شماره خبر:  10911    تاريخ انتشار خبر:        ام مهر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 4208 مرتبه تا کنون

 سلامی: ريگی سی دی مبتذل می فروخت

جانشين فرمانده كل سپاه از دستگيري سركرده گروهك تروريستي ريگي در مهرماه در شهر كويته پاكستان خبر داد و گفت: اين شرور تنها بعد از يك ساعت با مداخله عوامل اطلاعاتي و سرويس‌هاي اطلاعاتي كشور همسايه ما آزاد مي‌شود.

سردار حسين سلامي جانشين فرمانده كل سپاه در گفتگويي با موضوع برقراري امنيت در جنوب شرق كشور، اظهار داشت:‌ معمولاً به دليل تنوع و پيچيدگي تهديدات و تغييراتي كه اين تهديدات نسبت به زمان به خود مي‌گيرند، اقتضائات جديدي براي ورود به يك منطقه و يك ماموريت جديد به وجود مي‌آيد.

سلامي خاطرنشان كرد: جنوب شرق كشور از جمله مناطقي است كه به لحاظ ژئوپلتيك، ظرفيت‌هاي زيادي را براي اينكه سياست‌هاي دولت‌هاي فرامنطقه‌اي و برخي سياست‌هاي كشورهاي درون منطقه با هم تلاقي كنند و بتواند كاركردهاي امنيتي نگران‌كننده‌اي را داشته باشند، دارد.

* مولفه‌هاي اصلي برقراري امنيت در جنوب شرق در اختيار سپاه است

وي منطقه جنوب شرق را منطقه ترانزيت جهاني مواد مخدر دانست و گفت:‌ جمهوري اسلامي ايران براي جلوگيري از انتشار اين پديده شوم هزينه‌هاي انساني و مادي فراواني پرداخت كرده است.

جانشين فرمانده كل سپاه با بيان اينكه در اين منطقه معمولا برش‌هاي قومي و مذهبي زيادي وجود دارد،‌ تصريح كرد: جنوب شرق كشور منطقه‌اي در مجاورت پاكستان و افغانستان است و منطقه‌اي است كه دنباله‌هاي قدرت‌هاي سياسي مثل آمريكا و پديده‌هايي كه در اثر سياست‌هاي منطقه‌اي آمريكايي مثل طالبان و القاعده در مناطق مجاور اين سرزمين زندگي مي‌كنند، در آن وجود دارد.

سلامي افزود: همچنين اين منطقه جزء مناطق دوردستي است كه به دليل عقب‌ماندگي‌هاي اقتصادي كه از زمان دور داشته، زمينه‌هاي مناسبي را براي رشد برخي ناامني‌ها فراهم كرده است.

وي خاطرنشان كرد: برخورد با اين پديده‌هاي جديد يك استراتژي امنيتي همه جانبه را طلب مي‌كند كه مولفه‌هاي آن در اختيار سپاه پاسداران است.

جانشين فرمانده كل سپاه افزود: براي تقويت و ارتقاء‌ امنيت در اين منطقه كه دومين استان بزرگ كشورمان محسوب مي‌شود و همچنين داراي اهميت استراتژيك فراواني مي‌باشد، نيازمند مولفه‌هايي مانند از انسداد مرزها از طريق واحدهاي مهندسي فوق‌العاده نيرومند، مردمي كردن امنيت و مشاركت دادن مردم با يك سازماندهي دقيق كه بتواند در قلب و دل مردم نفوذ كرده و قدرت بسيج مردمي را داشته باشد، نيز تجربه مهار كشمكش‌ها و چالش‌هاي امنيتي، انگيزه قدرتمند و نيز دكترين امنيتي مردم‌پايه و توسعه‌پايه هستيم.

