شماره خبر:  11456    تاريخ انتشار خبر:        ام فروردین ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 3031 مرتبه تا کنون

 پیشنهاد نمایندگان مجلس: آموزش ازدواج موقت از کودکی و افزودن یک برگ به شناسنامه برای صیغه!

موضوع ازدواج موقت چندی است که در جامعه بالا گرفته است و پس از اینکه مسئولین دولتی در سالهای اخیر بارها از این موضوع حمایت و بر ترویج آن تأکید می کردند ، اینبار نهاد های رسمی کشور نظیر نیروی انتظامی و مجلس نیز حمایت رسمی خود را از ازدواج موقت اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی«فردا» ، با در نظر گرفتن حمایت غالب نمایندگان مجلس از ترویج ازدواج موقت باید دید که چراغ سبز مجلس را کدام نهاد اجرایی در حوزه جامعه و جوانان کلید خواهد زد.

در این باره عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاراجتماعی«فردا»، ازدواج موقت را شرعی و بلا مانع در دین اسلام دانست و گفت: بحث ازدواج موقت در متن قرآن و در سوره نسا آمده است و برخلاف آنچه در اذهان عمومی جا افتاده است موضوعی کاملا شرعی است.

وی در ادامه افزود: اصولا ازدواج چه دائم و چه موقت برای جلوگیری از آلودگی و فساد در جامعه است.اما به دلیل عدم فرهنگسازی, هرگاه صحبت از ازدواج موقت می شود مردان زن دار و متاهل تمایل بشتری نسبت به مجردها از خود نشان می دهند که این نوع ازدواج ها باعث از بین رفتن کانون خانواده می شود.

اکرمی با پیشنهاد ضابطه مند نمودن ازدواج موقت گفت: باید برای ازدواج موقت شرایط و ضوابط خاصی تبیین شود و در این باره صدا وسیما, حوزه های علمیه وحتی خطبه های نماز جمعه می تواند در فرهنگسازی این موضوع کمک کند. مجلس نیز سعی دارد این موضوع را در کمیسیونهای مختلف بررسی نماید و نظر خود را در سایه قانون به مردم ارائه دهد.

برای ترویج ازدواج موقت باید از کودکی در مدارس آموزش دهیم

نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس در گفتگو با خبرنگار «فردا» با تاکید بر اینکه نمی توان در جامعه ای که اسلامی است با ازدواج موقت مخالفت کرد گفت: هر جوانی که به سن قانونی و بلوغ می رسد چه پسر و چه دختر نیاز به ازدواج دارد از این رو باید یا مسئولین شرایط ازدواج دائم را فراهم کنند یعنی مشکل مسکن، اشتغال، جهیزیه برای دختران و امثال اینها را حل کنند یا اینکه در فکر مقدمات ازدواج موقت برای جوانان باشند.

مرادی با انتقاد از جو موجود جامعه یادآور شد: واقعا باعث تعجب است که چرا جامعه‌ای که ادعای اسلامی بودن دارد با این مسئله برخورد خشن دارد. باید فرهنگ مردم را در این باره عوض نمود.

وی ترویج این نوع ازدواج را نیازمند آموزش دانست و افزود: باید از دوران کودکی در کتابهای دینی مسئله ازدواج موقت آموزش داده شود تا از این طریق این نوع ازدواج در کشور رواج داده شود.

نائب رییس کمیسیون قضایی همچنین از برخورد مثبت مجلس با این موضوع خبر داد و گفت: کمیسیون قضایی مجلس همیشه آماده همکاری با هر نهاد و یا سازمان و وازرتخانه ای است که در این باره طرح و نظر خوبی دهد.

متولی ازدواج موقت باید پرجرات باشد

مراد علی منصوری رضی، نمایده مجلس شورای اسلامی نیز با انتقاد از عدم تعریف دقیق معیارهای ازدواج در جامعه را داشت: روابط دختران و پسران جوان که به شکل اینترنتی و یا خیابانی در چند سال اخیر گسترش یافته و طرفداران زیادی نیز در میان جوانان پیدا کرده سبب شده که در این مقطع زمانی مسئولین به فکر ساماندهی آن باشند اما تا آنجایی که بنده به یاد دارم این بحثها فقط برای چند روز و یا چند ماه دغدغه مسئولین می‌شود و بعد از مدتی از یاد می‌رود.

وی در توضیح مطالب افزود: راه انداختن بحث ازدواج موقت و از همه مهمتر متولی آن باید بسیار پر جرات باشد زیرا که عموما ازدواج موقت در نزد خانواده ها و به خصوص زنان و دختران به شدت با برخورد مواجه می‌شود و عملی قبیح محسوب می شود. همچنین دفاتر همسر یابی در این خصوص موثر واقع نخواهد شد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از عملکرد از مجلس شورای اسلامی و بقیه نهادهای مسئول در این موضوع گفت: راه انداختن بحث طرح ازدواج موقت از سوی مسئولین نشانه ضعف آنها است و به این منزله است که نتوانستند شرایط جامعه را طوری برای جوانان فراهم کنند که مشکل ازدواج آنها حل شود. وقتی هیچ وزارتخانه، سازمانی و یا حتی مجلس در این موضوع کاری نکرده نباید توقع داشت که آمار ازدواج بالا رود و یا میانگین طلاق پایین بیاید. البته کمیسیون قضایی مجلس تا حدی در بحث ازدواج موقت وارد شده ‌اند اما چندان چشمکیر نبوده است.

