شماره خبر:  13228    تاريخ انتشار خبر:        ام آبان ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 4503 مرتبه تا کنون

 unknown system ،سامانه جديد موشكي ايران

رييس ستادكل نيروهاي مسلح در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره جزييات بيشتر درباره سامانه‌ برد بلندي كه روز ارتش بدون نام نمايش داده شد، تنها به گفتن اين عبارت كوتاه به زبان انگليسي اكتفا كرد:« unknown system »سردار سرلشگر بسيجي حسن فيروزآبادي با حضور در مراسم افتتاح اولين نمايشگاه دستاوردهاي غيرصنعتي نيروهاي مسلح كشور هم‌چنين در پاسخ به سوال مجددا خبرنگار ديگري درباره جزييات سامانه موشكي كه روز ارتش به نمايش گذاشته شد باز هم عبارت انگليسي « unknown system » را تكرار كرد و گفت: آن كسي كه گفته است جزيياتش را مي‌گويد، حتما مي‌گويد.

وي در پاسخ به اين سوال كه نقش پژوهش در نيروهاي مسلح و برنامه‌هاي ستادكل براي گسترش پژوهش و تحقيق در زمينه‌هاي مختلف مطالعاتي چيست؟ اظهار كرد: وقتي يك سامانه بسيار پيچيده و بزرگ را مي‌خواهيم به شكل جديد ايجاد كنيم، قاعدتا نمي‌تواند يك كار في‌البداهه باشد. تحقق و پيروزي ملت ايران در 22 بهمن و پديد آمدن انقلاب اسلامي با تشكيل جمهوري اسلامي در 12 فروردين ماه سال 1358 در واقع تصميم و تاكيد ملت ايران در استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي بود.

وي با بيان اين‌كه " اين آغاز راه بود" افزود: امام(ره) همان روز كه اعلام كردند، مديران انقلاب وارد كارهاي مربوط به مردم و كشور شدند و آرمان‌ها و ايده‌آل‌هاي انقلاب را جلوي چشم خود قرار دادند، ديدند كه نه نيروي انساني متخصص و نه دانشگاه‌هاي با ايمان و نه سازمان اداري باقي‌مانده از گذشته راه حلي براي تحول انقلابي در كشور آن‌طور كه شايسته و خواست ملت انقلابي ايران بود، ندارد و اين خيلي زود آشكار شد.

فيروزآبادي اظهار كرد: تشكيل نهادهاي انقلاب از قبيل جهاد سازندگي در واقع يك تصميم از جانب سران انقلاب بود كه نيروهاي جوان را كه انگيزه سازندگي و خدمت به محرومين و انقلابيون را دارند به صحنه بياورند و اين‌گونه بود كه به سرعت دانشجويان و جوانان تحصيلكرده ايراني از سراسر جهان و دانشگاه‌هاي كشور تجمع پيدا كردند و به سمت روستاها كه اولين پايگاه انقلاب بود رفتند.

رييس ستادكل نيروهاي مسلح با بيان اين‌كه " امام(ره) در فرمايشات خود نكته دقيقي دارند و آن اين است كه انقلاب تا آخر بايد با پابرهنه‌ها و محرومين باشد" ادامه داد: بنابراين خدمت به مناطق محروم در اولويت قرار گرفت و همان روز معلوم شد كه ما جز ايثار و كار فراوان دستاورد مهمي نداريم و اين‌گونه شد كه جهاد سازندگي براي بسياري از نقاط آب را لوله‌كشي كرد و چشمه‌ها را بهداشتي نمود و نيز مريض‌ها را ديد و به كشاورزان در دروي گندم كمك كرد و جاده‌هايي را به صورت اوليه براي آن جاهايي كه راه نداشتند باز كرد و رفت و آمد مردم را بدين وسيله برقرار نمود و مدارس را ساخت ولي خيلي زود به اين نتيجه رسيد كه بايد اقدامات اساسي در كشور صورت بگيرد كه از جمله اين اقدامات مساله‌ زمين بود و به همين خاطر بود كه هيات واگذاري زمين براي اصلاحات اساسي در مساله زمين‌ها تشكيل شد.

وي با بيان اين‌كه " اين‌هايي كه من از اول انقلاب مي‌گويم براي اين است كه بدانيد حركت انقلاب براي امروز نيست" ادامه داد: در ادامه اين مسير به يك كار بزرگي پرداخته شد و در آن باز ما به اين نتيجه رسيديم كه اين كار هم بدون پيش‌نيازهاي علمي و تخصصي و حتي حقوقي و اقتداري امكان‌پذير نيست و بايد در اين ارتباط كار عظيم علمي صورت بگيرد.