* سپاه توسعه و محروميت‌زدايي را محور اصلي ايجاد امنيت مي‌داند

سلامي با بيان اينكه سپاه در ديدگاه امنيتي خود توسعه و محروميت‌زدايي را محور اصلي ايجاد امنيت مي‌داند، گفت: سپاه معتقد است بين امنيت و توسعه بايد رابطه بسيار دقيق برقرار شود و اين عناصر به طور كامل در اختيار سپاه پاسداران مي‌باشد.

وي ادامه داد: فلسفه وجودي به عهده گرفتن اين ماموريت براي سپاه در شرايط جديد، نياز به يك استراتژي همه جانبه امنيتي با اين مولفه‌ها دارد و اين مبناي حركت سپاه در فضاي جديد امنيتي است كه در اين منطقه وجود دارد.

* سردار شوشتري در يك اعتماد كامل شروع به مسلح كردن مردم منطقه كرده بود

سلامي در خصوص نوع تعامل سپاه با اقوام و قبائل منطقه نيز اظهار داشت: از چند ماه قبل كه اين مسئوليت به سپاه پاسداران واگذار شد، توسعه راهبرد استراتژي مشاركت مردم در امنيت و همزمان ايجاد توسعه به عنوان زمينه‌اي براي تامين امنيت، مورد توجه بود و وقتي سردار شوشتري از فرماندهان باسابقه، ‌مدير و متفكر سپاه و داراي خصوصيت‌هاي مردمي بارز و شخصيتي عاطفي و ايماني قوي به اين منطقه وارد شد، ارتباطي عميق با مردم برقرار كرد و طوايف و قبائل بلوچ را در منظر يك تعامل مثبت،‌ سازنده و عاطفي قرار داد.

جانشين فرمانده كل سپاه خاطرنشان كرد: ايشان از همان ابتداي كار خود، شروع به برقراري ارتباطات مردمي و برگزاري همايش‌هايي كرد تا از نزديك با آنها ديدار كند و اين ارتباط آنقدر عميق بود كه ايشان در يك اعتماد كامل شروع به مسلح كردن مردم براي حفاظت از امنيت خود و حتي ورود به حوزه‌هاي اجتماعي مردم كرد.

وي افزود: شما تصور كنيد كه اين سردار كاركشته سپاه با حضور در يك مدرسه ابتدايي به 450 نفر محصل، گل هديه مي‌داد و آنها را مي‌بوسيد و از اين طريق ارتباطات سپاه با مردم منطقه را گسترشي عميق داد.

* مردم عمق استراتژيك قدرت دفاعي و امنيتي سپاه پاسداران هستند

سلامي مردم را عمق استراتژيك قدرت دفاعي و امنيتي سپاه پاسداران دانست و افزود: عملا هيچ سياستي بدون حضور مردم در منطقه محقق نخواهد شد.

جانشين فرمانده كل سپاه اظهار داشت: وقتي اين استراتژي وحدت بخش مبناي حركت سپاه شده و سپاه علاوه بر استفاده از ساير مولفه‌هاي امنيت در منطقه، اين حركت را در پيش مي‌گيرد و نقاط جوش مستحكمي بين مردم، امنيت منطقه و سپاه برقرار مي‌شود اين موضوع مورد كينه بدخواهان وحدت و امنيت منطقه قرار مي‌گيرد.

سلامي خاطرنشان كرد:‌ سپاه علاوه بر نقش‌دهي مردم در برقراري و ثبات امنيت، به محروميت‌زدايي هم مي‌انديشد و مي‌بينيم كه ميلياردها تومان در برنامه جديد حضور سپاه براي سازندگي و محروميت‌زدايي اختصاص يافته است.

* سپاه ميلياردها تومان براي محروميت‌زدايي در شمالغرب و جنوب شرق كشور اختصاص داده است

وي گفت: ‌تدبير فرماندهي كل سپاه كه به قرارگاه سازندگي خاتم ابلاغ شد، مبني بر اين بود كه در شمال غرب و جنوب شرق كشور ميلياردها تومان به يك برنامه رفع محروميت از قبيل ساخت مدرسه، اماكن ورزشي، درمانگاه،‌مسجد،‌ جاده،‌ غسالخانه و غيره هزينه شود كه اينها با هم مجموعه تلاش‌هاي سپاه در منطقه را تشكيل مي‌دهند.