یک برگه برای ثبت ازدواج موقت به شناسنامه افزوده شود

عضو کمیسون فرهنگی نیز در گفتگو با « فردا» گفت: برای اینکه مشکل فساد، بی بند وباری و تجاوز در جامعه کاهش پیدا کند باید زودتر موضوع ازدواج موقت را در میان جوانان توسعه دهیم و فرهنگسازی را آغازکنیم.

سید محمد جواد ابطحی با بیان اینکه تمام مراجع و علما در این مورد نظر مثبتی دارند گفت: در باره طرح ازدواج موقت روحانیون باید پیشقدم شوند و جامعه را آماده این موضوع کنند. روحانیون و به خصوص روحانیون مجلس باید به عنوان متولیان این طرح وارد میدان شده تا راه فساد به روی جوانان بسته شود.

وی در پایان افزود: بهتر است برای اینکه هیچ گونه سو استفاده ای از طرف مردانی که متاهلند پیش نیاید سازمان ثبت احوال با همکاری مجلس شورای اسلامی برگه ای برای ثبت ازدواج موقت نیز در داخل شناسنامه اضافه شود که همه چیز در این خصوص قانونمند شود.

وقتی شرایط ازدواج دائم فراهم نیست ازدواج موقت راه گشاست

جواد آرين منش در گفت وگو باخبرنگار «فردا» افزود: ما در دوره مجلس هفتم قانوني به نام قانون تسهيل ازدواج جوانان به تصويب رسانديم که به نظر مي رسد هنوز بسياري از مفاد اين قانون اجرايي نشده است.

نماينده مشهد در مجلس شوراي اسلامي افزود: اینکه دختر و پسری با هم دوست شوند به طور مثال باهم کوه بروند، مهمانی بروند و یا رفت و آمد کوتاهی با یکدیگر داشته باشند ازدواج موقت می‌تواند موثر باشد تا مانع از خارج شدند دختر و پسر از حدود و قوانین اسلام شوند.

آرین منش خاطر نشان کرد: یک ذهنیت منفی در جامعه درباره ازدواج موقت وجود دارد که با آگاه سازی خانواده‌ها و جوانان می‌توان آن را تغییر داد. اما در شرایطی که موقعیت ازدواج دائم فراهم نیست ازدواج موقت می تواند راهگشا باشد. اگر واقع‌بینانه نگاهی به اطرافمان بیاندازیم می‌بینیم که جمع کثیری از دختران دوست پسر یا پسران دوست دختر دارند و این کار شرعی نیست.

این نماینده مجلس با اشاره به همکاری مجلس در این باره افزود: مجلس در تلاش است برای ازدواج موقت راهکار قانونی تعریف کند ما به عنوان نمایندگان مجلس باید راهکار و قانونی را به کمیسیون قضایی ارائه دهیم که هم مورد پذیرش عرف و هم جامعه باشد.

وي يادآور شد: جوانان برای اضای نیازهای عاطفی و جنسی خود اغلب یا از راه ارتباطات غیر شرعی که همان دوستیهای خیابانی است وارد می‌شوند که مورد پسند جامعه نیست یا گرایش به ازدواج موقت و صیغه دارند که این هم هنوز درمیان جوانان و خانواده‌هایشان جایگاه چندانی ندارد و عده کمی به این سمت حرکت می‌کنند.

ازدواج موقت راهی برای کاهش تجاوزها

در ادامه فرهاد تجری یکی از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «فردا» با بیان اینکه قانونمند شدن ازدواج موقت می تواند از تعدی، سو استفاده، اعمال خلاف عرف و تجاوزها جلوگیری کند گفت: ازدواج موقت امری شرعی است و قانون هم از آن تبعیت خواهد کرد بنابراین اگر قانونی شفاف در این باره تصویب شود قطعا افراد نیز با شناسایی چارچوبها می‌توانند از این حق شرعی و قانونی استفاده کنند تا متوسل به راههای غیرقانونی و غیر شرعی نشوند.
تجری خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در مورد مسائلی که ضرورت اجتماعی و فرهنگی دارد نگاهی واقع‌بینانه با لحاظ جمیع جوانب داشته باشیم که مسئله ازدواج موقت از این دست مسائل است. مجلس نیز با طرح قوانین در این باره می‌تواند راه گشا باشد

این نماینده مجلس تاکید کرد: دستگاههای فرهنگی، اجتماعی و روحانیون باید در ترویج آموزه‌های فرهنگی و اخلاقی اهتمام ورزند تا با فرهنگسازی سبب تقویب باورهای دینی و مذهبی در میان جوانان شوند.

الزام ثبت ازدواج موقت می‌تواند بسیار مفید باشد

از سوی دیگر موسی قربانی عضو کمیسیون حقوقی مجلس نیز در گفتگو با خبرنگار «فردا» گفت: نمی توان احکام شرعی را در زمینه ازدواج موقت منکر شد اما باید در چارچوب ضوابط انجام می‌گیرد. برای اجرای هر حکم شرعی باید براساس قوانین نظام و شرایط جامعه ضوابطی وضع کرد.

