شماره خبر:  1527    تاريخ انتشار خبر:        ام دی ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2420 مرتبه تا کنون

 بياييد با هم به سايت ياهو در يك طرح ملي اعتراض كنيم

fiogf49gjkf0d
سایت اینترنتی یاهو که یکی از سه پورتال بزرگ خدمات اینترنتی با میلیونها و میلیونها کاربر در سراسر دنیاست و بیش از هرچیز، یک پروژه‌ی تبلیغاتی برای اهداف سیا، هالیوود و کاخ سفید محسوب می‌شود، مدتهاست که سردمدار توهین به ملیت ایرانی و نژاد آریایی شده و ما هم در عین شقاوت و بی‌اعتنایی دقیقاً مثل "سیب زمینی" ساکت نشسته‌ایم. راستی من همیشه داخل سیب‌زمینی پوست‌گرفته شده، رگ می‌بینم...

روزانه هزاران ایرانی به کمک سرویسهای یاهو ایمیل می‌زنند، چت می‌کنند، خرید می‌کنند، عکس می‌فرستند، سرچ می‌کنند و به نوعی کاربر این سایت هستند اما زمانی که قرار است در این سایت ضاله ثبت نام کنند، به نام هر کشوری اعم از عراق و افغانستان و موزامبیک و تانزانیا برخورد می‌کنند غیر از ایران. نتیجه اینکه مجبور می‌شوند به خودشان هم دروغ بگویند و هویت خودشان را به دست خودشان جعل کنند.

ما برای اینکه نشان دهیم هیچ احتیاجی به سرویسهای یاهو نداریم و اگر بخواهیم، می‌توانیم یکشبه این بنگاه چرک‌پراکنی بین‌المللی را به زمین بزنیم، خیلی محترمانه و در عین رعایت جانب تمدن شهروندی، آنها را مثل سایت کوربیس به ایمیل می‌بندیم و چون که می‌دانیم نقطه ضعف از سوی خودشان است و "خودکرده را تدبیر نیست"، با توکل به خدای دوست‌داشتنی، ایمیل زیر را برایشان می‌فرستیم و منتظر می‌مانیم تا هرچه زودتر اقدام کنند.

Dear Sir!

This is a human being emailing you from a historical and holy part of this soiled earth. I am a new to Yahoo! and want to sign up as a new user in order to get advantages and use your services.

As you know, there are some fields and text boxes in the sign up page to be filled with suitable personal information. One of these info fields is a combo box that requires selecting my living country. I spent days and nights searching in this combo box to find the name of my country but wonderfully I didn't prosper! During my search, I found the name of lost islands and occupied states even without a significant flag and national anthem but you have used to list them.

Now I would be thankful if you answer me regarding this national concern in Iran that why the name of our country is not listed there?

As you may now, there are lots of Persian users of Yahoo! all around the world who never succeed to select their real living place on your signup lists and also Farzad Nazem as one of your respected VIPs is Iranian so you know our homeland and civilization very well.

In any case I am waiting to see the name of my country on your sign-up forms that even its great surface area will ease your job to find it out on the world map!Best regards


ترجمه فارسي متن به شرح زير است:

آقای عزیز

من یک انسان هستم که از نقطه‌یی مقدس و تاریخی روی زمین خاکی به شما ایمیل می‌زنم. من یک کاربر جدید یاهو هستم و می‌خواهم برای استفاده از خدمات و سرویسهای شما، در سایتتان ثبت نام کنم.

همانطور که می‌دانید، فیلدها و جعبه‌های متنی زیادی در صفحه‌ی ثبت نام هست که باید با اطلاعات شخصی مناسب پر شود. یکی از این فیلدها، کمبو باکسی است که می‌طلبد من نام کشورم را از آن انتخاب کنم. من روزها و شبهای زیادی را برای پیدا کردن نام کشورم در این جعبه گذراندم اما در عین تعجب موفق نشدم! در طول جست‌وجوی خود، نام جزایر گم‌شده و سرزمینهای اشغال‌شده‌یی را دیدم که حتی پرچم و سرود ملی هم ندارند اما شما آنها را لیست کردید!

