شماره خبر:  12329    تاريخ انتشار خبر:        ام آبان ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2779 مرتبه تا کنون

 7 بازیگران کلیدی در موضوع تحریم ها علیه ایران را بیشتر بشناسیم(+تصاویر)

اعلام ایران مبنی بر دستیابی به غنی سازی اورانیوم با غنای 20 درصد، با واکنش آمریکا، اروپا و اسراییل برای اعمال تحریم های بیشتر علیه تهران همراه شد. غرب وارد چالش با چین شده تا پکن را به عنوان تنها عضو مخالف با خود همراه کند تا ایران مجبور شود برنامه های اتمی خود را محدود کند.

، نشریه آمریکایی "فارن پالیسی" در مقاله ای به قلم "کالوم لینچ" به معرفی بازیگران اصلی فعال برای تحریم بیشتر ایران پرداخته است.

لینچ می نویسد: فوریه (ماه جاری میلادی) ماه پرخبری در شورای امنیت خواهد بود زیرا فرانسه که معتقد به فشار بیشتر بر تهران است، ریاست دوره ای شورای امنیت را عهده دار می شود و آمریکا و باراک اوباما که یک سال از ریاست جمهوری اش می گذرد با توجه به توفیقات محدود داخلی در پی کسب موفقیتی بین المللی است.

در ادامه فهرستی از افرادی خواهد آمد که در مذاکرات برای تحریم های بیشتر در شورای امنیت علیه ایران، نقش کلیدی دارند:

سوزان رایس سفیر آمریکا در سازمان مللخانم سوزان رایس تنها سفیر سازمان ملل است که علاوه بر مسئولیت خود در سازمان ملل، در کابینه دولت هم پست دارد و از این رو در موقعیت ویژه ای است تا سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران را شکل دهد. او در عین حال، مهمترین مذاکره کننده در بحران هسته ای جمهوری اسلامی است و در برابر نمایندگان روسیه و چین که به شکل سنتی، از تحریم های بیشتر علیه ایران حمایت نمی کنند ماموریت دشواری را به عهده دارد. سوزان رایس سال گذشته مذاکراتی برای تحریم های بیشتر کره شمالی انجام داد و حتی توانست چین را به حلقه ای از تحریم های شدید علیه پیونگ یانگ ترغیب و همراه کند.

رایس اکنون به دنبال تحریم بانک مرکزی و محدودیت سفر و فعالیت مالی برای مقامات رسمی جمهوری اسلامی و برخی نهادهای انقلابی ایران است. این اقدام به موازات اقدام جدیدی از سوی وزارت خزانه داری آمریکا در مورد تحریم های یکجانبه آمریکا علیه برخی شرکت های طرف قرار داد با ایران صورت می گیرد. البته سوزان رایس اکنون تحت فشار است تا اهداف بالاتر و بزرگتر و تحریم های سنگین تری علیه ایران را عملیاتی کند زیرا وزیر خارجه آمریکا، خانم هیلاری کلینتون وعده داده بود «تحریم های فلج کننده ای» علیه ایران تصویب خواهد کرد.

خانم رایس در یکی از آخرین موضع گیری هایش گفته بود: «ما در همکاری کامل با دیگر ملل هستیم تا خطر نگران کننده و جدی که از سوی ایران وجود دارد را دفع کرده و تهران را به رفتار مسوولانه در قبال مسوولیت های بین المللی اش مجبور کنیم و از راه فشار و گفت وگو به صورت موازی استفاده می کنیم. تصمیم جمهوری اسلامی برای غنی سازی 20 درصدی اورانیوم به همراه برملا شدن تاسیسات هسته ای تازه اش در نزدیکی قم، همچنین دیگر مواضع و عملکردهای جمهوری اسلامی، این ضرورت را گوشزد می کند که موضع فشار بر ایران، باید بیشتر تقویت شود.»

جرارد آراد سفیر فرانسه در سازمان مللمعاون سیاسی سابق وزیر خارجه فرانسه از سال 2006 تا 2009 اکنون سیاست خارجی فرانسه در قبال ایران را هدایت و برنامه ریزی کرده و نقش کلیدی در تنظیم و تصویب سه قطعنامه قبلی در شورای امنیت علیه ایران داشته است. او که در حال حاضر نمایندگی فرانسه در سازمان ملل را بر عهده دارد، سیاست های سختگیرانه تری، حتی بیشتر از آمریکا، در قبال ایران پیش گرفته و حتی محدودیت صادرات و واردات اسلحه و محدودیت در فروش نفت ایران را پیشنهاد کرده است.