وي افزود: متاسفانه جنگ را به ما تحميل كردند و هشت سال، 10 سال در جنگ همين جوانان گرفتار شدند. البته در همان سال 58 يك انقلاب فرهنگي در دانشگاه‌ها اتفاق افتاد و هدفش هم همين بود كه متاسفانه چون ليبرال‌ها حاكم بودند و آن‌هايي كه قدرت دانشگاه‌ها و گروه‌ها در دست‌شان بود تحصيل‌كرده‌هاي غرب بودند و علاقه‌اي به اين تحول در علوم انساني و تجربي براي نيازهاي روز انقلاب نداشتند، جريان انقلاب فرهنگي پر شد و تقريبا امروز دوباره دارد آرام آرام پا مي‌گيرد كه ما علوم انساني را بومي كنيم.

فيروزآبادي با بيان اين‌كه " من مي‌خواهم يك شاهد بياورم" گفت: در سال 1358 حضرت امام (ره)، مقام معظم رهبري را به عنوان نماينده‌ خود در ارتش گذاشتند و اولين اقدام رهبر عزيز ما در ارتش تشكيل جهاد خودكفايي بود و جهاد خودكفايي يعني با داشتن نيروهاي عالم و دانشمند ارتش به كار تحقيقاتي براي ساخت تجهيزات نظامي، اين‌كه مي‌بينيد امروز ارتش تجهيزات بزرگ نظامي را مي‌سازد و تحقيقات آن با اين وسعت پيشرفت كرده است، محصول آن ابتكار هوشمندانه و عالمانه‌ رهبري در سال 1358 در ارتش بود كه بعدا تقريبا نظير اين در سپاه با جهاد خودكفايي صورت گرفت.

وي افزود: جريان تحقيقات صنعتي در ارتش، سپاه و وزارت دفاع ادامه داشت تا سال 1364 كه دولت وارد جنگ شد و آن زمان من هم معاون دولت بودم كه كميته تحقيقات صنعتي جنگ دولت را تشكيل داديم و كار ساخت موشك‌ها و تجهيزات پيچيده كه نياز به مطالعه امكان‌پذيري داشت از آن روز شروع شد و سپاه، جهاد، وزارت دفاع و ارتش در آن ميدان وارد شدند و كارهاي خود را با هم هماهنگ كردند و كار تحقيقاتي پيش رفت.

وي افزود: اين مسير به ما نشان داد كه همه‌ ضعف‌هاي‌مان را در ساختن كشور و در بنا كردن اقتدار نظامي آن از راه تحقيقات و تبديل تحقيقات به صنعت مي‌توانيم از بين ببريم و از سال‌ها پيش اين امر با موفقيت همه‌ سازمان‌هاي نيروهاي مسلح، ارتش، سپاه، وزارت دفاع، نيروي انتظامي و حتي جهاد سازندگي انجام شد.

رييس ستادكل نيروهاي مسلح ادامه داد: البته غير از تحقيقات صنعتي، بحث سازه‌هاي ساختماني، سازه‌هاي اسكله‌ها، موج‌شكن‌ها و سازه‌هاي دريايي آبي در آب‌هاي شور و شيرين و غير آن و در سازه‌هاي فضايي و اسكلت‌هاي بزرگ و نيز ساختن ماشين‌آلات پيچيده راه‌سازي و زرهي كردن آن‌ها و تانك‌ها و از قبيل اين موارد در زمان جنگ صورت گرفت.

وي يادآور شد: بعد از جنگ با يك جمع‌بندي وقتي امام(ره) ستاد فرماندهي كل قوا را تشكيل دادند و رهبري نيز ستاد كل نيروهاي مسلح را سازماندهي كردند، در آن كميته تحقيقات صنعتي شكل گرفت و اين كميته كار را به سرعت پيش برد.

وي با اشاره به اين‌كه " رهبري معظم انقلاب بر جامعه امامت مي‌كنند" گفت: ايشان با امامت هوشمندانه و عالمانه‌شان اين بحث را مطرح كردند كه اصلا بايد تحقيقات در تمام كشور نهادينه شود و همه‌ سازمان‌ها بايد كار تحقيقاتي كرده و اين تحقيقات را بايد با دانشگاه‌ها گره بزنند و دانشگاه‌ها با سازمان‌ها و محققين‌شان پيوند خورده و كار تحقيقاتي را پيش ببرند.

فيروزآبادي اظهار كرد: از زماني كه مقام معظم رهبري بحث توليد علم را مطرح فرمودند، تا به حال حدود 14 الي 15 سال مي‌گذرد و يك جريان مستمري را در بيان رهبري مي‌بينيم كه غير از اين‌كه ايشان اين مسير را به صورت راهبردي هدايت كردند، در سطح سياست‌هاي كلان و در سطح سياست‌هاي اجرايي و دانشگاهي و وزارتخانه‌اي و در سطح دانشجويان و محققين نيز آن را دنبال كردند و حتي مراحل اجرايي و اخلاق تحقيقاتي را هم آموزش دادند كه اين‌ها را من در كتابي به اسم توليد علم و نهضت نرم‌افزاري در كلام رهبري مدون كرده و در حال حاضر در اختيار اساتيد و دانشگاهيان است.