وی در ادامه افزود: : نسبت به برخی احکام شرع از ابتدا حساسیتهایی بوده و نمی‌توان انتظار داشت که جامعه به راحتی آن را بپذیرد. اینکه این نوع ازدواج در سطح دانشجویان و دانشگاهها و جوانان رواج پیدا کند در صورت عدم تعیین چارچوب و ضوابط، تبعات منفی متعددی در پی خواهد داشت.

قربانی معتقد است: بسیاری ترجیح می‌دهند که این ثبت در شناسنامه صورت نگیرد و نمی‌خواهند برای یک امر موقت عواقب دائمی ایجاد کنند. برای چنین مواردی دفاتر ثبت برگه‌های ویژه‌ای طراحی کرده‌اند که در آن مشخصات دو طرف و شرایط ازدواج موقت ثبت می‌گردد.

قربانی ضمن تائید این نکته که الزام ثبت ازدواج موقت می‌تواند بسیار مفید باشد اظهار داشت: توجه به عواقبی مانند ایجاد فرزند که ممکن است ازدواج موقت در پی داشته باشد، بهتر است که ثبت آن الزامی شود. به هر حال هم فرزندان احتمالی و هم طرفین ازدواج حقوقی دارند که با ثبت ازدواج موقت بهتر می‌توان به آن‌ها پرداخت. ضمن اینکه ثبت کردن از بسیاری ناهنجاری‌های شرعی و اجتماعی دیگر نیز جلوگیری می‌کند. 
اخبار مرتبط

خبر خوش برای متقاضیان وام ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 30/06/1394

جوانان، مسکن، ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1393

متقاضیان وام ازدواج بخوانند
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1393

پرداخت وام‌های ازدواج بعد از عید فطر/ حمایت دولت از فعالیت‌های وزیر علوم
منتشر شده در تاريخ: 26/04/1393

حل مشکل وام ازدواج در دستان چه کسی است؟
منتشر شده در تاريخ: 04/04/1393

عاقبت دلخراش ازدواج موقت زن جوان!
منتشر شده در تاريخ: 08/06/1392

با هفت خوان رستم وام ازدواج چه باید کرد؟
منتشر شده در تاريخ: 01/05/1392

زورگیری دختران جوان برای ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 10/04/1392

مهریه عروس تهرانی خبرساز شد!
منتشر شده در تاريخ: 04/04/1392

پرداخت وام ازدواج ۵ میلیونی از امروز
منتشر شده در تاريخ: 04/02/1392

وعده از سرگیری پرداخت وام ازدواج به تهرانی ها
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1392

وام ازدواج از ابتدای سال 92
منتشر شده در تاريخ: 20/12/1391

چرا پرداخت وام ازدواج متوقف شد؟
منتشر شده در تاريخ: 05/12/1391

سن ازدواج در کشورهای آسیایی +جدول
منتشر شده در تاريخ: 17/11/1391

تجملات کمرشکن ازدواج در اردبیل/ سایه برخی رسوم بر آموزه های دینی
منتشر شده در تاريخ: 11/11/1391

ازدواج موقت باید ترویج شود
منتشر شده در تاريخ: 13/10/1391

به ازدواج پس از جدايي، نه نگوييد
منتشر شده در تاريخ: 25/09/1391

عروس هایی که به داماد مهریه می دهند!
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1391

تصویر عاشقانه ای که خیلی ها با آن گریه کردند!
منتشر شده در تاريخ: 17/08/1391

معیارهای گزینش همسر از منظر قرآن
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1391

شناسایی 86 سایت همسریابی
منتشر شده در تاريخ: 14/08/1391

پدری که برای داماد کردن فرزندش رفت اما خودش داماد شد!
منتشر شده در تاريخ: 11/08/1391

شرط عجیب دولت هند برای ازدواج دختران
منتشر شده در تاريخ: 03/08/1391

هشداریک‌مرجع نسبت‌به‌بی‌رغبتی به‌ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1391

4 شرط عجیب برای دریافت وام ازدواج!
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1391

ازدواج مردی با ۲ دختر در یک شب+ عکس
منتشر شده در تاريخ: 18/07/1391

توضيح قرائتي درباره ازدواج موقت در دانشگاه‌
منتشر شده در تاريخ: 05/07/1391

مرکز رسمی ازدواج موقت تهران کجاست؟
منتشر شده در تاريخ: 02/07/1391

همسرداری مرحوم ایت الله بهجت (ره)
منتشر شده در تاريخ: 20/06/1391

با هزینه‌های ازدواج آشنا شوید!
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1391

پادشاهی که 13 همسر داشت!+عکس
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1391

بخشنامه بانک مرکزی درباره وام ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1391