جانشين فرمانده كل سپاه در خصوص وظايف ديگر نهادها در منطقه نيز اظهار داشت: اساسا سياست‌هاي توسعه متوازن هم در ابعاد مختلف توسعه و هم در مكان‌هاي مختلف، نقطه تمركزي دولت را تشكيل مي‌دهد و تلاش دولت براي رفع محروميت با تمام قوا وجود دارد.

* تلاش سپاه در امر محروميت‌زدايي سيستان، مكمل تلاش‌هاي دولت است

سلامي افزود:‌ آنچه سپاه در عرصه محروميت زدايي مد نظر قرار مي‌دهد يك توان مكمل است چراكه اقتضائات اين منطقه بيش از وضعيت موجود را طلب مي‌كند.

جانشين فرمانده كل يسپاه ادامه داد: هر چند تلاش‌هاي دولت در اين زمينه بسيار سازنده و وسيع است اما سپاه هم با توجه به اعتقاد به موضوع توسعه به عنوان پايه امنيت، از اين توان سازندگي كه در اختيار دارد، استفاده كرده تا توسعه منطقه شتاب يابد و سپاه بتواند ديدگاه خود را به همراه ساير نهادهاي حاضر در منطقه تكميل كند و اين يك طرح جامع است براي آنكه امنيت و توسعه در منطقه با هم برقرار شود.

وي با بيان اينكه تمام تلاش دشمن اين است تا بين معيشت مردم و شرارت رابطه برقرار كند، گفت: هر وقت وحدت ملي و انسجام در منطقه شكل جدي به خود مي‌گيرد آنها براي جلوگيري از اين امر،‌ آلودگي‌هاي امنيتي ايجاد كرده تا بتوانند فضاي شرارت را بر فضاي امنيت غلبه دهند.

جانشين فرمانده كل سپاه خاطرنشان كرد: بنابراين تمام تلاش نظام معطوف به اين است كه امنيت را همراه با توسعه دنبال كند و بين معيشت و زندگي مردم و امنيت رابطه دقيق و منطقي برقرار شود بنابراين همه تلاش‌هاي نظام و نه فقط سپاه، معطوف به موضوع محروميت‌زدايي در منطقه است.

* ريگي در مهرماه با دخالت سرويس اطلاعاتي پاكستان آزاد شده بود

سلامي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود در خصوص زمينه اقدامات تروريستي و همچنين گروهك ريگي، اظهار داشت: اينها داراي اعتقادات وهابي‌گري و سلفي‌گري افراطي هستند كه هم با اهل تسنن و هم با شيعيان مخالفند كه البته تعداد آنها در حدود 30 نفر برآورد شده است.
وي عبدالمالك ريگي را داراي يك شخصيت تحقير شده دانست كه تا سن 16 سالگي به فروشندگي سي‌دي‌هاي مبتذل مشغول بوده و افزود: همين عقده‌هاي شخصيتي او را به سمت وهابي‌گري و سلفي‌گري افراطي كشانده است و با داشتن روحيه‌هاي شرارت و كينه‌جويي، به شبكه طالبان يا القاعده متصل مي‌شود.

سلامي با تاكيد بر اينكه گروه او حتي در حد يك گروهك كه قابل بيان باشد،‌ نيست، خاطرنشان كرد:‌ اما وقتي اين افراد به سياست‌هاي دولت‌هايي در منطقه كه به دنبال انتشار روحيات وهابي‌گري هستند، متصل مي‌شوند كه همان اسلام آمريكايي مبتني بر قشري‌گري، ‌افراطي و مخالف تفكرات شيعه و سني است، اين پديده شوم را شكل مي‌دهند و به نوعي دنباله سياست‌هاي منطقه‌اي آمريكا، ‌انگليس و برخي كشورهاي منطقه مي‌شوند تا بتوانند با ايجاد ناامني‌هايي، دغدغه‌ها و نگراني‌هاي امنيتي درست كنند و در اين زمان است كه نام آنها بر سر زبان‌ها مطرح مي‌شود.

