شماره خبر:  10805    تاريخ انتشار خبر:        ام مهر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 3618 مرتبه تا کنون

 باند امير فاشيست متلاشي شد

عصر 24 شهريور امسال عوامل گشت پليس آگاهي تهران بزرگ در حين گشت‌زني در اتوبان تهران-كرج، عوارضي قديم به سمت تهران، به يك دستگاه خودرو پ‍ژو پارس سفيد رنگ مشكوك شدند و به راننده آن دستور توقيف دادند اما راننده پژو به دستور مأموران توجه نكرد و با سرعت بالا از صحنه متواري شد و تعقيب و گريز ميان پليس و خودرو پژو آغاز شد.

با وجود هشدارهاي متعددي كه مأموران گشت پليس آگاهي به راننده خودرو دادند اما راننده پژو همچنان اقدام به افزايش سرعت خود كرد و در ادامه با چندين خودروي عبوري به شدت تصادف كرد اما همچنان به راه خود ادامه داد.

با توجه به عدم توجه راننده اين پژو مأموران با توجه به قانون بكارگيري سلاح اقدام به تيراندازي به سمت لاستيك ‌هاي خودرو كردند اما با اين وجود همچنان راننده پژو با افزايش سرعت خود اقدام به فرار به سمت ميدان شهيد تيموري كرد.

نهايتاً با افزايش واحدهاي گشت‌هاي كمكي به واحد تعقيب كننده ، پژو پارس سفيد رنگ كه وارد يك كوچه بن بست شده بود متوقف شد اما راننده آن پس از پياده شدن از خودرو اقدام به فرار كرد و از اين مرحله تعقيب و گريز پياده ميان پليس و اين راننده به فاصله تقريبي 700 متر انجام شد.دستگيري راننده پژو

راننده پژو در حين فرار تصميم گرفت تا با شكستن شيشه در منزلي اقدام به ورود به داخل خانه كند تا از طريق آن از دست مأموران فرار كند كه با حضور به موقع عوامل گشت پليس آگاهي، از ورود وي به داخل خانه جلوگيري شد و اين فرد پس از دستگيري به پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد.

در بازرسي از خودروي پژو پارس توقيف شده مأموران موفق به كشف يك قبضه قمه 50 سانتي متري و يك قبضه چاقو شدند.

با انتقال متهم دستگير شده به پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ ، تحقيقات در خصوص وي و علت فرارش از سوي كارآگاهان اين پايگاه آغاز شد.

در تحقيقات انجام شده در خصوص راننده فراري، هويت وي به نام وهاب، ساكن منطقه تهرانپارس، مشخص شد و در اعترافات خود به كارآگاهان گفت: كه در سال گذشته در طرح برخورد با اراذل و اوباش دستگير و روانه زندان شده‌است و در زمان رانندگي نيز به علت مصرف شيشه در وضعيت عادي نبوده است.

متهم تحت تعقيب

در ادامه تحقيقات كارآگاهان پايگاه پنجم مشخص شد كه متهم به اتهام سرقت منزل ، حسب دستور بازپرس شعبه سوم دادسراي ناحيه 3 تهران ونك تحت تعقيب است و با يكي از متهمان متواري پليس آگاهي به نام حسين در ارتباط است و به احتمال بسيار زياد در ارتكاب جرايم و يا معاونت در آنها با حسين همكاري و مشاركت داشته است.

با اعتراف وهاب به همكاري با رضا در ارتكاب جرايم، كارآگاهان در تحقيقات خود جهت شناسايي رضا متوجه شدند كه اين 2 متهم از اعضاي گروه زورگيري به سركردگي شخصي به نام امير هستند.

بررسي از سوابق امير نشان داد وي از مجرمان سابقه‌دار پليس است كه به اتهام حمل سلاح گرم غير مجاز و مشاركت در سرقت‌هاي مسلحانه و معاونت در جرم تحت تعقيب كارآگاهان پايگاه يكم پليس آگاهي است.