گفت و گوي شنیدنی با يك عاقد متفاوت !!
منتشر شده در تاريخ: 25/05/1391

روش های ازدواج بدون خرج و مخارج اضافه
منتشر شده در تاريخ: 25/04/1391

ازدواج نماینده مرد کنگره آمریکا با یک مرد!
منتشر شده در تاريخ: 19/04/1391

کمک طالبان به یک جوان عاشق +عکس
منتشر شده در تاريخ: 08/04/1391

چگونه عروسی عالی برای خانواده شوهرباشید !
منتشر شده در تاريخ: 06/04/1391

صورتحساب آقا داماد!+ عکس
منتشر شده در تاريخ: 06/04/1391

عروسی های 500 میلیون تومانی درتهران!
منتشر شده در تاريخ: 04/04/1391

ازدواج همزمان مهندس قلابي با 5 زن مطلقه
منتشر شده در تاريخ: 04/04/1391

شرایط جدید برای وام ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 23/03/1391

طنز/ جملات عاشقانه در مشاغل مختلف
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1391

پیامد‌های ازدواج زنان ایرانی با افغان‌ها
منتشر شده در تاريخ: 09/03/1391

ورود پليس فتا به پرونده سايت «صيغه»
منتشر شده در تاريخ: 09/03/1391

ثبت نام دردسر ساز دختری در سايت همسريابی
منتشر شده در تاريخ: 06/03/1391

انتخاب همسر دلخواه، با 99 هزار تومان!
منتشر شده در تاريخ: 31/02/1391

هر چه بايد درباره وام ازدواج بدانيد
منتشر شده در تاريخ: 27/01/1391

سه شرط نمایندگان مجلس برای ثبت ازدواج موقت
منتشر شده در تاريخ: 16/12/1390

قاتل: پدرم اجازه نداد با دختر مورد علاقه ام ازدواج کنم، کشتمش
منتشر شده در تاريخ: 05/11/1390

فعالیت سایتهای همسریابی غیرقانونی است
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1390

قتل همسر يك روز بعد از ازدواج!
منتشر شده در تاريخ: 11/10/1390

ممنوعیت ثبت مهریه های نامتعارف
منتشر شده در تاريخ: 29/08/1390

ازدواج‌های جالب در ایران +تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 12/08/1390

شرایط عجیب یک خانم برای ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 10/08/1390

افزایش وام قرض‌الحسنه ازدواج ابلاغ شد
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1390

امسال ازدواج کنید، مستمری بگیرید
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1390

انتقاد قرائتی از زنان به خاطر مخالفت با ازدواج دوم همسرانشان
منتشر شده در تاريخ: 08/08/1390

مترو، آخرین چاره عروس و داماد! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 05/08/1390

38 حدیث از معصومين (ع)، در موضوع حقوق متقابل زن و شوهر در خانواده
منتشر شده در تاريخ: 21/07/1390

ازدواج کرده‌ام اما هنوز شیطان مرا رها نمی‌کند
منتشر شده در تاريخ: 11/07/1390

آثار وتبعات ازدواج‌ زنان ایرانی با مردان خارجی
منتشر شده در تاريخ: 06/07/1390

والدینی به دنبال شوهر برای دخترانشان!+عکس
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1390

داماد 81 ساله 5 روز پس از ازدواج خواهان جدايي شد
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1390

دردسرهای ازدواج مرد نظافتچی با زن میلیونر
منتشر شده در تاريخ: 08/06/1390

32 هزار کودک بی هویت و بدون شناسنامه حاصل ازدواج کورکورانه با اتباع افغانی
منتشر شده در تاريخ: 25/05/1390

یک دختر زیبا، پولدار ترجیحا یکی‌یکدانه برای ازدواج نیازمندیم!
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1390

هشدار درباره ايميل‌هاي تبليغاتي موسسات ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 18/04/1390

مرد سه زنه: اشتباه کردم آمدم تلویزیون!
منتشر شده در تاريخ: 12/04/1390

ازدواج مجدد با شناسنامه خواهر
منتشر شده در تاريخ: 08/03/1390

رازخواستگاری‌برای‌دختربسیارزشت
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1390

آموزش رایگان همسرداری به زنان پایتخت
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1390

عاقبت بي بند و باري
منتشر شده در تاريخ: 13/02/1390

خانم‌ها بجاي مهريه‌هاي سنگين این شرط را بگذارند
منتشر شده در تاريخ: 23/01/1390

ازدواج دختر دانشجو به زندان ختم شد
منتشر شده در تاريخ: 19/12/1389

خرافات زنانه در رابطه با ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1389

زندگی مردی با 39 همسر درساختمانی 100اتاقه
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1389

ترین ازدواج‌های دنیا در گینس!
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1389

مرگ نو عروس معروف ۸۲ ساله در ماه عسل! +عکس
منتشر شده در تاريخ: 26/11/1389

زني 30 دقيقه پس از ازدواج فوت كرد!
منتشر شده در تاريخ: 06/11/1389

کاریکاتور: عشق اینترنتی!
منتشر شده در تاريخ: 26/10/1389

مرد بنگلادشي زير دست و پاي 4 همسرش جان باخت
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1389

پیامدهای ازدواج دختران ایرانی با اتباع افغان
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1389

هزار بال مگس، صد لپتاپ و 5 هزار مرجان در ازای عشق!
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1389

ازدواج، بهانه كلاهبرداري از زنان مطلقه
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1389

آگهي عجيب:به تعدادی خانم جوان جهت ازدواج نیازمندیم!!! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1389

زنی که ۲۳ بار ازدواج کرده است!+عکس
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1389

سرانجام عشق اینترنتی
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1389

پاسخ مراجع درباره استخاره برای ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1389