"آراد" شناخت عمیقی از منطقه خاورمیانه دارد، او دو بار در اسراییل ماموریت دیپلماتیک داشته، یک بار در سال های 1980 به عنوان دبیر سفارت و یک بار هم به عنوان سفیر فرانسه در تل آویو. وی همچنین مدعی است، اگر تحریم ها برای توقف فعالیت هسته ای ایران موثر نباشد، اسراییل حمله نظامی علیه تاسیسات اتمی جمهوری اسلامی را به کار خواهد گرفت.

"آراد" می داند که هرگونه تحریمی که از سوی شورای امنیت وضع شود، حتی اگر ضعیف باشد، اما می تواند مقدمه خوبی برای تحریم های سنگین تر و جدی تر از سوی ایالات متحده آمریکا و اروپا علیه ایران باشد. آقای آراد در تازه ترین اظهارات خود گفته: «ما از سال 2003 (هفت سال پیش) تاکنون تلاش کرده ایم با ایرانی ها مذاکره کنیم که نتیجه ای نداشته است. هفت سال است تلاش می کنیم باب گفت وگو ها را با ایران باز کنیم، باز هم تاثیری نداشته است.

از زمانی که باراک اوباما در آمریکا و در کاخ سفید سیاست گفت وگو با ایران را پیشنهاد کرده، چند پیشنهاد به ایران داده ایم تا بتواند ضمن دادن تضمین های لازم، از فناوری هسته ای صلح آمیز برخوردار شود. ایران هیچگاه وارد هیچ گفت وگویی نشد، هیچ پیشنهادی را نپذیرفت، و در حالی که ما اریم زمان را اینگونه از دست می دهیم، ایران در حال غنی سازی اورانیوم است.»

ویتالی چورکین سفیر روسیه در سازمان مللچورکین در ادامه این مقاله "لینچ" به نقش دیپلمات روس در سازمان ملل می پردازد و می نویسد: "ویتالی چورکین" یک دیپلمات کارکشته و یک مذاکره کننده و مناظره کننده چیره دست است که زمانی به عنوان سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحاد جماهیر شوروی سابق و سپس فدراسیون روسیه، ایفای نقش کرده است. روسیه چندسالی است که در برابر اعمال تحریم های سنگین بر علیه ایران مقاومت می کند. موضع روسیه این است که در مورد توانایی هسته ای ایران بزرگنمایی شده و بهتر است غرب به جای تمرکز بر این مسئله، تلاش خود را صرف گفت وگو با ایران کند.

موضع روسیه از زمانی که ایران پیشنهاد مبادله سوخت اتمی را رد کرده، تندتر و تیزتر شده چرا که قرار بود روسیه یکی از چرخه های این مبادله سوخت باشد. محمود احمدی نژاد دو هفته پیش گفت مشکلی با این مسئله ندارد و می توان این قرارداد را عملی کرد اما چند روز بعد اعلام کرد نیازی به آن ندارد و ایران غنی سازی اورانیوم تا سطح 20 درصد را خودش انجام می دهد. اروپا و آمریکا هم از روسیه چراغ سبز را دریافت کردند که روسیه برای تحریم های بیشتر علیه ایران، آماده است. اما روسیه عموما غیرقابل پیش بینی است و حتی ممکن است در مراحل نهایی، چورکین قطعنامه را تا حدودی تلطیف کند.

سر مارک لیال گرانت سفیر بریتانیا در سازمان ملللیال – گرانت همانند همتای فرانسوی اش، از طراحان اصلی تحریم ها علیه ایران بوده است. او پیش از این ـ از اوائل سال 2007 تا اکتبر 2009، ـ مدیرکل سیاسی وزارت خارجه بریتانیا بوده است. لیال – گرانت به شدت به اظهارات ایرانی ها و تعهدشان مبنی بر گفت وگو و مذاکره مظنون است اما سعی کرده است خود را خیلی در افکار عمومی مطرح نکند و تلاش کرده دور از چشم رسانه ها باشد و نامش زیاد شنیده نشود. او در جدید ترین موضع گیری خود بیان داشته گفته است:«می توانید به درستی و خیلی شفاف، این دور تکراری را ببینید که ایران تعهدات بین المللی اش در قبال فعالیت های اتمی را نقض می کند و از هرگونه مذاکره جدی هم فرار کرده و سر باز می زند.»