حالا ممنون می‌شوم اگر به من در مورد این نگرانی ملی بگویید. شاید بدانید که کاربران ایرانی بسیار زیادی در سراسر دنیا از یاهو استفاده می‌کنند اما هرگز موفق نشدند نام محل واقعی زندگی خود را در لیستهای شما انتخاب کنند و همینطور فرزاد ناظم که یکی از افراد برجسته‌ی شرکت شماست، ایرانی محسوب می‌شود و از این رو شما حتماً کشور ما را خوب می‌شناسید.

به هر حال من منتظرم که نام کشورم را در لیست شما ببینم. کشوری که حتی مساحت عظیمش هم کار شما را برای پیدا کردن آن روی نقشه، آسان می‌سازد.

با بهترین آرزوها

این متن را به همراه امضای خود و حتماً با آدرس ایمیلی غیر از آدرس یاهویتان به ایمیل my-login-support@cc.yahoo-inc.com بفرستید که بعد از کلی گشت و گذار و جست‌وجو پیدایش کردم و مربوط به امور ثبت نام و کارهای مشابه در یاهو است و شخصی به نام Ava آن را چک می‌کند. 
اخبار مرتبط

آموزش ساخت ايميل ياهو بعد از حذف ايران!
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1392

هشدار به كاربران: ايجاد يك رخنه‌ امنيتي در ياهو مسنجر
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1390

یاهو در هر ثانیه 70 هزار ایمیل می فرستد
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1390

دفاتر متعدد شرکت یاهو (عکس)
منتشر شده در تاريخ: 07/12/1389

پربيننده ترين عکس"ياهو"درروز ارتش/عکس
منتشر شده در تاريخ: 31/01/1389

یاهو 15 ساله شد
منتشر شده در تاريخ: 16/12/1388

كاريابی ياهو فروخته شد
منتشر شده در تاريخ: 17/11/1388

ايميل ملي جايگزيني براي ياهو و جي‌ميل
منتشر شده در تاريخ: 26/09/1388

وب سایت GeoCities برای همیشه تعطیل شد
منتشر شده در تاريخ: 26/08/1388

ياهو تغيير چهره مي دهد
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1388

بسته شدن سایت یاهو ۳۶۰ تا ۲ ماه دیگر
منتشر شده در تاريخ: 10/03/1388

اعلام جنگ گوگل به ايميل ياهو
منتشر شده در تاريخ: 19/11/1387

نسخه‌ جديد ياهو مسنجر منتشر شد
منتشر شده در تاريخ: 06/07/1387

فروش عكس‌هاي كاربران توسط سايت اشتراك عكس ياهو
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1387

انصراف از خريد ياهو بازي جديد مايكروسافت
منتشر شده در تاريخ: 16/02/1387

ياهو در خطر
منتشر شده در تاريخ: 20/01/1387

جاسوسی یاهوو مسنجر برای موساد
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1387

تلاش یاهو برای دستیابی به موتور جستجوی مفهوم گرا
منتشر شده در تاريخ: 28/12/1386

معرفی خدمات جديد ياهو در سبيت ۲۰۰۸
منتشر شده در تاريخ: 19/12/1386

یاهو از مایکروسافت جلو زد
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1386

دلايل ياهو برای رد پيشنهاد مايكروسافت
منتشر شده در تاريخ: 29/11/1386

تداوم ارائه سرویس های جدید یاهو؛ Yahoo Live افتتاح شد
منتشر شده در تاريخ: 21/11/1386

مايكروسافت براي خريد ياهو پول قرض مي‌كند
منتشر شده در تاريخ: 18/11/1386

صدها کارمند ياهو بيکار می شوند
منتشر شده در تاريخ: 06/11/1386

یاهو پربیننده ترین سایت سال 2007
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1386

سرانجام سخنگوی یاهو علت حذف نام ایران را اعلام کرد
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1386