سه شرط برای ثبت ازدواج موقت
منتشر شده در تاريخ: 17/08/1389

پاسخ مراجع تقلید درباره ازدواج اینترنتی
منتشر شده در تاريخ: 10/08/1389

زن جوان، قربانی ازدواج اجباری با مرد هوسران
منتشر شده در تاريخ: 04/08/1389

شرایط ثبت ازدواج موقت نهایی شد
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1389

همسریابی برای متقاضیان در پوشش همایش روانشناسی
منتشر شده در تاريخ: 21/07/1389

درخواست عجیب ازدواج یک دخترچینی(+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 19/07/1389

کاريکاتور: بازی«چگونه ازدواج کنيم؟»
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1389

ماجراي عشق و ازدواج علي مطهري
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1389

شرايط جديد ثبت نكاح موقت تصويب شد
منتشر شده در تاريخ: 15/06/1389

مهریه کدام دسته از دختران بیشتر است؟
منتشر شده در تاريخ: 15/06/1389

مخالفت مجلس با درخواست لاریجانی برای بررسی بیشتر ازدواج موقت
منتشر شده در تاريخ: 07/06/1389

سقف مهريه تعيين شد
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1389

حذف شروط ازدواج مجدد در مجلس
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1389

علت ازدواج بهائیان با محارم!
منتشر شده در تاريخ: 20/05/1389

مشكلات دختران سعودي براي ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 07/05/1389

فروش دختر جوان به تبعه خارجی 40 ساله
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1389

فرمول ریاضی عشق!
منتشر شده در تاريخ: 02/03/1389

عکس:هدیه یک ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 29/02/1389

شرط جالب عروس برای داماد ملی پوش
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1389

مرد آلمانی با گربه خود ازدواج کرد !
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1389

استاد عرفان تقلبی: ازدواج بر سه نوع است"عقد،صیغه، دوستی"
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1389

علامه جعفری و ازدواج با زیباترین دختر دنیا!
منتشر شده در تاريخ: 14/01/1389

زن آخوند می‌شوی؟
منتشر شده در تاريخ: 11/01/1389

پیشنهاد حیرت انگیز زن سعودی برای ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 09/01/1389

یک آگهی ازدواج بسیار جالب/عکس
منتشر شده در تاريخ: 05/01/1389

"عروس چینی" نایاب شد!
منتشر شده در تاريخ: 24/12/1388

کاریکاتور: گواهینامه ازدواج!
منتشر شده در تاريخ: 20/12/1388

اعتراض کودکان به ازدواج کودکان (عکس)
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1388

پاسخ‎ صافی گلپایگانی به استفتائاتی درباره ازدواج موقت
منتشر شده در تاريخ: 02/12/1388

کلاهبرداري با وعده ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 27/11/1388

مرد کنیایی با 130 زن و بیش از 200 فرزند!
منتشر شده در تاريخ: 25/11/1388

تصویر: سند ازدواج اميركبير
منتشر شده در تاريخ: 21/11/1388

ماجرای جالب ازدواج استاد اخلاق دولت دهم
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1388

عروس اينترنتي دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1388

پاسخ‌ آیت‌الله‌ شبیری ‌به ‌استفتائات‌ درباره ‌ازدواج‌ موقت
منتشر شده در تاريخ: 19/11/1388

گزارشهاي خواندني ازدواج موقت
منتشر شده در تاريخ: 15/11/1388

فقط دو درصد موسسات همسریابی مجازند
منتشر شده در تاريخ: 14/11/1388

آموزش مسایل جنسی باید شروع شود
منتشر شده در تاريخ: 13/11/1388

ازدواج پيامكي به طلا‌ق انجاميد
منتشر شده در تاريخ: 12/11/1388

ازدواج‌هاي اينترنتي؛ حركت روي لبه تيغ
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1388

جنجالي‌ترين ماده لايحه خانواده نهایی شد
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1388

پاسخ استفتا از 4 مرجع تقلید درباره ازدواج موقت
منتشر شده در تاريخ: 21/10/1388

کلوپ‌های چندهمسری در اندونزی
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1388

لایحه‌ای برای سهولت ازدواج موقت مردان
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1388

پيشنهادمهريه به دختر هيلاري كلينتون 40 بز و 20 گاو
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1388

براي ازدواج دوم زني، سردفتر را فريب داد
منتشر شده در تاريخ: 14/10/1388

با دريافت 2 ميليون تومان مرد افغان دخترش را فروخت
منتشر شده در تاريخ: 13/10/1388

اجازه ازدواج مجدد به مردان در 10 مورد
منتشر شده در تاريخ: 10/10/1388

وام ازدواج افزایش یافت
منتشر شده در تاريخ: 08/10/1388

برخورد دادسرا با سایتهای همسریابی
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1388

بالاترین و پایین‌ترین آمار ازدواج موقت در کشور
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1388

عكس: نیاز به چند خانم جوان، جهت ازدواج!
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1388

همسريابي از ميان زونكن‌‌ها در دانشگاه
منتشر شده در تاريخ: 09/09/1388

خود آقايان حاضرند دختر 15 ساله شان صيغه شود ؟
منتشر شده در تاريخ: 05/09/1388

روایت حداد عادل از ازدواج دخترش با فرزند مقام معظم رهبري
منتشر شده در تاريخ: 02/09/1388

