شماره خبر:  10225    تاريخ انتشار خبر:        ام بهمن ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2556 مرتبه تا کنون

 توليد شراب حلال بدون الكل براي مسلمانان!

"تينر تابك" بازرگان سرشناس آلماني طي اظهاراتي عجيب اعلام كرد كه همواره مايل بوده كه كاري كند تا مسلمانان بتوانند مزه مشروب را بچشند! از همين رو به فكر ساخت مشروب حلال و بدون الكل براي آنان افتاده است.

به گزارش شيعه آنلاين، "تينر تابك" كه از اظهاراتش فردي ديوانه به نظر مي رسد، در ادامه گفت: هميشه مايل بودم كاري كنم تا مسلمانان بتوانند بدون عذاب وجدان و مشكل ديني، مزه مشروب را بچشند! از همين رو به فكر ساخت مشروب حلال و بدون الكل براي آنان افتادم. در نهايت موفق به اين كار شدم و محصول شركتمان را در ماه مبارك رمضان به مسلمانان عرضه كرديم.

اين بازرگان آلماني همچنين گفت: اين محصول مشروبي است بدون الكل اما مزه آن شبيه به مشروب است. آن را 100% بدون الكل و حلال ساخته‌ايم و موفق شديم از "جمعيت نظارت بر مأكولات حلال" مجوز كسب كنيم. اين مجوز حلال بودن اين محصول را ثابت مي كند.

وي در ادامه گفت: البته ما اين محصول را مشروب نمي ناميم زيرا در آن الكل وجود ندارد. با اين كار مي توانيم مشتريان مسلمان براي خود كسب كنيم. مسئولان بازاريابي شركتمان موفق شده اند تا به امروز چندين مشتري در كشورهاي مختلف اسلامي و عربي از جمله عربستان سعودي، امارات متحده عربي، مالزي،‌ آذربايجان باكو و غيره بيابند و استقبال نسبتا خوبي از اين محصول شده است.

در همين راستا شيخ "سعود فنيسان" رئيس سابق دانشكده شريعت اسلامي "محمد بن سعود" طي اظهاراتي گفت: ادعاهاي اين بازرگان آلمان در مورد مشروب حلال، از نظر ما غير قابل قبول است. حتي اسمي كه براي اين محصول انتخاب شده، نامناسب است زيرا ما معتقديم لفظ "مشروب" موجب نشر فحشا و گناه مي شود.

وي در ادامه افزود:‌ ذات مشروب حرام است، پس چگونه مي شود حرامي حلال باشد؟! اصلا حلال و حرام با هم مخلوط نمي شوند بلكه حلالي كه با حرام مخلوط شود،‌ حرام مي شود. اگر هم ادعاي اين مرد آلماني درست باشد، در آن صورت نبايد آن را مشروب بناميم بلكه بايد به آن "نوشيدني حلال" گفت.


منبع خبر : عصرايران - http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=83931 
اخبار مرتبط

آدامس با طعم الکل
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1389

سلاح و مشروبات الكلي چگونه از عراق و تركيه وارد ایران می شود؟
منتشر شده در تاريخ: 02/07/1388

كشف انبار مشروبات الكلي خارجي در كرج
منتشر شده در تاريخ: 12/03/1388

کشتی ایرانی حامل مشروبات غرق شد
منتشر شده در تاريخ: 03/03/1388

آزادي پسر متهم به چهاربار شرب خمر با عفو رييس قوه قضاييه
منتشر شده در تاريخ: 30/04/1387

بازداشت ۲ نوجوان در قم
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1386