شماره خبر:  13032    تاريخ انتشار خبر:        ام بهمن ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 4187 مرتبه تا کنون

 آرایش‌های عجیب برای مقابله با فناوری تشخیص چهره / عکس

با پیشرفت فناوری تشخیص چهره،‌ تلاش‌هایی برای مقابله با این فناوری در راستای حفظ حریم شخصی صورت می‌گیرد،‌ یکی از آن‌ها آرایش‌های عجیب و غریب است

فناوری شناسایی چهره،‌ در حال حاضر به دوربین‌های جدید نظارتی کمک می‌کند که چهره‌های مشکوک و مظنون را تشخیص بدهند. در آینده‌ای نه چندان دور،‌ گوشی‌های همراه هوشمند هم به چنین فناوری مجهز می‌شوند و به شما امکان شناختن غریبه‌های بیرون از منزل را می‌دهند. اما اگر کسی دلش نخواهد که توسط این فناوری شناخته شود چه؟

بر اساس گزارش پاپ‌ساینس،‌ آدام هاروی،‌ طراح و متخصص فناوری است که در برنامه ارتباطات تعاملی از راه دور فعالیت می‌کند و مدتی است که روی الگوهای مهندسی معکوس فناوری شناسایی چهره کار می‌کند. وی یک سری تصاویر تهیه کرده که می‌توان آن‌ها را مدل‌های آرایش ضد دوربین نظارتی نامید. در واقع وی روی ساده‌ترین روش‌های شناسایی نشدن توسط این دوربین‌ها کار می‌کند.

به گفته هاروی،‌ بعضی از این روش‌ها به طرز شگفت‌آوری ساده هستند. برای مثال تنها باید خطوطی دور چشم‌ها یا ابروها بکشید، چون قسمت‌های اطراف چشم از همه قسمت‌های صورت در کار دوربین‌های نظارتی و تشخیص چهره اهمیت بیشتری دارند.

در این تصویر،‌ چهره‌های که توسط کادر قرمز مشخص شده‌اند،‌ چهره‌هایی هستند که فناوری تشخیص چهره آن‌‌ها را تشخیص داده است. تصاویر بالا،‌ الگوهای آزمایشی،‌ الگوهایی هستند که با مهندسی معکوس به دست آمده‌اند. تصاویر وسط،‌ الگوهای تصادفی، الگوهایی هستند که بدون در نظر گرفتن الگوهای این فناوری ساخته شده‌اند و فقط ظاهری گول زننده دارند. سه تصویر نهایی، بدون الگو،‌ نشان می‌دهند که این فناوری حتی به چهره‌های طراحی شده با خطوط ساده هم عکس‌العمل نشان می‌دهد.
البته راه رفتن در خیابان با چنین آرایش صورتی چندان کار عادی نیست!‌ با این حال شاید بتوانید ادعا کنید که طرفدار مثلا آواتار هستید، ‌البته اگر چنین ادعاهایی پذیرفتنی باشند!منبع خبر : خبرآنلاين - http://khabaronline.ir/news-53608.aspx 
اخبار مرتبط

لزوم ثبت مشخصات مراجعین به کافی‌نت تا 6ماه/ ذخیره اطلاعات دوربین مداربسته تا 3ماه
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1389

قبض‌های كاغذی تلفن فراموش می شوند
منتشر شده در تاريخ: 11/03/1388

كارت سوخت، مباهات حوزه ارتباطات !
منتشر شده در تاريخ: 06/05/1387

ويزاي الكترونيكي در ایران ؛ طرحي ناقص و ناكارآمد
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1387

نيم نگاهي به استفاده شهروندان از خدمات پورتالهاي دولتي
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1387

مايكروسافت طرح توسعه دولت الكترونيك رادر امارات اجرا مي‌نمايد
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1386