ازدواج موقت را برای دبیرستانی‌ها توصیه می‌کنیم
منتشر شده در تاريخ: 01/09/1388

ازدواج مجدد ممنوع شد(كاريكاتور)
منتشر شده در تاريخ: 24/08/1388

تصویب قوانین جدید درباره ازدواج مجدد
منتشر شده در تاريخ: 21/08/1388

افزایش ازدواج دختران با پسران کوچکتر از خود
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1388

سریال دلنوازان دچار ازدواج زدگی است
منتشر شده در تاريخ: 12/08/1388

افزایش وام ازدواج تا سقف 5‌ میلیون تومان
منتشر شده در تاريخ: 05/08/1388

باند معروف ديوار چين ، وام ازدواج سرقت مي‌كرد
منتشر شده در تاريخ: 29/07/1388

تصاوير جالب: مراسم ازدواج بر فراز قله توچال
منتشر شده در تاريخ: 26/07/1388

ازدواجي كه فقط 3 سال دوام داشت
منتشر شده در تاريخ: 23/07/1388

مرد 5 زنه اي كه فرزندان خود را نديده است
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1388

سند ازدواج اميرکبير مرمت شد + عکس
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1388

هزینه یک ازدواج در تهران حداقل 30 میلیون تومان
منتشر شده در تاريخ: 05/07/1388

طلاق غيابي 15 سال بعد از ازدواج غيابي
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1388

گزارش گاردین از «ازدواج شقایق با نگار سابق»
منتشر شده در تاريخ: 22/06/1388

خواستگاری هایی که به دلایل سیاسی به هم می خورد
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1388

جنگ سيب‌زميني ميان خواستگار و زن جوان
منتشر شده در تاريخ: 04/06/1388

شقایق و نگار باهم ازدواج می کنند
منتشر شده در تاريخ: 03/06/1388

دستگيري مرد شياد با 11 همسر
منتشر شده در تاريخ: 31/05/1388

توهّم قرص روانگردان و ازدواج با هنرپيشه آمريكاي
منتشر شده در تاريخ: 27/05/1388

ازدواج قاتل با برادر مقتول در زندان
منتشر شده در تاريخ: 26/05/1388

تعدد زوجات در کشورعربی از نگاه یک نماینده
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1388

زن حيله‌گر با 4نفر ازدواج كرده بود
منتشر شده در تاريخ: 22/04/1388

دختران مسن، پسران جوان، پيوندتان مبارك!
منتشر شده در تاريخ: 16/04/1388

درخواست اجازه ازدواج با مهريه شاهنامه فردوسي
منتشر شده در تاريخ: 06/04/1388

سالگرد ازدواج احمدي نژاد مصادف با روز انتخابات
منتشر شده در تاريخ: 29/03/1388

مخبر کمیسیون حقوقی مجلس:ازدواج موقت به جای دوستی‌‌های خیابانی
منتشر شده در تاريخ: 20/03/1388

3 ماه پس از ازدواج مردجواني همسرش را كشت
منتشر شده در تاريخ: 06/03/1388

محبوبترین مقصد برای ماه عسل ایرانی ها
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1388

تعداد زنان بیوه 6 برابر مردان بدون همسر
منتشر شده در تاريخ: 08/02/1388

دردسر ازدواج خواننده لبنانی برای لبنانی ها
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1388

شاخه بانوان حزب کروبی:ترويج چند همسري در سريال یوزارسیف؟
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1388

دختر فراري با شاهدهاي اجاره‌اي به خانه بخت رفت
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1388

دفتر ازدواج طالبان برای افراد مسئله دار افتتاح شد
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1388

گزارشی از مراسم ازدواج در حمام دوران صفوی قزوین
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1388

حذف«ازدواج مجدد بدون رضايت همسر اول»
منتشر شده در تاريخ: 31/01/1388

نظارت بر ازدواج دختران خردسال در عربستان
منتشر شده در تاريخ: 29/01/1388

ازدواج گران‌تر شد
منتشر شده در تاريخ: 27/01/1388

ثبت هر ساعت 13 طلاق و 100 ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1388

باطبی، ازدواج با دو دختر دانشجو همزمان با شکنجه در سلول!
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1388

ماه عسل تان را در کاخ صدام بگذرانید!
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1388

هشدار نسبت به ازدواج های اینترنتی
منتشر شده در تاريخ: 18/01/1388

بازار گرم مراکز همسریابی در كشور
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1388

پرداخت یک روزه وام ازدواج در برخی بانکها
منتشر شده در تاريخ: 06/01/1388

بانك سپه وام ازدواج می دهد
منتشر شده در تاريخ: 24/12/1387

شاهزاده سوئد عاشق يک پسر معمولي + عکس
منتشر شده در تاريخ: 19/12/1387

عاقبت تلخ عشق سياه
منتشر شده در تاريخ: 18/12/1387

گزارش CNN از مرکز همسریابی ایرانی با مدیریت یک روحانی
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1387