وي با بيان اين‌كه " تحقيقات امروز ما يك تحقيقات كاملا سازمان‌يافته و ملي است" گفت: همان‌طور كه گفتم تحقيقات صنعتي از اول پايه‌گذاري شد و در نيروهاي مسلح در مورد تحقيقات غيرصنعتي ما اول مركز تحقيقات راهبري را تشكيل داديم و در اين مركز متوجه شديم كه در كشور محقق و راهنماي تحقيق وجود ندارد و ما در اين زمينه با كمبود مواجه هستيم؛ بنابراين اول آمديم در اين ارتباط سرمايه‌گذاري كرديم و گفتيم هركس آمادگي كار پژوهشي دارد پروژه‌اش را بياورد و ما به وي پول مي‌دهيم تا كار تحقيقاتي انجام دهد.

وي هم‌چنين با بيان اين‌كه " سه الي چهار سال براي اين‌كه افراد استاد شوند تا تحقيقات را انجام دهند و كار تحقيقاتي را راهنمايي كنند و نيز اصول آن را مدون نمايند پول داديم و بعد آن را در داخل نيروهاي مسلح گسترش داديم" اظهار كرد: امروز الحمدالله مثل تحقيقات صنعتي، تحقيقات غيرصنعتي با وسعت در نيروهاي مسلح هم براي اين نيروها و هم براي كشور انجام مي‌شود؛ زيرا بالاخره دانشگاه‌ها با هم ارتباط دارند و ما دانشگاه‌ها را از خودمان مي‌دانيم و حتي در بعضي از دانشگاه‌ها ما سرمايه‌گذاري فيزيكي كرده‌ايم براي اين‌كه يك گروه علمي در اين دانشگاه با سرعت و انگيزه‌ بيشتر پيش برود و اين‌ها به خاطر اين است كه توليد علم پايه‌ اصلي كشور است.

رييس ستادكل نيروهاي مسلح گفت: رهبر عزيز ما يك جمله‌اي دارند كه بايد آن را آويزه‌ گوش همه‌ مسوولان، محققين، پژوهشگران، اساتيد و دانشجويان قرار دهيم. ايشان مي‌فرمايند هنر ما بايد اين باشد كه الگوي پيشرفت ايران را بومي كنيم و اين از راه تحقيق به دست مي‌آيد. يعني محصول تحقيق، بومي كردن الگوي پيشرفت كشور بزرگ ايران است و اين يعني استقلال و اين‌جا استقلال كامل مي‌شود.

وي افزود: ايشان اين سياست‌گذاري و هدف را براي كار تحقيقاتي قرار دادند تا الگوي توسعه علمي بومي شود ولي يك هدف جهاني نيز براي تحقيق قرار دادند و هدف جهاني ايشان اين است كه همان‌طور كه 10 سال پيش فرمودند، ايشان مي‌خواهند كه ايران در تحقيق و پژوهش و توليد علم تا جايي پيش برود كه 50 سال ديگر در علم مرجع جهاني شود و اين يعني دانشمندان جهان از طريق اينترنت، كتابخانه، مقالات به دنبال علمي باشند كه در ايران توليد شده است و اين علم، علمي است كه مبتني بر عدالت، استقلال، مردم‌دوستي و آزادي است.

وي گفت: اين دو هدف، انگيزه‌ برادران شما در نيروهاي مسلح است كه امروز مختصري از فعاليت‌هاي‌شان را در اين نمايشگاه ارايه كرده‌اند و اين براي اين است تا ان‌شاءالله منسجم‌تر و هوشمندانه‌تر به سوي جلو قدم بردارند.

رييس ستادكل نيروهاي مسلح در پاسخ به سوال خبرنگاري كه پرسيد در نقشه علمي دفاعي چه تلاشي براي افزايش توان علمي حوزه‌ دفاعي شده است؟ نيز گفت: نقشه جامع علمي يك نقشه جامع ملي است و اين يعني اين‌كه اين نقشه براي كشور است و نمي‌شود ما اين نقشه را تجزيه كنيم و بگوييم كه نقشه جامع علمي در كشاورزي، دفاعي و صنعت اين مي‌شود. نقشه جامع علمي كشور در واقع شجره‌اي است كه تعيين مي‌كند كدام علوم پايه اولويت دارند و كدام درس‌ها بايد ارايه شده و چه كتاب‌هاي بايد مرجع شوند.