با تجميع اطلاعات به دست آمده از پايگاه‌هاي پليس آگاهي در خصوص وهاب، رضا و امير، شناسايي و دستگيري متهمان متواري و ديگر اعضاي گروه زورگيري در دستور كار وي‍‍ژه كارآگاهان پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسايي اعضاي گروه زورگيري

با تحقيقات كارآگاهان پايگاه پنجم به منظور شناسايي اعضاي گروه زورگيري امير فاشيست، كارآگاهان پايگاه پنجم موفق به شناسايي چهار نفر ديگر از اعضاي گروه به اسامي جهانگير، حميد رضا،فرزين و ياسر شدند كه اين افراد چندي پيش به اتهام زورگيري خودرو توسط كارآگاهان پايگاه دوم پليس آگاهي دستگير شده بودند كه با انجام هماهنگي و تعامل انجام شده با رياست پايگاه دوم، متهمان دستگير شده جهت انجام تحقيقات در اختيار پايگاه پنجم قرار گرفتند.

پوريا ديگر عضو اين گروه نيز چندي پيش توسط كارآگاهان پايگاه پنجم پليس آگاهي به جرم سرقت موتورسيكلت دستگير شده است كه در تحقيقات انجام شده ارتباط ميان وي با متهمان پرونده اخير مشخص شد كه در چندين نوبت زورگيري مشاركت و معاونت داشته است.

با تجميع اطلاعات به دست آمده در خصوص سركرده اين گروه كه همچنان متواري بود، كارآگاهان متوجه شدند امير در مخفيگاهي در منطقه جنت آباد مخفي شده است.

با شناسايي دقيق مخفيگاه امير، مراقبت از اين محل به صورت شبانه روزي آغاز و سرانجام با حضور متهم در مخفيگاهش، ضمن انجام هماهنگي قضايي لازم با بازپرس شعبه 10 دادسراي ناحيه جنايي تهران، كارآگاهان پايگاه پنجم در ساعت 10 روز شنبه 25 مهر امسال طي يك عمليات غافلگيرانه با ورود به مخفيگاه متهم در منطقه جنت آباد، موفق به دستگيري وي شدند.

در بازرسي از مخفيگاه سركرده گروه، كارآگاهان موفق به كشف يك دستگاه خودرو سواري هيونداي فاقد قفل و سويچ شدند كه در بررسي خودرو، مشخص شد كه پلاك نصب شده بر روي خودرو، قلابي و متعلق به يك دستگاه خودرو سواري ميتسوبيشي است كه خودرو ميتسوبيشي نيز در خارج از منزل متهم مورد شناسايي كارآگاهان قرار گرفت.

با شناسايي تعدادي از اعضاي گروه كه در عمليات‌هاي مختلف و توسط كارآگاهان چند پايگاه پليس آگاهي دستگير شده بودند، با تعامل و كار مشترك ميان تيم‌هاي كاري پايگاه‌هاي پليس آگاهي‌، شناسايي شگردها و روش‌ها و ديگر اعضاي گروه وارد مرحله جديدي شد.در تحقيقات انجام شده از سركرده گروه و ديگر اعضاي دستگير شده روش‌هاي سرقت و زورگيري اعضاي گروه براي كارآگاهان مشخص شد.

مأموران دريافتند در روش اول امير با همراهي ديگر اعضاي گروه با شناسايي و انتخاب شركت‌هايي در سطح شهر تهران، به روش‌هاي مختلف زمينه ارتباط با اعضاي شركت به وي‍ژه مدير عامل شركت‌ها و در ادامه آن نفوذ به داخل شركت‌ها را فراهم كرده‌اند و پس از گذشت مدت زماني با استفاده از ارتباط ايجاد شده، در ساعات خارج از ساعت كار شركت با ورود به شركت و ضرب و شتم قرار دادن مدير و يا ديگر اعضاي شركت كه با وي قرار ملاقات گذاشته بودند‌، با تهديد چاقو و قمه اقدام به بستن دست و پاي آنها كرده و پس از آن از داخل شركت با طلافروشي‌هاي منطقه تماس گرفته و به بهانه‌هاي مختلف از قبيل خريد سكه به عنوان پاداش براي اعضاي شركت و غيره، سفارش خريد مقادير زيادي طلا را به طلافروشي‌ها داده و صاحبان طلافروشي نيز كه پس از كنترل كردن صحت شماره شركت با گمان اينكه سفارش خوبي به آنها صورت گرفته، به همراه طلاهاي سفارش شده از سوي شركت به آدرس مورد نظر شركت‌ها مراجعه و پس از ورود به داخل شركت‌ها مورد حمله اعضاي گروه زورگيري امير فاشيست قرار گرفته‌اند و پس از مورد ضرب و شتم قرار گرفتن توسط سارقان، با بسته شدن دست و پا و دهانشان توسط سارقان به همراه مدير شركت و يا اعضاي شركت كه پيش از آن دست و پا و دهانشان بسته شده است، در داخل شركت محبوس و سارقان پس از سرقت طلاها و پول‌هاي داخل شركت، از محل شركت متواري شده‌اند.

