده تا بفروشند و در هفته هاي بعد هم تعداد ديگري کارت از وي تحويل بگيرند.

ماموران با کسب اطلاعاتي از آنها به چهره نگاري رايانه اي از مرد فروشنده کارتهاي سوخت پرداختند که معلوم شد وي شباهت بسياري به يک متهم سابقه دار دارد. با به دست آمدن هويت متهم سابقه دار، تحقيقات براي يافتن وي آغاز شد. روز گذشته 3 کارمند بازداشت شده براي ادامه تحقيقات به شعبه يکم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب فرودگاه مهرآباد تهران انتقال يافتند.

يکي از متهمان در اظهاراتش گفت: من کارمند تاسيسات در آن اداره بودم و هر از گاهي به دليل ازدحام کار در ارائه کارتهاي سوخت به مشتريان ، به کارمندان اداره کمک مي کردم. تا اين که چندي پيش يکي از کارمندان به من گفت مي تواند براحتي کارتهاي سوخت را از اتاق متصديان خارج کند و از من خواست تا يک شب همراهش باشم تا او نحوه سرقت کارتها را به من نشان دهد که از روي کنجکاوي قبول کردم ، آن شب با وي همراه شدم و پس از باز کردن در اتاق يکي از متصديان ، قصد برداشتن کارتها را داشتيم که متوجه شديم کارتها به اتاق ديگري انتقال يافته است. بنابراين منصرف شديم. 2 همدست وي اظهارات او را نپذيرفتند و حرفهاي ضدونقيض زدند.

بنابراين گزارش ، در ادامه تحقيقات قضايي پليسي معلوم شد بيش از 3 هزار جلد کارت سوخت از يکي از اداره هاي دولتي به سرقت رفته است.

بنابراين ، متهمان با قرار قانوني روانه زندان شدند. تحقيقات تکميلي از آنها ادامه دارد.


منبع خبر : فردا نيوز - http://www.fardanews.com/show/?id=36849 
اخبار مرتبط

چگونگي پرداخت بهاي سوخت به روش آن‌لاين و آف‌لاين
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1389

تکلیف بنزین ذخیره شده در کارت‌های سوخت چه می‌شود؟
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1389

سوخت‌گيري بنزين آزاد با كارت شخصي
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1389

بنزین 210 تومان می شود
منتشر شده در تاريخ: 26/01/1389

فواره بنزین در سجزی اصفهان
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1389

بازار سياه بنزين
منتشر شده در تاريخ: 11/11/1386

منتظر سهميه ينزين عيدها نباشيد
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1386