* برخي قدرت‌هاي بزرگ تروريست‌ها را از لحاظ تسليحاتي و تاكتيكي حمايت مي‌كنند

وي با تاكيد بر اينكه اصل و ماهيت اين گروهك‌ها جدا از حاميان خارجي آنها اصلا قابل توجه نيست، اظهار داشت:‌اين گروهك‌ها بدون حمايت اربابان خود قادر به انجام كار خاصي نيستند و اين وابستگي علاوه بر آنكه داراي مستندات قوي است اما از تحليل رفتار تاكتيكي آنها و انطباق‌شان با استراتژي‌هاي دشمن نيز مي‌توان فهميد كه در چه مسيري حركت مي‌كنند.

جانشين فرمانده كل سپاه خاطرنشان كرد: يك گروهك 30-40 نفره نمي‌تواند مولد يك تفكر استراتژي و انديشه باشد، بلكه بايد اين استراتژي و تفكر خود را از يك جايي بگيرد.

سلامي افزود: وقتي انديشه‌ آنها را بررسي مي‌كنيم مي‌فهميم كه به وهابي‌گري و سلفي‌گري متصل هستند و دقيقا نسخه‌اي مانند طالبان و القاعده را شكل مي‌دهند و اين امواج تروريستي كه امروز فضاي پاكستان و افغانستان را در بر گرفته بايد ديد كه زائيده چه تفكر سياسي در دو دهه گذشته در منطقه است.

وي نصريح كرد: اينها دقيقا نسخه اسلام آمريكايي متحجري هستند كه آمريكا، انگليس و برخي كشورهاي متحدشان در منطقه، در برابر اسلام ناب و انقلاب اسلامي قرار دادند.

جانشين فرمانده كل سپاه گفت: توجه به محل حضور آنها، مواد منفجره‌اي كه در اختيارشان قرار داده مي‌شود ما را به اين نتيجه مي‌رساند كه كساني اينها را از لحاظ تسليحاتي، تكنيك‌هاي پيچيده عمليات تروريستي و همچنين از لحاظ ايدئولوژيك آموزش داده و كنترل مي‌كنند.

سلامي با طرح اين سوال كه بايد ديد چه كساني از وحدت و امنيت جمهوري اسلامي ايران ضرر مي‌كنند، اظهار داشت: مدارك و اطلاعات دقيقي از رفت و آمدها و حتي مخفيگاه‌هاي اين تروريست‌ها در اختيار داريم و براي مثال در روز 5 مهرماه، عبدالمالك ريگي در يكي از خيابان‌هاي شهر كويته دستگير مي‌شود اما تنها پس از يك ساعت با مداخله عوامل اطلاعاتي و سرويس‌هاي اطلاعاتي كشور همسايه ما آزاد مي‌شود.

وي گفت: چه طور ممكن است چنين فردي با اسكورت كامل و تحت حمايت يك چتر امنيتي در كشور ديگري آزادانه راه برود و تحت كنترل يك سازمان اطلاعاتي نباشد.

* كشورهاي همسايه بايد نسبت به هزينه حضور تروريست‌ها در خاك خود آگاه باشند

جانشين فرمانده كل سپاه خاطرنشان كرد: كشورهاي همسايه كه با ما رابطه استراتژيك و عميق دارند نبايد اجازه دهند وجود چنين شرورهايي در خاك آنها، اين رابطه را مخدوش و سرد كنند.

