شماره خبر:  13986    تاريخ انتشار خبر:        ام بهمن ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 3023 مرتبه تا کنون

 آمار رحيمي از دانه درشت هاي اقتصادي

معاون اول رئیس جمهوری با اعلام اینکه "دانه درشت های مفاسد اقتصادی از 300 نفر تجاوز نمی کنند" از برنامه ریزی برای ایجاد یک میلیون شغل برای جوانان در سال جاری و رشد 60 درصدی سرمایه گذاری در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در کلیبر، محمدرضا رحیمی ظهر شنبه در همایش توسعه منطقه خداآفرین شهرستان کلیبر افزود: پیش بینی می شود در سال جاری نرخ بیکاری از 11 درصد به هفت درصد کاهش یابد.

وی اظهار داشت: حدود 40 هزار شغل از این تعداد مربوط به آذربایجان شرقی است که باید با همت استاندار و مسئولان محلی در سرزمینی که دارای پتانسیلهای فراوانی است محقق شود.

رحیمی با بیان اینکه کلیبر و خداآفرین سرزمین گل و عنبر است تصریح کرد: با وجود اینکه سه نفر از خانواده دچار تصادف شده بودند مهر و محبت مردم این دیار باعث شد به این سرزمین بیایم.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به کاستیهای وجود در این منطقه گفت: آذربایجان می تواند بخش عمده ای از نیاز مردم ایران را تامین کند اما این هدف تا کنون هنوز محقق نشده و یا نگذاشته اند و یا خودش نتوانسته راهش را پیدا کند.

وی با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور اظهار داشت: از ناحیه دولت هیچ مانعی برای پیشرفت استان آذربایجان شرقی و منطقه کلیبر و خداآفرین وجود ندارد و باید با اتحاد و همدلی مسئولان محلی این سرزمین شکوفا شود.

وی اظهار داشت: همه تلاش هایی که در غرب و شرق کشور اتفاق می افتد به جهت مدیریت اعتقادی و خالص رئیس جمهور است و برکات فراوانی که این اقدامات از آغاز تا پایان دارند به حرمت این نفس و نیت پاک است.

انعقاد قرارداد 20 فاز پارس جنوبی

رحیمی در ادامه سخنان خود از انعقاد قرارداد 20 فاز پارس جنوبی طی هفته گذشته با پیمانکاران خبر داد و افزود: هشت فاز دیگر هم اکنون روزانه حجمی معادل 10 میلیون دلار درآمد دارند.

وی ادامه داد: حجم تمام سرمایه گذاری ها در پارس جنوبی برای 28 فاز به 50 هزار میلیارد تومان بالغ می شود.

معاون رئیس جمهوری افزود: در گذشته دشمنان حتی بیل و کلنگ را در اختیار کشاورز ایرانی قرار نمی دادند اما اکنون تراکتور تولید شده در تبریز به اقصی نقاط دنیا صادر می شود و پیشرفت های ایران در حوزه هایی مانند هوا و فضا و انرژی هسته اس ستودنی است.

رحیمی اظهار داشت: مواردی است که اکنون نمی توانم بگویم اما انتشار اخبار آنها در آینده ای نزدیک همه ملت را غرق شادی خواهد کرد که اتفاقا هسته اصلی این تحولات در دست نخبگان آذربایجانی است.

وی تضمین سود و اصل سرمایه گذاری را اصل مهمی در جذب سرمایه های داخلی و خارجی دانست و با تاکید بر با ثبات بودن محل سرمایه گذاری اضافه کرد: برای اینکه مشت محکمی بر دهان امریکا، انگلیس و صهیونیست ها بزنیم باید این اعتماد را در سرمایه گذار ایجاد کنیم که نه تنها سرمایه های آنها را حفظ می کنیم بلکه ضمن تضمین سودآوری آنها این اطمینان را در آنها به وجود می آوریم که چند سال بعد اصل سرمایه گذاری را انتقال داده و حتی تسهیلات بانکی در اختیار آنها قرار دهیم.

وی به نام گذاری امسال به سال همت مضاعف و کار مضاعف اشاره و خاطرنشان کرد: برخی دوستان پیشنهاد داده اند از آنجاکه با وجود تلاش های صورت گرفته جایی برای کار مضاعف نداشتیم برای مسئولان یک باب اورژانس تعبیه کنند اما به حرمت مقام معظم رهبری و به هر طریقی که شده یک ساعت اضافه کار می کنیم.