نماینده چین ؟همه چشم ها به چین دوخته شده است. اما هیچکس نمی داند چه کسی مذاکره کننده اصلی چینی ها در باره ایران خواهد بود. گفته مخی شود نماینده چینی ها در گفتگو ها حول موضوع ایران، قرار است هه یافی (He Yafei) باشد که به زودی به عنوان سفیر چین در سازمان ملل در دفتر نمایندگی ژنو، راهی سوییس خواهد شد، هر چند او در آخرین بحث ها و مذاکرات درباره ایران، حضور نداشته است. سفیر چین در مقر سازمان ملل در نیویورک، ژانگ یه سوی، قرار است ماه آینده راهی واشینگتن شده و به عنوان سفیر کشورش در ایالات متحده، فعالیت کند و "لی بائودونگ"، که در حال حاضر سفیر چین در نمایندگی سازمان ملل در ژنو است، قرار است راهی مقر سازمان ملل در نیویورک شود اما مشخص نیست چه زمانی این نقل و انتقالات صورت خواهد پذیرفت.

در مورد چین، مسئله شخص مهم نیست و هرکسی این مسوولیت را عهده دار شود، موضع سختی خواهد داشت. با توجه به روند صعودی همکاری های اقتصادی چین و ایران، پکن سخت ترین مانع برای تحریم های موثر و سخت علیه ایران خواهد بود. طبق گزارش تحلیلی فایننشال تایمز، اکنون رقم روابط تجاری ایران با چین و امارات متحده عربی، از درصد تجارت ایران با اروپا، بیشتر است.

مسئله دیگر، هم زمان شدن بحث مذاکرات برای تحریم بیشتر ایران و تنش های فزاینده میان چین و آمریکا است. پکن از قرارداد فروش تسلیحات آمریکا به تایوان نگران و همچنین از تصمیم باراک اوباما برای دیدار با دالایی لاما خشمگین است. چینی ها از موضع اخیر آمریکا نسبت به گفته های احمدی نژاد که گفته بود حاضر به مبادله سوخت است، ابراز ناخرسندی کردند. وزیر خارجه چین هفته پیش در پاریس گفت:«گفت وگو از تحریم های بیشتر می تواند مانع راه دیپلماسی شود و نمی گذارد راه حل دیپلماتیک موثر واقع شود.»

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه
"فارن پالیسی" در ادامه می نویسد: سایه "سرگئی لاوروف" بر مذاکرات برای تحریم ایران در شورای امنیت سنگینی می کند. وی نزدیک به یک دهه سفیر روسیه در شورای امنیت بوده و تسلط بسیار خوبی بر تاریخ مذاکرات در شورای امنیت دارد در واقع از بسیاری وزیران خارجه کشورهای دیگر، در این حوزه مسلط تر است، حتی از ویتالی چورکین که لاوروف مقام ارشد او محسوب می شود. وی همچنین به سیاست های آمریکا بسیار بی اعتماد است و این بی اعتمادی از جایی که آمریکا در سال 2003 در حالی به عراق حمله کرد در حالی که آتش بس 12 ساله ای برای خلع سلاح بغداد تنظیم شده بود، نشات می گیرد. لاوروف به شدت مخالف هرگونه بندی در قطعنامه های تحریمی ایران و کره شمالی که امکان برداشت ممکن بودن حمله نظامی از آن وجود داشته باشد. همین مسئله در هرگونه قطعنامه ای که قرار است علیه ایران صادر شود، صادق است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییلدر پایان این مقاله آمده است: حلقه مخفی مذاکرات هسته ای ایران، این است که آیا اسراییل همانگونه که در سال های 1980 تاسیسات اتمی عراق را مورد حمله قرار داد، به تاسیسات هسته ای ایران هم حمله می کند یا نه. آقای نتانیاهو پس از اعلام تهران مبنی بر غنی سازی 20 درصدی واکنش نشان داد و خواستار تحریم های «زمین گیر کننده» علیه ایران شد و نه تحریم هایی که «آبکی و بی اثر» هستند. وی همچنین گفت ایران با تمام سرعت به سمت ساخت بمب اتمی حرکت می کند.بر همین اساس، "گابریلا شالف" سفیر اسراییل در سازمان ملل، تلاش خواهد کرد تا خانم رایس و دیگر همکارانش را راضی کند که با سرعت بیشتری موضوع تحریم سختگیرانه علیه ایران را در دستور کار خود قرار دهند.منبع خبر : عصر ايران - http://asriran.com/fa/pages/?cid=100807 
اخبار مرتبط

رجزخوانی جدید "نتانیاهو" برای ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/08/1391