سلامي با بيان اينكه اين كشورها بايد نسبت به هزينه حضور گروهك‌هاي تروريستي در داخل خاك خود آگاه باشند، به وضعيت كنوني پاكستان و انجام عمليات‌هاي خرابكارانه در آن اشاره كرد و افزود: مسئولان اين كشور بايد با تمام توان نسبت به ريشه‌كن كردن اين مسائل به طور كامل همكاري كنند.

وي اظهار داشت: اين انتظار از كشور پاكستان به دليل پيوندها و روابط عميق تاريخي و استراتژيك و ناگسستني آنها در رابطه با جمهوري اسلامي ايران هست كه اجازه ندهند تعدادمحدودي از اشرار كه هيچ ارزش استراتژي براي آنها ندارد، به اين روابط آسيب بزند و ما به شدت خواهان همكاري دولت پاكستان در استرداد اعضاي اين گروهك تروريستي به جمهوري اسلامي هستيم.

* همكاري پاكستان در مبارزه با تروريست‌ها بايد در عمل ديده شود

جانشين فرمانده كل سپاه با بيان اينكه تلاش‌هاي جمهوري اسلامي ايران براي همراه ساختن پاكستان براي اين امر از مدت‌ها قبل شروع شده است، گفت: اين انتظار را داريم تا دولت پاكستان با ما همكاري كرده و حسن نيت در خور شان رابطه بين دو طرف را نشان دهد و هرچند آنها در مذاكرات اخير قول‌هايي مبني بر همكاري دادند اما تا زماني كه اين قول‌ها به عمل تبديل نشود و آثار آن را عملي نبينيم اين انتظار همچنان وجود دارد.

* سپاه در برخورد با تروريست‌ها از اقدامات قاطع خود كوتاه نمي‌آيد

وي با تاكيد بر اينكه سپاه استراتژي روشن و دقيق سردار شوشتري را در منطقه جنوب شرق كشور با قدرت ادامه خواهد داد، تصريح كرد: ‌البته ما براي برخورد با اين پديده‌هاي ناامني به هيچ وجه از اصل قاطعيت و تعقيب اشرار تا زماني كه به هدف برسيم دست برنخواهيم داشت.

سردار سلامي با بيان اينكه همه مردم منش و رفتار سپاه را در برخورد با دشمنان مي‌شناسند، گفت: پاسخ سپاه به اين دست اقدامات، قاطعانه و پشيمان‌كننده است و اينها مواردي نيست كه سپاه از آن بگذرد و ما از ريزترين تهديدات تا تهديدات كلان، ماموريت‌هاي خود را قاطعانه ادامه خواهيم داد.

* امنيت امروز سيستان از همه جاي كشور بيشتر است

وي با بيان اينكه امروز يك وضعيت امنيتي قابل قبول در سيستان و بلوچستان برقرار است، با اشاره به انجام عمليات تروريستي اخير در منطقه كه منجر به شهادت برخي فرماندهان سپاه و مردم عشاير سيستان شد، گفت: اينكه يك فرد تحت تاثير و القائات بيگانگان كه ذهن او را مسخ كرده‌اند، بيايد كمربند انفجاري به خود ببندد و در ميان جمعيت آن را منفجر كند، يك عمل نقطه‌اي است كه در هر كجا مي‌تواند اتفاق بيافتد اما امنيت منطقه در كل يك امنيت خوب است.
سلامي افزود: فرماندهان سپاه نيز به خاطر ارتباط عميق با مردم حاضر به امنيتي كردن فضا نبودند و از برخي مسائل و كارهاي امنتيي اغماض كرده بودند.

جانشين فرمانده كل سپاه با بيان اينكه شايد بتوان گفت امنيت منطقه سيستان از همه جاي كشور بيشتر است، اظهار داشت: به هر حال امروز شاهد برخي نقاط آلوده امنيتي در اين منطقه هستيم كه سپاه به دنبال آن است تا با انجام استراتژي‌ها استفاده از فرصت‌ها توسعه امنيت پايدار را در دستور كار قرار داده و اين نگراني‌هاي موجود را مرتفع كند.