اما مأموران دريافتند در روش دوم سركرده گروه و ديگر اعضاي گروه با شناسايي گروهي از جوانان، با عنوان اين موضوع كه آنها از طريق فروش موادمخدر شيشه مي‌توانند در كوتاه‌ترين زمان ممكن به سرمايه قابل توجهي برسند، جهت راضي كردن اين جوانان به آنها مي‌گفتند كه تهيه مواد و معرفي مشتري را خودشان انجام داده‌اند و صرفاً فروش و تحويل گرفتن پول بر عهده آنها است و به اين طريق اقدام به تطميع اين گروه از جوانان كرده و پس از چندين نوبت تحويل مواد مخدر و فروش مواد توسط اين جوانان، در يك نوبت با تحويل دادن مقدار قابل توجهي موادمخدر شيشه به اين جوانان اغفال شده كه در دفعات گذشته مقاديري پول بدست آورده بودند نقشه خود را عملي مي‌كردند.

فروش مواد مخدر

در اين روش پس از تحويل دادن مقدار قابل توجهي مواد مخدر شيشه از سوي امير به اين جوانان كه به عامل فروش مواد مخدر تبديل شده بودند امير از آنها مي‌خواست تا پس از فروش مواد، پول حاصل از فروش مواد را به وي تحويل دهند و اين در حالي بود كه امير با برنامه‌ريزي از قبل ريخته شده تعدادي از اعضاي گروه خود را در ميانه راه اين جوانان قرار داده و اعضاي گروه نيز با تهديد چاقو و قمه و ضرب و شتم قرار دادن موادفروشان، اقدام به زورگيري پول حاصل از فروش مواد كرده و پس از آن متواري شده‌اند.

عاملان فروش مواد نيز كه اين بار پولي براي تحويل دادن به امير در اختيار نداشتند به امير مراجعه و وي نيز به بهانه مطالبه پول حاصل از فروش مواد در قبال پول مورد مطالبه خود، اقدام به زورگيري اتومبيل اين افراد كرده و آنها را مجبور كرده‌است تا اتومبيل را به نام او سند كنند.

در حال حاضر با تعامل اطلاعاتي انجام شده ميان پايگاه‌هاي پليس آگاهي تهران بزرگ در خصوص اين پرونده، به وي‍ژه پايگاه‌هاي پنجم، هفتم، سوم و دوم پليس آگاهي، اقدامات اطلاعاتي و پليسي جهت شناسايي شركت‌ها و طلافروشي‌هاي سطح شهر تهران كه توسط اعضاي اين گروه مورد سرقت و زورگيري قرار گرفته‌اند در حال پيگيري است.

از كليه صاحبان طلافروشي‌ها و همچنين مديران شركت‌هايي كه به اين روش مورد سرقت و زورگيري قرار گرفته‌اند دعوت شده‌است تا براي طرح شكايت و تشكيل پرونده به شعبه 10 بازپرسي دادسراي جنايي تهران واقع در خيابان انقلاب اسلامي - خيابان 12 فروردين و يا پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه كنند.منبع خبر : جام جم - http://jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100921019794 
اخبار مرتبط

درگیری 2 پسر و 3 دختر جوان در نیمه های شب
منتشر شده در تاريخ: 21/10/1392

دختر تبر به دست با 17 تیر پلیس دستگیر شد
منتشر شده در تاريخ: 11/09/1392

زورگیری به روش خشن در 4 دقیقه
منتشر شده در تاريخ: 11/09/1392

فرار عجیب و غریب اوباش ترسناک از دستان پلیس
منتشر شده در تاريخ: 08/09/1392

زنان مسافر در مخفیگاه جنگلی باند وحشت
منتشر شده در تاريخ: 29/08/1392

زورگیر مست و خشن به دام افتاد + تصاویر
منتشر شده در تاريخ: 13/08/1392

درخواست یک پدر و مادر برای اعدام فرزندشان در تهرانپارس
منتشر شده در تاريخ: 12/08/1392