ادعای جدید نتانیاهو: تنها ۵ دقیقه بعد از حمله به ایران، منطقه احساس رهایی خواهد کرد
منتشر شده در تاريخ: 10/08/1391

تل آویو :ایران قصد آزمایش اسرائیل را داشت
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1391

تحريم گاز ايران در آستانه فصل سرد اروپا !
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1391

اسراييل با حمله به ايران محو مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1391

بیانیه وزارت خارجه درباره اقدام کانادا
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1391

" خودروهای بمب گذاری شده" در اجلاس تهران
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1391

خودروی متلاشی شده شهیدان هسته ای در ورودی سالن نشست کارشناسان
منتشر شده در تاريخ: 05/06/1391

فرمانده سابق ناتو: هزینه حمله به ایران بسیار سنگین است
منتشر شده در تاريخ: 25/05/1391

تصاویر جالب از لحظه انفجار بمب‌های هسته‌ای
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1391

کدام کشورها از تحریم ایران سود بردند؟
منتشر شده در تاريخ: 11/05/1391

دفتر نوکیا در ایران تعطیل می شود
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1391

تصمیم ایران برای تقویت حضور نظامی در دریای خزر
منتشر شده در تاريخ: 11/04/1391

همه چیز درباره رادارهای ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/04/1391

اقدام خصمانه هلند علیه دانشجویان ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1391

مخالفت روسیه با تعیین ضرب‌الاجل برای ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1391

پشت‌سرجلیلی‌واشتون‌چه‌نوشته‌شده؟/عکس
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1391

شروط جدید سنای آمریکا برای مذاکره با ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1391

حرکات مشکوک آمریکا قبل از رؤیت شیء نورانی
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1391

رویت شیء نورانی در آسمان چند کشور +تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1391

آیا آمریکا علیه ایران اعلام جنگ کرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 18/03/1391

تعبیر نتانیاهو از اثر تحریم‌ها بر ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1391

واکنش رژیم صهیونیستی به توافق ایران با آژانس
منتشر شده در تاريخ: 03/03/1391

جزييات سانحه برای كارشناسان آژانس در اراك
منتشر شده در تاريخ: 20/02/1391

پشت پرده جنگ سایبری ایران و اسراییل
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1391

استفاده از «دلفین» برای مقابله با ایران در تنگه هرمز!!!
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1390

واکنش آمریکا به هشدار ایران درباره ورود ناو هواپیمابر به خلیج فارس
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1390

دریادار سیاری: بستن تنگه هرمز مانند نوشیدن یک لیوان آب است
منتشر شده در تاريخ: 11/10/1390

تصاویر: جاسوس سیا با لباس‌های متفاوت
منتشر شده در تاريخ: 08/10/1390

جزییات جلسه دادگاه جاسوس آمریکایی بازداشت شده در ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/10/1390

جزیره‌ای که تبخیر شد! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 04/10/1390

بازتاب خبر دستگیری جاسوس سیا در ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1390

جاسوسی هوایی آمریکا از ایران ادامه مي‌یابد؟
منتشر شده در تاريخ: 24/09/1390

مهمترین پایگاه های آمریکا که در تیررس موشک های ایران قرار دارد (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1390

اوباما: از ایران خواسته ایم هواپیمای امریکا را پس دهد!
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1390

ماموریت هواپیمای امریکایی در آسمان ایران فاش شد
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1390

چرا RQ170 حساس‌ترین پرنده آمریکاست؟
منتشر شده در تاريخ: 19/09/1390

قطعنامه ضد ایرانی كه در شورای حکام تصویب شد
منتشر شده در تاريخ: 28/08/1390

اختلاف اروپاييان درباره ايران در بروکسل
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1390

انشاء جالب درمورد شغل پورفسوری
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1390

هر تجاوزی را با سیلی محکم و مشت پولادین پاسخ خواهیم داد
منتشر شده در تاريخ: 21/08/1390

ایران اشتباه تاریخی «آمانو» را بدون پاسخ نخواهد گذاشت
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1390

انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران +متن گزارش
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1390

سکوت سوال‌‌برانگیز رسانه‌های غربی در خصوص اسناد ارائه شده توسط جلیلی
منتشر شده در تاريخ: 14/08/1390

مردم آمریکا درباره "طرح ترور سفیر عربستان توسط ایران"‌ چگونه فکر می کنند؟
منتشر شده در تاريخ: 23/07/1390

آمریکا: ماهان را تحریم می کنیم ، تروریست دستگیر شده با آن پرواز کرده بود!
منتشر شده در تاريخ: 21/07/1390