رحیمی در ادامه با درخواست فتحی پور مبنی ارتقای خداآفرین به شهرستان موافقت کرد و افزود: شهرهای خمارلو و آبش احمد گازرسانی شده و ضمن ایجاد پایانه صادراتی شمالغرب در خداآفرین شهرک سرمایه گذاری مشترک ایران و آذربایجان نیز ایجاد خواهد شد.

وی در تبیین لزوم تاسیس پایانه صادراتی شمالغرب کشور در خداآفرین افزود: حجم ترانزیت ایران از هفت میلیون تن در سال باید به 70 میلیون تن برسد که با تاسیس این پایانه صادراتی بخشی از حجم کار را خداآفرین عهده دار خواهد شد.

رحیمی همچنین با تاکید بر اینکه معوقات بانکی از بدهکاران اخذ خواهد شد، تصریح کرد: تسهیلات تشویقی برای سرمایه گذاران منطقه کلیبر و خداآفرین به محض وصول طرح قابل توجیه از محل باز پس گیری همین معوقات اعطا خواهد شد.

دانه درشت های مفاسد اقتصادی از 300 نفر تجاوز نمی کنند

وی با اظهار اطمینان در مورد برخورد قاطع با زمین خواران و برخی مفسدان اقتصادی درشت دانه به تمهیدات صورت گرفته در این زمینه اشاره و تصریح کرد: جان و مال ما مربوط به خودمان نیست بلکه آنها را وقف ملت کرده ایم.

رحیمی افزود: آبرویی هم نداریم که آبرویمان را ببرند لذا قاطعانه در مقابل این عده معدود که تعدادشان 200 تا 300 نفر است خواهیم ایستاد.

وی همچنین از راه اندازی کارخانه قطره سازی در کلیبر خبر داد و افزود: این واحد تولیدی که هزار فرصت شغلی جدید فراهم خواهد کرد با مشارکت سایپا راه اندازی خواهد شد.

رشد 60 درصدی سرمایه گذاری در کشور

معاون اول رئیس جمهور رشد 60 درصدی سرمایه گذاری در ایران را یادآور شد و با اشاره به کاهش 30 درصدی سرمایه گذاری در جهان غرب اضافه کرد: این فعل و انفعالات علامت شکست تحریم ها است به طوری که شرکت های بزرگی مانند زیمنس و بوئینگ اعلام کرده اند تحریم ها را نمی پذیرند که ما این اظهارات را نوعی خودزنی تلقی می کنیم.

رحیمی با اشاره به رشد 400 درصدی اعتبارات شهرستانی کلیبر در مقایسه با پنج سال گذشته از استاندار آذربایجان شرقی خواست با تشکیل کمیته ای راهکارهای توسعه سرمایه گذاری در این شهرستان مستعد را اتخاذ و اجرایی نمایند.

وی همچنین از اختصاص اعتبار اجرایی عملیات راهسازی 60 پروژه فوق العاده مهم استان خبر داد و گفت: تکمیل پروژه راهسازی اهر - کلیبر یکی از همین 60 پروژه است.

همایش یک روزه توسعه منطقه خدا آفرین شهرستان کلیبر که صبح شنبه آغاز شده بود دقایقی پیش به کار خود پایان داد.

منطقه ارسباران با جمعیتی بالغ بر 400 هزار نفر شهرستان های اهر، کلیبر، ورزقان، هریس را شامل می شود که در شمال شرق آذربایجان شرقی واقع شده و یکی از شاهراه های ارتباطی این استان به استان اردبیل و مناطق مرزی جمهوری های آسیای میانه محسوب می شود. 
اخبار مرتبط

حذف سنگسار در انتظار ابلاغ رئیس جمهور
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1390

دستگيري متهمان باند براندازي نرم
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1387

آزادي پسر متهم به چهاربار شرب خمر با عفو رييس قوه قضاييه
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

توضیحات سخنگوی قوه قضائیه درباره اعدام زیر18 ساله ها
منتشر شده در تاريخ: 29/03/1387

شكوائيه‌هاي قوه قضائيه الكترونيكي مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1387

اژه‌اي: قوه‌قضائيه گفته اعترافات بار حقوقي ندارد
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1386