ازدواج سمیر قنطار با مجري شبكه العالم
منتشر شده در تاريخ: 14/12/1387

پسر بچه 13ساله در انگليس پدر شد + عکس
منتشر شده در تاريخ: 27/11/1387

قبل از ازدواج، به اين پرسش‌ها پاسخ دهيد
منتشر شده در تاريخ: 24/11/1387

ملاقات 2 هوو راز ازدواج پنهاني را فاش كرد
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1387

اختلاف برانگیزترین جملات میان زن و شوهرها
منتشر شده در تاريخ: 14/11/1387

9 باور غير منطقي درباره انتخاب همسر
منتشر شده در تاريخ: 13/11/1387

داماد ، متواري شد
منتشر شده در تاريخ: 02/11/1387

مرگ دلخراش دختر جوان پس از اصرار براي ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 01/11/1387

برگزاری مراسم عقدوعروسی با 200هزارتومان
منتشر شده در تاريخ: 29/10/1387

فرجام تلخ ازدواج با مزاحم تلفني
منتشر شده در تاريخ: 16/10/1387

مسابقه‌اي براي ولخرجي
منتشر شده در تاريخ: 09/10/1387

848 هزار كودك ايرانی دارای همسرند
منتشر شده در تاريخ: 09/10/1387

13درصد روابط نامشروع دختران:منجر به حاملگی و سقط
منتشر شده در تاريخ: 07/10/1387

فرار به‌يونان به‌خاطر ازدواج اجباري
منتشر شده در تاريخ: 01/10/1387

سايت‌هاي همسريابي از موقعيت ازدواج سوء استفاده مي‌كنند
منتشر شده در تاريخ: 24/09/1387

سايت همسريابي محکوم شد
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1387

مهريه چگونه «نقد» مي‌شود؟
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1387

پايان خونین ازدواج اجبارى
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1387

آموزش عمومي سلامت جنسي به جوانان، حرمت اجتماعي را از بين مي‌برد
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1387

عجيب‌ترين رسم‌هاي ازدواج در دنيا
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1387

تبعات طولانی شدن دوران عقد
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1387

ضرب و شتم نامزد قبلی شرط دختر جوان براى ازدواج‌ ‌!
منتشر شده در تاريخ: 23/08/1387

همدستي دو هوو براي جلوگيري از ازدواج سوم شوهر!
منتشر شده در تاريخ: 14/08/1387

طرحي جالب براي زوج‌هاي عفيف آمريكايي
منتشر شده در تاريخ: 12/08/1387

تاریخ کاهش علاقه بعد از ازدواج؛ 2سال و 6 ماه و 2 هفته
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1387

‪ ۳۹‬سايت اينترنتي در زمينه همسريابي فعاليت مي‌كنند
منتشر شده در تاريخ: 01/08/1387

مهريه جالب دختران علیرضا افتخاری
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1387

ازدواج به شرط سرقت
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1387

جلوگيري از تعارض سليقه زوجين مي‌تواند مانع از تزلزل ازدواج ‌شود
منتشر شده در تاريخ: 15/07/1387

پرداخت وام ازدواج 4 میلیون تومانی آغاز شد
منتشر شده در تاريخ: 13/07/1387

ازدواج دختر و پسرهاي جوان با افراد مسن معمولا براي ماديات است
منتشر شده در تاريخ: 07/07/1387

جنايت پس از مخالفت با ازدواج‌
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1387

تظاهرات هشتاد و شش همسر يک مرد نيجريه‌اي!
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1387

آدم‌ربایی برای ازدواج!
منتشر شده در تاريخ: 26/06/1387

دانشمندان: کشف فرمول خوشبختی در ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1387

بي‌بندوباري جنسي به نام ازدواج در آمريکا
منتشر شده در تاريخ: 20/06/1387

مردان همچنان بايد براي ازدواج مجدد از همسر خود اجازه بگيرند
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1387

رقص 60 هزار دختر برای ازدواج با پادشاه
منتشر شده در تاريخ: 18/06/1387

شاکي و متهم ازدواج کردند
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1387

ازدواج دختران با پسران كوچك‌تر از خودشان باب شده!
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1387

انتقام از شوهر بخاطر ازدواج پنهاني‌
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1387

ازدواج اينترنتي فقط 4 ماه دوام داشت
منتشر شده در تاريخ: 14/06/1387

ازدواج به شرط 1000 سكه مهريه‌
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1387

جشن عروسي در تهران فقط با 200 هزار تومان
منتشر شده در تاريخ: 03/06/1387

۹۸ سال انتظار براى دريافت مهريه
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1387

افزايش آمار ازدواج موقت در کشور
منتشر شده در تاريخ: 23/05/1387

ماشين عروس‌هاي سايپا از چند روز آينده در خيابان‌هاي تهران!
منتشر شده در تاريخ: 22/05/1387

فرار نوعروس از پاى سفره عقد
منتشر شده در تاريخ: 22/05/1387

دختران به دنبال پرستيژ، پسران جوياي درآمد
منتشر شده در تاريخ: 03/05/1387

سرانجام ازدواج شوم رنگ جنايت گرفت‌
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

هزینه ازدواج در تهران
منتشر شده در تاريخ: 19/04/1387

اجازه ازدواج دختر 15 ساله از خانواده‌اش
منتشر شده در تاريخ: 05/04/1387

جمعيت مجرد قطعي كشور
منتشر شده در تاريخ: 04/04/1387

اجبار به ازدواج در دانشگاه آزاد؟
منتشر شده در تاريخ: 03/04/1387

ازدواج همجنس بازان در ايالت کاليفرنياي امريکا قانوني شد
منتشر شده در تاريخ: 28/03/1387