آمریکا: ایران می خواست سفیر عربستان را «ترور» و دو سفارتخانه را در واشنگتن «منفجر» کند !!!
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1390

آخرین وضعیت دستور احمدی‌ نژاد به وزیر کشور برای حفظ امنیت دانشمندان
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1390

اگر دچار حماقت شوید، نسخه‌تان را خواهیم پیچید
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1390

شاهزاده سعودي به انگليسي ها: ايران را تحريم نفتي كنيد ،‌ كمبود بازار را خودمان جبران مي كنيم
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1390

علت تغییر رویکرد تل آویو در برابر حمله به ایران به روایت فارن پالیسی
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1389

یادداشت اولی هاینونن برای فارین پالسی:با ایران به توافق برسید
منتشر شده در تاريخ: 09/11/1389

انتقاد روزنامه صهیونستی از اظهارات "داگان"
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1389

آمریکا نهایتا حق مشروع ایران را می پذیرد
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1389

عقب نشینی صهیونیست ها از تهدیدهای پوچ علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1389

پاسخ منفی اتحادیه اروپا به تور بازدید از تاسیسات هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/10/1389

معتضد شجره نامه سفیر انگلیس را رو کرد
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1389

در برابر ایران تنها سه سال فرصت داریم!!
منتشر شده در تاريخ: 09/10/1389

"ويكي‌ليكس" چيست؟
منتشر شده در تاريخ: 07/10/1389

ایجاد وحشت از ایران باعکسهای احمدی نژاد درخیابانها+تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1389

علیخانی: متکی به بدترین شیوه برکنار شد
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1389

شیوه های "دفتر طرح های ویژه"برای جمع آوری اطلاعات درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1389

«خانم اشتون» برای ناهار مرغابی بار گذاشته بود، اما جلیلی نخورد
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1389

اروپا مستقل از آمریکا، می تواند با ایران به نتیجه برسد
منتشر شده در تاريخ: 15/09/1389

احمدی‏نژاد:درباره‏حقوق‏مسلم‏مذاکره نمی‌کنیم
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1389

متكي: كلينتون سلام كرد من هم جواب دادم
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1389

افشاگریهای ویکی لیکس به بازنویسی تاریخ جهان منجر خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 08/09/1389

واکنش لس آنجلس تایمز به دیدار متکی از گرجستان
منتشر شده در تاريخ: 16/08/1389

آمریکا به "بیانیه تهران" برگشت
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1389

برق نيروگاه بوشهر اواخر بهمن‌ وصل مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 05/08/1389

احمدي‌نژاد: تحريم‌كنندگان پيغام محرمانه مي‌دهند
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1389

پاسخ احمدی نژاد به سخنان اوباما
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1389

چرااوباماشتاب زده باBBCفارسي مصاحبه كرد؟
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1389

هشدار فرمانده کل ارتش به اجانب
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1389

واكنش اوباما به سخنان احمدي نژاد
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1389

سخنرانی احمدی نژاد و اوباما در یک روز
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1389

احمدي ن‍ژاد در مصاحبه با كريستين امانپور: خانم كلينتون اول فكر كند ،‌بعد حرف بزند
منتشر شده در تاريخ: 29/06/1389

سه‌گانه جنگ رواني آمريكا عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1389

احمدی‌نژاد: هراقدامی علیه ایران به معنای پاک شدن رژیم صهیونیستی از جغرافیای سیاسی است
منتشر شده در تاريخ: 15/06/1389

تخیلی ترین تحلیل از حمله آمریکا به ایران!!
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1389

احمدي‌نژاد: اسراییل كوچك‌تر از آن است كه به ايران حمله كند
منتشر شده در تاريخ: 31/05/1389

گزارش حمله احتمالی اسرائیل به ایران در صدر خبرهای روزنامه عربی
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1389

پیغام هیلاری کلینتون برای متکی!؟
منتشر شده در تاريخ: 18/05/1389

پاسخ متکی به آمادگی اوباما برای مذاکره
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1389

تحلیل روزنامه روسی از چگونگی حمله احتمالی به ایران
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1389

متن کامل مصاحبه دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور با شبکه تلویزیونی پرس تی وی
منتشر شده در تاريخ: 07/05/1389

اولین تهدید اروپائی ها توسط بانک مرکزی ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1389

تحلیل یک طرفه:چرا هنوز رژیم صهیونیستی به ایران حمله نکرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1389

جدیدترین ادعای آمریکا بعد از شکست در ماجرای امیری
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1389