وي خاطرنشان كرد: از بخش‌هاي طرح جامع علمي اين است كه كليات پايه‌هاي اصلي علم را در كشور تعيين مي‌كند و آن‌وقت معلوم مي‌شود كه در مقاطع تحصيلي چه چيزي تدريس شود و اصلا اين درس‌هايي كه مي‌دهند مطابق با نياز است، نيست و يا تحميلي يا اتفاقي است؟ اين‌ها بايد برطرف شود و بايد درس‌ها برابر با نياز باشد.

فيروزآبادي گفت: وقتي كه نقشه جامع علمي كشور از سطح آموزش متوسطه مي‌گذرد آن‌وقت باز اين نقشه تعيين مي‌كند كه در كشور ما در مقطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري چه رشته‌هايي اولويت دارد و در دانشگاه‌هاي ما بايد تدريس شود و آيا همه اين‌هايي كه تدريس مي‌شود بايد ادامه پيدا كند و يا نه بايد متوقف شود. بعضي هم كه ايجاد نشده است بايد ايجاد شود.

وي اظهار كرد: نقثشه جامع علمي كشور راهنماي ارتقاي علمي و تحقيق، پژوهش و رسيدن به خودكفايي علمي و ان‌شاءالله مرجعيت علمي است.منبع خبر : پارسينه - http://www.parsine.com/fa/pages/?cid=19413 
اخبار مرتبط

رجزخوانی جدید "نتانیاهو" برای ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/08/1391

ادعای جدید نتانیاهو: تنها ۵ دقیقه بعد از حمله به ایران، منطقه احساس رهایی خواهد کرد
منتشر شده در تاريخ: 10/08/1391

تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1391

تحريم گاز ايران در آستانه فصل سرد اروپا !
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1391

اسراييل با حمله به ايران محو مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1391

بیانیه وزارت خارجه درباره اقدام کانادا
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1391

" خودروهای بمب گذاری شده" در اجلاس تهران
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1391

خودروی متلاشی شده شهیدان هسته ای در ورودی سالن نشست کارشناسان
منتشر شده در تاريخ: 05/06/1391

فرمانده سابق ناتو: هزینه حمله به ایران بسیار سنگین است
منتشر شده در تاريخ: 25/05/1391

تصاویر جالب از لحظه انفجار بمب‌های هسته‌ای
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1391

کدام کشورها از تحریم ایران سود بردند؟
منتشر شده در تاريخ: 11/05/1391

دفتر نوکیا در ایران تعطیل می شود
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1391

تصمیم ایران برای تقویت حضور نظامی در دریای خزر
منتشر شده در تاريخ: 11/04/1391

همه چیز درباره رادارهای ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/04/1391

اقدام خصمانه هلند علیه دانشجویان ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1391

مخالفت روسیه با تعیین ضرب‌الاجل برای ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1391

پشت‌سرجلیلی‌واشتون‌چه‌نوشته‌شده؟/عکس
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1391

شروط جدید سنای آمریکا برای مذاکره با ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1391

حرکات مشکوک آمریکا قبل از رؤیت شیء نورانی
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1391

رویت شیء نورانی در آسمان چند کشور +تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1391

آیا آمریکا علیه ایران اعلام جنگ کرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 18/03/1391

تعبیر نتانیاهو از اثر تحریم‌ها بر ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1391

واکنش رژیم صهیونیستی به توافق ایران با آژانس
منتشر شده در تاريخ: 03/03/1391

جزييات سانحه برای كارشناسان آژانس در اراك
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1391

پشت پرده جنگ سایبری ایران و اسراییل
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1391

استفاده از «دلفین» برای مقابله با ایران در تنگه هرمز!!!
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1390

واکنش آمریکا به هشدار ایران درباره ورود ناو هواپیمابر به خلیج فارس
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1390

دریادار سیاری: بستن تنگه هرمز مانند نوشیدن یک لیوان آب است
منتشر شده در تاريخ: 11/10/1390

تصاویر: جاسوس سیا با لباس‌های متفاوت
منتشر شده در تاريخ: 08/10/1390

جزییات جلسه دادگاه جاسوس آمریکایی بازداشت شده در ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/10/1390

جزیره‌ای که تبخیر شد! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 04/10/1390

بازتاب خبر دستگیری جاسوس سیا در ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1390

جاسوسی هوایی آمریکا از ایران ادامه مي‌یابد؟
منتشر شده در تاريخ: 24/09/1390

مهمترین پایگاه های آمریکا که در تیررس موشک های ایران قرار دارد (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1390

اوباما: از ایران خواسته ایم هواپیمای امریکا را پس دهد!
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1390

ماموریت هواپیمای امریکایی در آسمان ایران فاش شد
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1390