علاقه شديد به ازدواج همکاران، به قيمت برکناري تمام شد
منتشر شده در تاريخ: 26/03/1387

يك عروسي استثنايي‌...
منتشر شده در تاريخ: 26/03/1387

بازتاب ممنوعیت اشتغال کارمندان مجرد
منتشر شده در تاريخ: 25/03/1387

زنگ خطر جنسی برای جامعه آمریکا
منتشر شده در تاريخ: 19/03/1387

ازدواج اجباري منوط به بخشنامه اداري يا اخراج!!!
منتشر شده در تاريخ: 14/03/1387

جدايي زودهنگام عاقبت ازدواج اينترنتي
منتشر شده در تاريخ: 11/03/1387

پيگيري ازدواج موقت از سوي رسانه‌ها بايد مداوم باشد
منتشر شده در تاريخ: 07/03/1387

محمدرضا خاتمی: درباره مراسم خواستگاری دخترم دروغ گفتند
منتشر شده در تاريخ: 07/03/1387

جشن ازدواج 64 طلبه در قم+تصویر
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1387

خودزني براي مجبور كردن دختر جوان به ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1387

مراسم ازدواج دختر بوش/تصوير
منتشر شده در تاريخ: 25/02/1387

ازدواج در ايتاليا، جدايي در ايران
منتشر شده در تاريخ: 19/02/1387

مردان نيز وادار به ازدواج ناخواسته مي شوند!
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1387

اطلاعات جالبي از ازدواجهاي فرزندان مقامات جمهوري اسلالمي
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1387

اصرار زن جوان براي زندگي با هوو
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1387

دوستي اينترنتي و وعده ازدواج، دختر جوان را به تباهي كشاند
منتشر شده در تاريخ: 28/12/1386

افزايش 25 درصدي آمار ازدواج موقت در كشور
منتشر شده در تاريخ: 21/12/1386

نيم‌قرن نامزدي در انتظار مجوز براي ازدواج به پايان رسيد
منتشر شده در تاريخ: 20/12/1386

گزارش تصويري از نخستين زن عاقد در مصر
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1386

ازدواج، بهانه مرد عراقي براي فريب دختران
منتشر شده در تاريخ: 01/12/1386

ازدواج کلاهبردار فراري با مدارک جعلي
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1386

ماجراي عجيب ازدواج هاي پي درپي يک زن
منتشر شده در تاريخ: 18/11/1386

توصیه امام (ره) به یک زوج جوان
منتشر شده در تاريخ: 18/11/1386

ماه عسل در 93 سالگي(+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 13/11/1386

سياست‌هاي انگليس مردم را از ازدواج عادي گريزان كرده است
منتشر شده در تاريخ: 06/11/1386

دخترها 27 برابر بيش از پسران آمادگي ازدواج دارند
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1386

دردسرهاي مردي كه سي ونه بار ازدواج كرد
منتشر شده در تاريخ: 23/10/1386

دو قلوهايي که با هم ازدواج کردند
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1386

اعلام ازدواج دكتر ولايتي، نيمه شب گذشته در شبكه چهار
منتشر شده در تاريخ: 18/10/1386

گزارشی از ازدواجهاي سياسي در ايران
منتشر شده در تاريخ: 12/10/1386

وام ازدواج تا سقف 2 ميليون تومان از اول بهمن
منتشر شده در تاريخ: 09/10/1386

آغاز ماه عسل پيش از ازدواج ساركوزي با دوست دختر تازه
منتشر شده در تاريخ: 06/10/1386

تخريب 2 خودرو؛ شرط مادر عروس براي ازدواج
منتشر شده در تاريخ: 03/10/1386

عاشق شدن و ازدواج با روبات ها تا سال 2050
منتشر شده در تاريخ: 22/09/1386

زن 19 ساله 2 ماه پس از ازدواج ، شوهرش را کشت
منتشر شده در تاريخ: 20/09/1386

صاحب بزرگ‌ترین جست‌وجوگر آنلاین دنیا ازدواج کرد
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1386

حبس تعزیری برای ازدواج بدون ثبت رسمي
منتشر شده در تاريخ: 17/09/1386

خواننده‌ي چيني به ساركوزي پيشنهاد ازدواج داد.
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1386

ازدواج مرد هندی با یک سگ
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1386

تخصيص اعتبار براي ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار
منتشر شده در تاريخ: 12/06/1386

ازدواج مجدد مرد باید با محدودیت‌ مواجه شود
منتشر شده در تاريخ: 28/05/1386

الهام: محدوديت‌های تازه‌ براي ازدواج مجدد
منتشر شده در تاريخ: 22/05/1386

ازدواج دوم بدون اجازه همسر اول!
منتشر شده در تاريخ: 20/05/1386

ازدواج مجدد با اجازه دادگاه
منتشر شده در تاريخ: 17/05/1386

۲۵ ميليارد تومان، هزينه صيغه سعودي‌ها
منتشر شده در تاريخ: 14/05/1386