اولین اظهارات امیری در فرودگاه امام خمینی تهران
منتشر شده در تاريخ: 24/04/1389

آحرين اخبار شهرام اميري (تكميلي)
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1389

پشت پرده خبرهای مربوط به جنگ با ایران چه می گذرد ؟
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1389

ضریب خطا در موشک‌های ایران به حداقل رسید
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1389

اسرائیل باز هم بلوف زد: حتی قهوه خوردن احمدی نژاد را هم زیر نظر داریم!
منتشر شده در تاريخ: 14/04/1389

درخواست ترکیه از احمدی نژاد : پای میز مذاکره برگردید و الا برای ما بد می شود
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1389

صدور قطعنامه تحریم‌های جدید علیه ایران با وجود مخالفت ترکیه و برزیل
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1389

افزایش فعالیت های جاسوسی آمریکا در نقاط مرزی ایران
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1389

کارشکني جديد روس ها عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 03/03/1389

دیدار مادران 3 آمریكایی زندانی با فرزندانشان + عکس
منتشر شده در تاريخ: 01/03/1389

وقتی سی ان ان برطبل جنگ می نوازد
منتشر شده در تاريخ: 22/02/1389

آنچه در ضیافت شام ایران در نیویورک گذشت
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1389

معاهده NPT چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1389

دبیرکل سازمان ملل پیش از سخنرانی احمدی‌نژاد جلسه را ترک کرد؟
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1389

جان بولتون: حالا کو تا "تغییر رژیم" در ایران ؟ اسرائیل باید حمله کند!
منتشر شده در تاريخ: 13/02/1389

آیا اسراییل به تنهایی جرات حمله به ایران را دارد؟
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1389

پاسخ اميرخلبان علوي به ادعای CNN
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1389

پاسخ به اوباما بر روي دانه برنج!
منتشر شده در تاريخ: 04/02/1389

پیشگویی های عجیب یک مرد فیلیپینی: 10 روز دیگر در خاورمیانه جنگ خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1389

نگرانی های اسراییل از واکنش ایران به حمله نظامی
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1389

unknown system ،سامانه جديد موشكي ايران
منتشر شده در تاريخ: 31/01/1389

تهديد رییس ستاد مشترک ارتش آمریکابرای حمله به ایران /فیروزآبادی: 10 سال است منتظرتان هستیم
منتشر شده در تاريخ: 30/01/1389

پخش زنده سخنرانی احمدی نژاد درBBC
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1389

احمدی نژاد برای اوباما نامه نوشت
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1389

دیمیتری مدودیف:حمله اتمی به ایران منجر به جنگ جهانی اتمی خواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1389

افشاگری‌های يك مقام افغان از فرودگاه‌های آمريكا در مرزهای ايران
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1389

سردار جزايري: اوباما بلوف مي‌زند
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1389

بولتون: می ترسم اوباما ایران هسته ای را بپذیرد
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1389

تحلیل مهم و خواندنی سفیر انگلیس از برنامه هسته‌ای ایران برای آمریکایی‌های یهودی
منتشر شده در تاريخ: 05/01/1389

4 دلیل چین برای مخالفت با تحریم ایران
منتشر شده در تاريخ: 23/12/1388

بازهم تغییر لحن مقامات واشنگتن درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/12/1388

تنظیم پیشنویس قطعنامه چهارم تحریم ها علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1388

متن کامل نامه ایران به آژانس
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1388

بازي زيركانه چين با كارت هسته اي جمهوري اسلامي
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1388

جایگاه ایران در میان افکار عمومی آمریکا کجاست ؟
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1388

واكنش غرب به گزارش آژانس انرژي اتمي درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1388

سه خط موازی در موضوع هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 19/11/1388

فريب‌كاري درباره ترور استاد علی محمدی
منتشر شده در تاريخ: 28/10/1388

تصاوير: ترور دانشمند هسته‌اي در تهران
منتشر شده در تاريخ: 23/10/1388

جمع بندی کاخ سفید: دولت احمدی نژاد سقوط نمی کند/ هیلاری در فکر معامله با ایران
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1388

آخرین سند حضور امیری درعربستان + عکس
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1388

واکنش مبهم عربستان به اخبار ربوده شدن شهرام امیری
منتشر شده در تاريخ: 19/09/1388

لحن نسبتا متفاوت اوباما درباره برنامه هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1388

ایران می تواند شوک بزرگی به اقتصاد جهان وارد کند
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1388

ذوق زدگی نتانیاهو از خیانت اتمی چین و روسیه به ایران
منتشر شده در تاريخ: 11/09/1388