چرا RQ170 حساس‌ترین پرنده آمریکاست؟
منتشر شده در تاريخ: 19/09/1390

قطعنامه ضد ایرانی كه در شورای حکام تصویب شد
منتشر شده در تاريخ: 28/08/1390

اختلاف اروپاييان درباره ايران در بروکسل
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1390

انشاء جالب درمورد شغل پورفسوری
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1390

هر تجاوزی را با سیلی محکم و مشت پولادین پاسخ خواهیم داد
منتشر شده در تاريخ: 21/08/1390

ایران اشتباه تاریخی «آمانو» را بدون پاسخ نخواهد گذاشت
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1390

انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران +متن گزارش
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1390

سکوت سوال‌‌برانگیز رسانه‌های غربی در خصوص اسناد ارائه شده توسط جلیلی
منتشر شده در تاريخ: 14/08/1390

مردم آمریکا درباره "طرح ترور سفیر عربستان توسط ایران"‌ چگونه فکر می کنند؟
منتشر شده در تاريخ: 23/07/1390

آمریکا: ماهان را تحریم می کنیم ، تروریست دستگیر شده با آن پرواز کرده بود!
منتشر شده در تاريخ: 21/07/1390

آمریکا: ایران می خواست سفیر عربستان را «ترور» و دو سفارتخانه را در واشنگتن «منفجر» کند !!!
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1390

آخرین وضعیت دستور احمدی‌ نژاد به وزیر کشور برای حفظ امنیت دانشمندان
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1390

اگر دچار حماقت شوید، نسخه‌تان را خواهیم پیچید
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1390

شاهزاده سعودي به انگليسي ها: ايران را تحريم نفتي كنيد ،‌ كمبود بازار را خودمان جبران مي كنيم
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1390

علت تغییر رویکرد تل آویو در برابر حمله به ایران به روایت فارن پالیسی
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1389

یادداشت اولی هاینونن برای فارین پالسی:با ایران به توافق برسید
منتشر شده در تاريخ: 09/11/1389

انتقاد روزنامه صهیونستی از اظهارات "داگان"
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1389

آمریکا نهایتا حق مشروع ایران را می پذیرد
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1389

عقب نشینی صهیونیست ها از تهدیدهای پوچ علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1389

پاسخ منفی اتحادیه اروپا به تور بازدید از تاسیسات هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/10/1389

معتضد شجره نامه سفیر انگلیس را رو کرد
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1389

در برابر ایران تنها سه سال فرصت داریم!!
منتشر شده در تاريخ: 09/10/1389

"ويكي‌ليكس" چيست؟
منتشر شده در تاريخ: 07/10/1389

ایجاد وحشت از ایران باعکسهای احمدی نژاد درخیابانها+تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1389

علیخانی: متکی به بدترین شیوه برکنار شد
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1389

شیوه های "دفتر طرح های ویژه"برای جمع آوری اطلاعات درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1389

«خانم اشتون» برای ناهار مرغابی بار گذاشته بود، اما جلیلی نخورد
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1389

اروپا مستقل از آمریکا، می تواند با ایران به نتیجه برسد
منتشر شده در تاريخ: 15/09/1389

احمدی‏نژاد:درباره‏حقوق‏مسلم‏مذاکره نمی‌کنیم
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1389

متكي: كلينتون سلام كرد من هم جواب دادم
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1389

افشاگریهای ویکی لیکس به بازنویسی تاریخ جهان منجر خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 08/09/1389

واکنش لس آنجلس تایمز به دیدار متکی از گرجستان
منتشر شده در تاريخ: 16/08/1389

آمریکا به "بیانیه تهران" برگشت
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1389

برق نيروگاه بوشهر اواخر بهمن‌ وصل مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 05/08/1389

احمدي‌نژاد: تحريم‌كنندگان پيغام محرمانه مي‌دهند
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1389

پاسخ احمدی نژاد به سخنان اوباما
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1389

چرااوباماشتاب زده باBBCفارسي مصاحبه كرد؟
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1389

هشدار فرمانده کل ارتش به اجانب
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1389

واكنش اوباما به سخنان احمدي نژاد
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1389

سخنرانی احمدی نژاد و اوباما در یک روز
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1389

احمدي ن‍ژاد در مصاحبه با كريستين امانپور: خانم كلينتون اول فكر كند ،‌بعد حرف بزند
منتشر شده در تاريخ: 29/06/1389

سه‌گانه جنگ رواني آمريكا عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1389

احمدی‌نژاد: هراقدامی علیه ایران به معنای پاک شدن رژیم صهیونیستی از جغرافیای سیاسی است
منتشر شده در تاريخ: 15/06/1389

تخیلی ترین تحلیل از حمله آمریکا به ایران!!
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1389

احمدي‌نژاد: اسراییل كوچك‌تر از آن است كه به ايران حمله كند
منتشر شده در تاريخ: 31/05/1389