* قدرت‌هاي فرامنطقه‌اي قصد رواج احساس ناامني در سيستان را دارند

وي سلامت و امنيت را از نعمت‌هاي ناشناخته و مجهول عنوان كرد و افزود: تا وقتي امنيت در منطقه وجود دارد كسي از كاركردهاي نهادي امنيتي سوال نمي‌كند و احساس همگاني اين است كه اين امنيت به خودي خود وجود دارد اما وقتي حادثه‌اي امنيتي اتفاق مي‌افتد همه نگاه‌ها متوجه آن منطقه شده و ديگر كسي به امنيت يكپارچه منطقه توجه نمي‌كند و تمام ذهن‌ها احساسات و پرسش‌ها متوجه همان يك نقطه خاص مي‌شود.

جانشين فرمانده كل سپاه با طرح اين سوال كه بايد ببينيم اگر يك روز نهادهاي درگير با امنيت حتي به لحاظ ذهني از منطقه جدا شوند، چه اتفاقي خواهد افتاد،گفت: آنقدر استراتژي قدرت‌هاي بزر گ و فرامنطقه‌اي و برخي عوامل درون منطقه‌‌اي آنها به هم گره خورده و اين استراتژي‌ها آنقدر عملياتي است كه اگر اين نهادهاي امنيتي نباشند، ناامني گسترده‌اي منطقه را فرا مي‌گيرد.

سلامي اظهار داشت: به دليل وجود سپاه، نيروي انتظامي، بسيج و خود مردم منطقه است كه اين قسمت از كشور كه 11 درصد از كل مساحت ايران را تشكيل مي‌دهد، در يك امنيت مطلوب به سر مي‌برد و حوادث ناامني نيز به صورت نقطه‌اي و نادر در فاصله زماني طولاني اتفاق مي‌افتد كه اميدوايم با ايجاد زمينه مناسب و با منفي كردن نرخ رشد اين حوادث، تعداد آنها را به صفر برسانيم.

وي با بيان اينكه اين موارد به معني نبود ناامني در منطقه نيست، اظهار داشت: اينها نمادي از سياست بزرگتري است كه در قالب آن سياست بزرگتر اين اقدامات برجسته شده و حساسيت افكار عمومي را تحريك مي‌كند.

جانشين فرمانده كل سپاه ادامه داد: اينها تفسير يك سياست‌هاي برون منطقه‌اي است كه قصد دارد احساس ناامني را در منطقه رواج داده و اين احساس را با يك سلسله اقدامات همراه كند كه از مصداق يك سلسله اقدامات يك تصور و تصويري بسازد و در حقيقت احساس ناامني را در منطقه رواج دهد.

سلامي افزود: به همين دليل است مي‌گوييم اين گروهك‌ها جدا از سياست‌هاي خارجي و برون منطقه‌اي عددي نيستند ولي وقتي در زمينه‌ آن سياست‌ها قرار مي‌گيرند، برجسته شده و اين احساس را به انسان مي‌دهد كه گويا اتفاقي در حال افتادن است و اين همان مسيري است كه دشمن دوست دارد با ايجاد اختلاف بين شيعه و سني، ناامني را در منطقه افزايش دهد.

* سپاه خود را پيشمرگ امنيت و آزادي مردم سيستان مي‌داند

وي همچنين در خصوص ديدگاه مردم منطقه نسبت به گروهك تروريستي ريگي خاطرنشان كرد: وقتي سردار شوشتري و جمعي از فرماندهان سپاه به شهادت رسيدند شاهد بوديم اغلب مردم بلوچ و سران قبائل و طوايف از گريه مي لرزيدند و مي‌گفتند كه گويي پدر خود را از دست داده‌اند.