آمريکا پاي ثابت همه مذاکرات هسته‌اي ايران
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1388

دعوت از اوباما براي سفر به ايران ؟!
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1388

قطعنامه چهارم و محورهای توافق تحریم ایران در حال نهایی شدن
منتشر شده در تاريخ: 02/07/1388

افشای ماهیت گروه نیویورکی اوباما برای فشار اقتصادی بر ایران
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1388

رویترز:اگر ایران، ضرب الاجل شهریور را نادیده بگیرد چه می شود؟
منتشر شده در تاريخ: 21/05/1388

پشت پرده ورودغير قانوني سه تبعه آمریکا به ایران
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1388

سخنان ماجراجویانه باراک علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 28/02/1388

پشت پرده تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 23/01/1388

استقبال احمدی‌نژاد از سخنان اوباما
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1388

تضاد جدی اوباما و نتانیاهو برسر ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/01/1388

اگر با ایران مذاکره کنید، به نفع احمدی‌نژاد می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 16/01/1388

تدابیر پلیس نیویورک برای جنگ احتمالی ایران و اسرائیل
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1388

اختلاف نظر رئیس پنتاگون و اوباما برسر سیاست برخورد با ایران
منتشر شده در تاريخ: 12/01/1388

چرا بين ايران و آمريكا جنگ نشد؟
منتشر شده در تاريخ: 10/01/1388

خانم كلينتون به اسرائيل توجه نكنيد، سريعتر مذاكره با ايران را آغاز كنيد
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1387

نامه محرمانه اوباما درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1387

اظهار نظر بی سابقه البرادعی: ایران به دنبال توانمندی ساخت بمب اتم است
منتشر شده در تاريخ: 07/07/1387

حمله بوش به ایران در اجلاس سازمان ملل
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1387

ديكته‌هاي آمريکا به آژانس درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1387

اعزام چند هیئت از ایران به کشورهای همسایه درباره احتمال حمله آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1387

جنگ روانی جدید علیه ایران
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1387

متن کامل نامه اخیر ایران به 1+5
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1387

آمريكا مدعي شد، پاسخ ايران به پيشنهاد هسته‌اي غيرقابل‌قبول است
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1387

اروپا درپي اعمال تحريم‌هايي فراتر از قطعنامه1803 عليه ايران
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1387

اگر تحریم ایران نتیجه ندهد، اسراییل به ایران حمله می‌کند
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1387

واکنش آمریکا به سخنان احمدی نژاد
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1387

تسويه حساب با احمدي‌نژاد به شيوه انگليسي‌ها
منتشر شده در تاريخ: 07/05/1387

جان بولتون :حمله به ایران، تنها راه است
منتشر شده در تاريخ: 06/05/1387

نماينده روسيه به نامه ايران خنديد
منتشر شده در تاريخ: 05/05/1387

پاسخ جالب جليلي به خبرنگار ايراني صداي آمريكا
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

واكنش ايران به حمله احتمالي بسيار جدي است
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

حتی غرب نیز نمی‌تواند مانع حمله اسراییل به ایران شود
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1387

اعلام حضور معاون رايس در مذاکره با جليلي
منتشر شده در تاريخ: 29/04/1387

کشف بزرگ! نيويورک‌تايمز براي زير سؤال بردن مانور موشکي ايران
منتشر شده در تاريخ: 25/04/1387

چرخش بولتون و عقب نشینی از جنگ طلبی ضد ایران
منتشر شده در تاريخ: 24/04/1387

تحلیل ایندیپندنت از احتمال حمله نظامی اسرائیل به ایران
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1387

تصاوير گرافيکي فاکس نيوز براي القاي خطر موشکي ايران
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1387

واکنش مختلف به آزمایش موشکی ایران
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1387

حجم انبوه موشك‌ها و شناورهاي سپاه آماده مأموريت مستقيم در تنگه هرمز
منتشر شده در تاريخ: 19/04/1387

اظهارات احمدی‌نژاد درباره حمله به ایران و توقف غنی‌سازی
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1387

تضعيف احتمال حمله به ايران به دليل ضعف اطلاعاتي سيا و موساد
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1387

اظهارات فيروزآبادی درباره تنگه هرمز
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1387

جزئياتي از پاسخ ايران به بسته پيشنهادي
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1387

هشدار سردار جعفری به متجاوزان
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1387

ایران به 5+1 پاسخ داد
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1387

متجاوزان هوایی و دریایی ؛ یا پودر می شوند یا خوراک کوسه
منتشر شده در تاريخ: 11/04/1387