گزارش حمله احتمالی اسرائیل به ایران در صدر خبرهای روزنامه عربی
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1389

پیغام هیلاری کلینتون برای متکی!؟
منتشر شده در تاريخ: 18/05/1389

پاسخ متکی به آمادگی اوباما برای مذاکره
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1389

تحلیل روزنامه روسی از چگونگی حمله احتمالی به ایران
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1389

متن کامل مصاحبه دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور با شبکه تلویزیونی پرس تی وی
منتشر شده در تاريخ: 07/05/1389

اولین تهدید اروپائی ها توسط بانک مرکزی ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1389

تحلیل یک طرفه:چرا هنوز رژیم صهیونیستی به ایران حمله نکرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1389

جدیدترین ادعای آمریکا بعد از شکست در ماجرای امیری
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1389

اولین اظهارات امیری در فرودگاه امام خمینی تهران
منتشر شده در تاريخ: 24/04/1389

آحرين اخبار شهرام اميري (تكميلي)
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1389

پشت پرده خبرهای مربوط به جنگ با ایران چه می گذرد ؟
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1389

ضریب خطا در موشک‌های ایران به حداقل رسید
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1389

اسرائیل باز هم بلوف زد: حتی قهوه خوردن احمدی نژاد را هم زیر نظر داریم!
منتشر شده در تاريخ: 14/04/1389

درخواست ترکیه از احمدی نژاد : پای میز مذاکره برگردید و الا برای ما بد می شود
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1389

صدور قطعنامه تحریم‌های جدید علیه ایران با وجود مخالفت ترکیه و برزیل
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1389

افزایش فعالیت های جاسوسی آمریکا در نقاط مرزی ایران
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1389

کارشکني جديد روس ها عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 03/03/1389

دیدار مادران 3 آمریكایی زندانی با فرزندانشان + عکس
منتشر شده در تاريخ: 01/03/1389

وقتی سی ان ان برطبل جنگ می نوازد
منتشر شده در تاريخ: 22/02/1389

آنچه در ضیافت شام ایران در نیویورک گذشت
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1389

معاهده NPT چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1389

دبیرکل سازمان ملل پیش از سخنرانی احمدی‌نژاد جلسه را ترک کرد؟
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1389

جان بولتون: حالا کو تا "تغییر رژیم" در ایران ؟ اسرائیل باید حمله کند!
منتشر شده در تاريخ: 13/02/1389

آیا اسراییل به تنهایی جرات حمله به ایران را دارد؟
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1389

پاسخ اميرخلبان علوي به ادعای CNN
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1389

پاسخ به اوباما بر روي دانه برنج!
منتشر شده در تاريخ: 04/02/1389

پیشگویی های عجیب یک مرد فیلیپینی: 10 روز دیگر در خاورمیانه جنگ خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1389

نگرانی های اسراییل از واکنش ایران به حمله نظامی
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1389

تهديد رییس ستاد مشترک ارتش آمریکابرای حمله به ایران /فیروزآبادی: 10 سال است منتظرتان هستیم
منتشر شده در تاريخ: 30/01/1389

پخش زنده سخنرانی احمدی نژاد درBBC
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1389

احمدی نژاد برای اوباما نامه نوشت
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1389

دیمیتری مدودیف:حمله اتمی به ایران منجر به جنگ جهانی اتمی خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1389

افشاگری‌های يك مقام افغان از فرودگاه‌های آمريكا در مرزهای ايران
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1389

سردار جزايري: اوباما بلوف مي‌زند
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1389

بولتون: می ترسم اوباما ایران هسته ای را بپذیرد
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1389

تحلیل مهم و خواندنی سفیر انگلیس از برنامه هسته‌ای ایران برای آمریکایی‌های یهودی
منتشر شده در تاريخ: 05/01/1389

4 دلیل چین برای مخالفت با تحریم ایران
منتشر شده در تاريخ: 23/12/1388

بازهم تغییر لحن مقامات واشنگتن درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/12/1388

تنظیم پیشنویس قطعنامه چهارم تحریم ها علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1388

متن کامل نامه ایران به آژانس
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1388

بازي زيركانه چين با كارت هسته اي جمهوري اسلامي
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1388

جایگاه ایران در میان افکار عمومی آمریکا کجاست ؟
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1388

واكنش غرب به گزارش آژانس انرژي اتمي درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1388

7 بازیگران کلیدی در موضوع تحریم ها علیه ایران را بیشتر بشناسیم(+تصاویر)
منتشر شده در تاريخ: 27/11/1388

سه خط موازی در موضوع هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 19/11/1388

فريب‌كاري درباره ترور استاد علی محمدی
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1388