جانشين فرمانده كل سپاه با تاكيد بر اينكه مردم منطقه تكيه‌گاه امنيتي، ‌آزادي، ‌معيشتي و ناموسي خود را به تلاش‌هاي نظام و سپاه پاسداران متكي مي‌دانند، اظهار داشت: افكار عمومي مردم كاملا از اين گروهك تروريستي و اقدامات آنها منزجر است و مردم منطقه دقيقا با روش‌هاي سپاه پاسداران و برقراري امنيت در اين منطقه هماهنگ هستند.

سلامي همچنين خطاب به مردم محروم و مظلوم سيستان و بلوچستان گفت: سپاه پاسداران حتي با از دست دادن فرماندهان برجسته خود از امنيت، آرامش و اعتماد و عزت مردم جدا نمي‌شود و خود را همچون گذشته پيشمرگ آزادي، ‌امنيت و معيشت مردم قرار خواهد داد.


منبع خبر : عصرايران - http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=89633 
اخبار مرتبط

دومين ريگي هم اعدام شد
منتشر شده در تاريخ: 05/07/1391

مجله فارین پالسی افشا می کند: تروریست های «ریگی» در کجا استخدام می شدند؟
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1390

فرود هواپیمای حامل ریگی چگونه انجام گرفت؟
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1389

آمريكا و سياست هاي د.گانه اش در مورد گروهك جند الشيطان
منتشر شده در تاريخ: 15/08/1389

جزییات عملیات مقتدرانه نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق ایران
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1389

وصف شهدای زاهدان قبل از شهادت از زبان خانواده هايشان
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1389

تصاویر عاملان حادثه تروریستی زاهدان
منتشر شده در تاريخ: 26/04/1389

روایتی متفاوت؛ از دیدار خانواده شهدا با "ریگی"
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1389

جزئیاتی از دادگاه و نحوه اعدام ریگی
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1389

عبدالمالک ریگی بامداد امروز به دار مجازات آویخته شد
منتشر شده در تاريخ: 30/03/1389

عبدالحميد ريگي كه بود؟!
منتشر شده در تاريخ: 10/03/1389

ریگی در دادگاه: اشتباه کردم ، ببخشید!
منتشر شده در تاريخ: 08/03/1389

واکنش والدین همسر ریگی به اعدام وی+تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 04/03/1389

عبدالحميد ريگي مجازات شد + عکس
منتشر شده در تاريخ: 03/03/1389

عبدالمالك ريگي:قراربود عکس بگیریم جنازه تحویل بدهیم(تصويري)
منتشر شده در تاريخ: 30/02/1389

بقاياي ريگي تهديد به بمبگذاري کردند!
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1389

دستگيری عبدالمالک 2 در زاهدان
منتشر شده در تاريخ: 04/02/1389

ناگفته هایی جالب از چگونگی آزادی عطار زاده+تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1389

اعترافات ريگي به سازمان ملل رفت
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1389

اعضاي ارشد گروهك ريگي امان نامه خواستند
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1389

عکس های منتشرنشده ازنحوه آزادسازی ديپلمات ايراني/ تصاوير
منتشر شده در تاريخ: 18/01/1389

اقامت خانواده ریگی درامارات
منتشر شده در تاريخ: 17/01/1389

آخرين وضعيت خانواده عبدالمالك ريگي
منتشر شده در تاريخ: 09/01/1389

ناگفته‌هايي از جنايات ريگي توسط يكي از اسرا
منتشر شده در تاريخ: 26/12/1388

ريگي دكترای فلسفه گرفت
منتشر شده در تاريخ: 22/12/1388

جزئیات جدید از اعترافات ریگی
منتشر شده در تاريخ: 20/12/1388

جانشین ریگی برگزیده شد!
منتشر شده در تاريخ: 18/12/1388

ریگی از هرمزگان تا تهران مثل بلبل حرف زد
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1388

نقش نیروهای امنیتی خانم، هنگام بازداشت ریگی
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1388

ماموریت غیرممکن 4 با بازی" ریگی"/عکس
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1388