حفر 300هزار قبر براي متجاوزان احتمالي به ايران
منتشر شده در تاريخ: 10/04/1387

شیطنت ضد ایرانی شبکه عربی mbc
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1387

گفتگو و فشار برنامه G8 برای ایران
منتشر شده در تاريخ: 08/04/1387

لاريجاني : وعده اروپايي ها سراب است
منتشر شده در تاريخ: 08/04/1387

بانک ملی لندن به دادگاه شکایت می کند
منتشر شده در تاريخ: 06/04/1387

شلیک ضدهوایی ها در غرب تهران
منتشر شده در تاريخ: 05/04/1387

شگفتی از اظهارات سولانا
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1387

متن بسته پيشنهادي به ايران انتشار يافت
منتشر شده در تاريخ: 26/03/1387

اتهامات عجیب مذاکره‌کننده آلمانی با ایران
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1387

اوباما: راه‏حل نظامي براي دفاع از اسرائيل برابر ايران، روي ميز
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1387

واكنش احمدي‌نژاد به سخنان لاريجاني عليه‌ آژانس
منتشر شده در تاريخ: 14/03/1387

بسته پيشنهادي ایران به دنیای غرب
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1387

جزئیات بسته پیشنهادی ایران
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1387

دستور بوش برای ترور مقامات نظامی ایران
منتشر شده در تاريخ: 16/02/1387

كلينتون: تعليق؛ اوباما: گفت‌وگو؛ مك‌كين: هيچ‌كدام
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1387

کشتیهای ایرانی بدون پرچم ایران تردد می‌کنند
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1387

اظهارات مضحك بوش درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/01/1387

کدام کشور تحریم‌ها علیه ایران را اجرا می‌کند؟
منتشر شده در تاريخ: 29/12/1386

احمدی نژاد: قطعنامه، شلیکی به شورای امنیت
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1386

قطعنامه ضد ايراني در شوراي امنيت تصويب شد
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1386

انتقاد ابطحي از مصاحبه خبري احمدي نژاد
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1386

رای گیری قطعنامه ایران به دوشنبه موکول شد
منتشر شده در تاريخ: 11/12/1386

آيا برادعي از ايران جانبداري کرده است؟
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1386

آمريكا در برابر حقانيت هسته‌اي ايران زانو زد
منتشر شده در تاريخ: 04/12/1386

ایران زودتر از 2010 به سلاح اتمی‌ نمی‌رسد
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1386

مسئله اورانیوم پیداشده در مراکز تحقیقاتی حل شد
منتشر شده در تاريخ: 25/11/1386

پرنده جاسوس بر فراز سایت هسته‌ای نطنز
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1386

متن کامل پیش‌نویس تحریم ایران
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1386

حاشيه‌هاي سخنراني "جليلي" در پارلمان اروپا
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1386

چین: وضعیت هسته‌ای ایران بحرانی است!
منتشر شده در تاريخ: 03/11/1386

ادعاي توافق بوش و ملك عبدالله درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1386

اظهارات گستاخانه دبیرکل شورای همکاری خلیج درباره ایران
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1386

کتاب دوم راهنمايي ایران به جاي گزارش جاسوسي آمريکا
منتشر شده در تاريخ: 28/09/1386

البرادعي چهار تا مثبت ميگويد و دو تا منفي
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1386

انتقال کلاهک‌هاي هسته‌‌اي به ايران در شب برگزاري کنفرانس آناپوليس
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1386

بهانه های بی منطق آژانس انرژی اتمی ادامه دارد.
منتشر شده در تاريخ: 26/08/1386

متن گزارش البرادعی درباره رفع ابهام
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1386

البرادعي: آمريكا با ايران مذاكره كند
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1386

تغییر لاریجانی به مصلحت نیست
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1386

خبر خوشی که اعلام نشد چه بود؟
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1386

خطر جنگ بین ایالات متحده و ایران؟
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1386

اختلاف درباره قطعنامه جدید هسته یی
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1386

متن كامل گزارش جديد البرادعي درباره ايران
منتشر شده در تاريخ: 10/06/1386

سومین دور مذاكرات ایران و آژانس فردا برگزار می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 28/05/1386

سالروز حمله‌ی اتمی آمریكا به هیروشیما
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1386

كري خواني گيتس: هيچ جای تماشا وجود ندارد
منتشر شده در تاريخ: 12/05/1386

گروه سياست خارجي / حوزه ساير حوزه ها 11:02 - 08/05/86
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1386

آمریكا سرگردان تر از همیشه در قبال موضوع هسته ای ایران
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1386