آزار و اذیت دختران باخودروهای سرقتی
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1392

تصاویر/برخورد با زورگیران تهرانی
منتشر شده در تاريخ: 26/06/1392

تیراندازی اوباش به سوی پلیس
منتشر شده در تاريخ: 18/06/1392

شلیک پلیس به اراذل و اوباش معروف غرب پایتخت
منتشر شده در تاريخ: 27/09/1391

حمله اراذل و اوباش به 19 خودرو در تهران
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1391

ناصر سوزوکی؛قاتل مأمور آگاهی دستگیر شد
منتشر شده در تاريخ: 27/05/1390

تصاویر: اجرای طرح دستگیری اراذل و اوباش
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1390

ريگي مشهد دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 13/04/1390

جنایت خميني‌شهر چه بود؟
منتشر شده در تاريخ: 23/03/1390

دستگيري شروري که مدير دبيرستان دخترانه را به رگبار بست
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1389

شرور و 2 نوچه‌اش دستگير شدند
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1389

اخاذي مسلحانه شرور سابقه‌دار
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1389

6 زورگير چاقو به دست دستگير شدند
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1389

ربودن دختر21ساله‌توسط اراذل درتهران
منتشر شده در تاريخ: 13/03/1389

شرور معروف شرق تهران دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 11/03/1389

تصاویر: طرح برخورد با قاچاقچيان موادمخدر
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1389

دستگيري «غلام شرور» و نوچه‌هايش
منتشر شده در تاريخ: 10/11/1388

چاقوكشي 3 خواهر در بيمارستان
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1388

دستگيري 2 زورگير در غرب تهران
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1388

ياكوزاي سارق به تله افتاد
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1388

كلكسيوني از جرايم خشن در پرونده شرور متجاوز
منتشر شده در تاريخ: 08/09/1388

به هنگام دستگيري فرد متجاوز در كرج مامور نيروي انتظامي به شهادت رسيد
منتشر شده در تاريخ: 04/09/1388

متهمان را شناسايي كنيد
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1388

باند طيب به دام افتاد
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1388

اجراي طرح انضباط اجتماعي در محدوده ميدان امام حسين(ع)
منتشر شده در تاريخ: 25/07/1388

آغاز جمع‌آوري بيغوله‌هاي ‌جرم‌خيز
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1388

تصاویر: دستگیری فروشندگان مواد مخدر در تهران
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1388

توقف شرورهاي قاتل در آخرين ايستگاه
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1387

ساقي شرور ، باند اخاذي از افراد ثروتمند را هدايت مي‌كرد
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1387

شرور فراري از 2 پا فلج شد
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1387

شرور تبهكار با گلوله پليس‌ به هلاكت رسيد
منتشر شده در تاريخ: 17/04/1387

زنان چاقوكش انگليسي
منتشر شده در تاريخ: 26/12/1386

سركرده باند «ديوار چين»‌‌‌دستگير شد
منتشر شده در تاريخ: 13/12/1386

دستگيري 37 نفر از اراذل و اوباش فراري تهران
منتشر شده در تاريخ: 11/12/1386

بازگشايي پرونده کرکس هاي کرج پس از 2 سال
منتشر شده در تاريخ: 09/11/1386

خواب 49 اوباش بار ديگر آشفته شد
منتشر شده در تاريخ: 28/09/1386

دستگیری گسترده اراذل و اوباش استان تهران
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1386

کيف قاپ مرده پس از 300 فقره سرقت زنده شد
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1386

شبکه اغفال زنان و دختران به بهانه استخدام متلاشي شد
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1386

صدور كيفر خواست برای ۳۰ تن از اراذل
منتشر شده در تاريخ: 28/06/1386

مردم نيش افعي فراري را کشيدند
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1386

۱۳ مزاحم خیابانی در مشهد دستگیر شدند
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1386

پرونده تجاوز یكی از اوباش به یك زن در حضور فرزندانش
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1386

۲۰ تن از اراذل و اوباش اعدام می شوند
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1386