تصاوير: ترور دانشمند هسته‌اي در تهران
منتشر شده در تاريخ: 23/10/1388

جمع بندی کاخ سفید: دولت احمدی نژاد سقوط نمی کند/ هیلاری در فکر معامله با ایران
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1388

آخرین سند حضور امیری درعربستان + عکس
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1388

واکنش مبهم عربستان به اخبار ربوده شدن شهرام امیری
منتشر شده در تاريخ: 19/09/1388

لحن نسبتا متفاوت اوباما درباره برنامه هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1388

ایران می تواند شوک بزرگی به اقتصاد جهان وارد کند
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1388

ذوق زدگی نتانیاهو از خیانت اتمی چین و روسیه به ایران
منتشر شده در تاريخ: 11/09/1388

آمريکا پاي ثابت همه مذاکرات هسته‌اي ايران
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1388

دعوت از اوباما براي سفر به ايران ؟!
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1388

قطعنامه چهارم و محورهای توافق تحریم ایران در حال نهایی شدن
منتشر شده در تاريخ: 02/07/1388

افشای ماهیت گروه نیویورکی اوباما برای فشار اقتصادی بر ایران
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1388

رویترز:اگر ایران، ضرب الاجل شهریور را نادیده بگیرد چه می شود؟
منتشر شده در تاريخ: 21/05/1388

پشت پرده ورودغير قانوني سه تبعه آمریکا به ایران
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1388

سخنان ماجراجویانه باراک علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 28/02/1388

پشت پرده تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 23/01/1388

استقبال احمدی‌نژاد از سخنان اوباما
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1388

تضاد جدی اوباما و نتانیاهو برسر ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/01/1388

اگر با ایران مذاکره کنید، به نفع احمدی‌نژاد می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 16/01/1388

تدابیر پلیس نیویورک برای جنگ احتمالی ایران و اسرائیل
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1388

اختلاف نظر رئیس پنتاگون و اوباما برسر سیاست برخورد با ایران
منتشر شده در تاريخ: 12/01/1388

چرا بين ايران و آمريكا جنگ نشد؟
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1388

خانم كلينتون به اسرائيل توجه نكنيد، سريعتر مذاكره با ايران را آغاز كنيد
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1387

نامه محرمانه اوباما درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1387

اظهار نظر بی سابقه البرادعی: ایران به دنبال توانمندی ساخت بمب اتم است
منتشر شده در تاريخ: 07/07/1387

حمله بوش به ایران در اجلاس سازمان ملل
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1387

ديكته‌هاي آمريکا به آژانس درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1387

اعزام چند هیئت از ایران به کشورهای همسایه درباره احتمال حمله آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1387

جنگ روانی جدید علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1387

متن کامل نامه اخیر ایران به 1+5
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1387

آمريكا مدعي شد، پاسخ ايران به پيشنهاد هسته‌اي غيرقابل‌قبول است
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1387

اروپا درپي اعمال تحريم‌هايي فراتر از قطعنامه1803 عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1387

اگر تحریم ایران نتیجه ندهد، اسراییل به ایران حمله می‌کند
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1387

واکنش آمریکا به سخنان احمدی نژاد
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1387

تسويه حساب با احمدي‌نژاد به شيوه انگليسي‌ها
منتشر شده در تاريخ: 07/05/1387

جان بولتون :حمله به ایران، تنها راه است
منتشر شده در تاريخ: 06/05/1387

نماينده روسيه به نامه ايران خنديد
منتشر شده در تاريخ: 05/05/1387

پاسخ جالب جليلي به خبرنگار ايراني صداي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

واكنش ايران به حمله احتمالي بسيار جدي است
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

حتی غرب نیز نمی‌تواند مانع حمله اسراییل به ایران شود
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1387

اعلام حضور معاون رايس در مذاکره با جليلي
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1387

کشف بزرگ! نيويورک‌تايمز براي زير سؤال بردن مانور موشکي ايران
منتشر شده در تاريخ: 25/04/1387

چرخش بولتون و عقب نشینی از جنگ طلبی ضد ایران
منتشر شده در تاريخ: 24/04/1387

تحلیل ایندیپندنت از احتمال حمله نظامی اسرائیل به ایران
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1387

تصاوير گرافيکي فاکس نيوز براي القاي خطر موشکي ايران
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1387

واکنش مختلف به آزمایش موشکی ایران
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1387

حجم انبوه موشك‌ها و شناورهاي سپاه آماده مأموريت مستقيم در تنگه هرمز
منتشر شده در تاريخ: 19/04/1387

اظهارات احمدی‌نژاد درباره حمله به ایران و توقف غنی‌سازی
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1387

تضعيف احتمال حمله به ايران به دليل ضعف اطلاعاتي سيا و موساد
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1387

اظهارات فيروزآبادی درباره تنگه هرمز
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1387