ماجرای استخاره ریگی در هواپیما
منتشر شده در تاريخ: 11/12/1388

خبر جدید وزیر اطلاعات درباره گروهک ریگی
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1388

چه کسی در قرقيزستان منتظر «ريگی» بود؟
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1388

اقامه دعوی علیه كشورهای حامی ریگی
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1388

سردرگمي گروهك ريگي پس از دستگيري وي
منتشر شده در تاريخ: 09/12/1388

درگیری ریگی با مهماندار هواپیما قبل از دستگیری
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1388

واکنش جالب امارات 4 روز پس از دستگیری ریگی:فقط 2 ساعت در دوبی بود
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1388

عملیات ویژه نیروی هوایی برای خالی کردن باک بنزین هواپیمای حامل ریگی
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1388

ریگی:"مگر نمی‌گوييد امام زمان وجود دارد، پس بيايدمرا دستگير كند"
منتشر شده در تاريخ: 08/12/1388

پخش اختصاصی اعترافات عبدالمالک ریگی + عکس
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1388

ریگی در هواپیما متوجه شد می‌خواهند دستگیرش کنند/خلبان دستور برج کنترل را اجرا نکرد وبه سمت دبی دورزد
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1388

ریگی هفته پیش دستگیر شد یا بامداد سه شنبه؟
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1388

حیرت بازماندگان گروهک ریگی
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1388

دستگیری ریگی فیلم سینمایی میشود
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1388

کاریکاتور: ریگ ریگی!
منتشر شده در تاريخ: 06/12/1388

گروهک جندالله مدعی شد : ریگی با همکاری آمریکا و انگلیس توسط ایران دستگیر شد!
منتشر شده در تاريخ: 05/12/1388

ریگی چگونه در آسمان ایران به دام افتاد؟ / هنگام دستگیری شوکه شده بود
منتشر شده در تاريخ: 05/12/1388

مهم ترین اتفاق کشور را به رئیس جمهور خبر ندادند؟
منتشر شده در تاريخ: 05/12/1388

عبدالمالک ریگی ؛ از جنایت تا دستگیری(+تصاویر)
منتشر شده در تاريخ: 04/12/1388

عبدالمالک ريگي دستگیر شد(تكميلي3)
منتشر شده در تاريخ: 04/12/1388

درباره گروهك تروريستي جندالله
منتشر شده در تاريخ: 27/07/1388

تلاش ريگی برای رسيدن به تهران
منتشر شده در تاريخ: 19/05/1388

نگاهي به شكل‌گيري گروهك تروريستي جندالله
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1388

اظهارات مادر زن " ریگی " درباره دامادش
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1388

نويسنده كويتي الوطن:انفجار زاهدان حق ایران بود، حوادث بدتری در راه است!
منتشر شده در تاريخ: 11/03/1388

حمله شديداللحن ريگی به امام جمعه زاهدان
منتشر شده در تاريخ: 10/03/1388

ضربه مهلک نیروی انتظامی به گروه عبدالمالک ریگی
منتشر شده در تاريخ: 01/10/1387

سردار رادان: تمامی گروگان‌های سراوان به شهادت رسیده‌اند
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1387

جزئيات بیشتر از تحويل ريگي به ايران
منتشر شده در تاريخ: 27/03/1387

16مامور ناجا به گروگان گرفته شدند
منتشر شده در تاريخ: 25/03/1387

تصميم پاكستان براي تحويل تروريست‌هاي جندالله به ايران
منتشر شده در تاريخ: 05/03/1387

اعلام متلاشي شدن گروه تروريستي جندالله در سراوان
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1386

اخبار جديد در مورد گروه تروريستي جندالله به سركردگي عبدالمالك ريگي
منتشر شده در تاريخ: 06/08/1386

کشف بزرگ‌ترين منبع مالي عبدالمالک ريگي در ايران
منتشر شده در تاريخ: 24/07/1386