جزئياتي از پاسخ ايران به بسته پيشنهادي
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1387

هشدار سردار جعفری به متجاوزان
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1387

ایران به 5+1 پاسخ داد
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1387

متجاوزان هوایی و دریایی ؛ یا پودر می شوند یا خوراک کوسه
منتشر شده در تاريخ: 11/04/1387

حفر 300هزار قبر براي متجاوزان احتمالي به ايران
منتشر شده در تاريخ: 10/04/1387

شیطنت ضد ایرانی شبکه عربی mbc
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1387

گفتگو و فشار برنامه G8 برای ایران
منتشر شده در تاريخ: 08/04/1387

لاريجاني : وعده اروپايي ها سراب است
منتشر شده در تاريخ: 08/04/1387

بانک ملی لندن به دادگاه شکایت می کند
منتشر شده در تاريخ: 06/04/1387

شلیک ضدهوایی ها در غرب تهران
منتشر شده در تاريخ: 05/04/1387

شگفتی از اظهارات سولانا
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1387

متن بسته پيشنهادي به ايران انتشار يافت
منتشر شده در تاريخ: 26/03/1387

اتهامات عجیب مذاکره‌کننده آلمانی با ایران
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1387

اوباما: راه‏حل نظامي براي دفاع از اسرائيل برابر ايران، روي ميز
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1387

واكنش احمدي‌نژاد به سخنان لاريجاني عليه‌ آژانس
منتشر شده در تاريخ: 14/03/1387

بسته پيشنهادي ایران به دنیای غرب
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1387

جزئیات بسته پیشنهادی ایران
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1387

دستور بوش برای ترور مقامات نظامی ایران
منتشر شده در تاريخ: 16/02/1387

كلينتون: تعليق؛ اوباما: گفت‌وگو؛ مك‌كين: هيچ‌كدام
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1387

کشتیهای ایرانی بدون پرچم ایران تردد می‌کنند
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1387

اظهارات مضحك بوش درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/01/1387

کدام کشور تحریم‌ها علیه ایران را اجرا می‌کند؟
منتشر شده در تاريخ: 29/12/1386

احمدی نژاد: قطعنامه، شلیکی به شورای امنیت
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1386

قطعنامه ضد ايراني در شوراي امنيت تصويب شد
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1386

انتقاد ابطحي از مصاحبه خبري احمدي نژاد
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1386

رای گیری قطعنامه ایران به دوشنبه موکول شد
منتشر شده در تاريخ: 11/12/1386

آيا برادعي از ايران جانبداري کرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1386

آمريكا در برابر حقانيت هسته‌اي ايران زانو زد
منتشر شده در تاريخ: 04/12/1386

ایران زودتر از 2010 به سلاح اتمی‌ نمی‌رسد
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1386

مسئله اورانیوم پیداشده در مراکز تحقیقاتی حل شد
منتشر شده در تاريخ: 25/11/1386

پرنده جاسوس بر فراز سایت هسته‌ای نطنز
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1386

متن کامل پیش‌نویس تحریم ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1386

حاشيه‌هاي سخنراني "جليلي" در پارلمان اروپا
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1386

چین: وضعیت هسته‌ای ایران بحرانی است!
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1386

ادعاي توافق بوش و ملك عبدالله درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1386

اظهارات گستاخانه دبیرکل شورای همکاری خلیج درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1386

کتاب دوم راهنمايي ایران به جاي گزارش جاسوسي آمريکا
منتشر شده در تاريخ: 28/09/1386

البرادعي چهار تا مثبت ميگويد و دو تا منفي
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1386

انتقال کلاهک‌هاي هسته‌‌اي به ايران در شب برگزاري کنفرانس آناپوليس
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1386

بهانه های بی منطق آژانس انرژی اتمی ادامه دارد.
منتشر شده در تاريخ: 26/08/1386

متن گزارش البرادعی درباره رفع ابهام
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1386

البرادعي: آمريكا با ايران مذاكره كند
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1386

تغییر لاریجانی به مصلحت نیست
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1386

خبر خوشی که اعلام نشد چه بود؟
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1386

خطر جنگ بین ایالات متحده و ایران؟
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1386

اختلاف درباره قطعنامه جدید هسته یی
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1386

متن كامل گزارش جديد البرادعي درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 10/06/1386

سومین دور مذاكرات ایران و آژانس فردا برگزار می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 28/05/1386

سالروز حمله‌ی اتمی آمریكا به هیروشیما
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1386

كري خواني گيتس: هيچ جای تماشا وجود ندارد
منتشر شده در تاريخ: 12/05/1386

گروه سياست خارجي / حوزه ساير حوزه ها 11:02 - 08/05/86
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1386

آمریكا سرگردان تر از همیشه در قبال موضوع هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1386