شماره خبر:  10083    تاريخ انتشار خبر:        ام بهمن ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2968 مرتبه تا کنون

 احتمال جدي خرید سهام مخابرات از سوی بنیاد تعاون سپاه

گفته می‌شود کنسرسیومی متشکل از شستا، بنیاد تعاون سپاه و یک شخص حقیقی خواستار خرید بلوک 50+1 درصدی مخابرات هستند که البته شنیده‌ها حاکی از آن است که این شخص یک فرد چینی است که به‌وسیله یک فرد ایرانی قصد خرید این بلوک را دارد.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری بزرگ‌ترین معامله تاریخ بورس کشور زمزمه‌ها مبنی‌بر خریداران احتمالی این سهم در بورس افزایش می‌گیرد.
واگذاری 51 درصد از سهام مخابرات در حالی به 18 شهریور موکول شده که پیش از این سه‌بار دیگر نیز مقرر شده بود تا برای واگذاری سهام این شرکت و خصوصی شدن مخابرات در بورس اقداماتی صورت گیرد که هر بار به دلایل متفاوت این امر به تاخیر افتاد و این بار اما معاون واگذاری و امور حقوقی سازمان خصوصی سازی پس از آنکه یک‌سال از زمان مطرح شدن واگذاری سهم می گذرد، زمان قطعی واگذاری سهام مخابرات در بورس را 18 شهریور عنوان کرده و براساس گفته وی همه شرکت‌های واجد شرایط باید تا 11 شهریور همه مدارک لازم را ارائه کنند تا به این ترتیب و براساس پروانه‌ای که برای ورود مخابرات به بورس تنظیم شده همه چیز از تلفن ثابت، موبایل، ارتباطات دیتا و زیرساخت‌های آن را به‌طور یکجا از انحصار بخش دولتی به بخش خصوصی منتقل کنند.

البته این نوع انتقال کامل از بخش دولتی به خصوصی ادعایی است که از سوی دولتی‌ها مطرح می‌شود اما کارشناسان مخابرات از واقعیت دیگری خبر می‌دهند به‌طوری‌که کارشناسان صنعت مخابرات کشور معتقدند که لااقل تا شش سال آینده این انحصار در مخابرات کشور وجود خواهد داشت.

بر این اساس اگرچه نمی‌توان این روزها را به‌عنوان روزهای پایانی دولتی بودن سهام مخابرات عنوان کرد اما درنهایت پس از یک‌سال بخش خصوصی امیدوار است که بتواند سهم اندکی از مخابرات کشور را از آن خود کند. اگرچه بیش از هر چیز پذیرش اهلیت خریداران توسط نهادهای دولتی دارای اهمیت است.

اگرچه سازمان خصوصی‌سازی یک سال پس از آنکه بلوک پنج‌درصدی شرکت مخابرات ایران در بورس عرضه شد، بالاخره تصمیم گرفت بیش از 50 درصد سهام آن را به بخش غیردولتی واگذار کند تا اپراتور اول مخابرات ایران همچون اپراتور دوم، سهامدارانی خارج از قوه مجریه داشته باشد اما همان‌گونه که سهامداران واقعی اپراتور دوم نیز بخش خصوصی واقعی نیستند این احتمال در مورد اپراتور اول بیش از پیش خریداران سهام را نگران کرده است.

این نگرانی‌ها زمانی افزایش می‌یابد که زمزمه‌هایی مبنی‌بر معین بودن خریدار نهایی سهام مخابرات در بورس نیز مطرح می‌شود چرا که با وجود ابلاغ سیاست‌های کلی اصل 44 طی 4 سال گذشته روند واگذاری‌ها به‌گونه‌ای بوده که اگرچه در نهایت سهام یک شرکت به یک یا دو شرکت مربوط به بخش خصوصی واگذار شده اما در نهایت همه آن شرکت‌ها در انحصار همفکران دولت بوده‌اند.
به‌عنوان مثال می‌توان به واگذاری سهام شرکت صدرا میان قرارگاه خاتم و شرکت توسعه سرمایه‌گذاری اشاره کرد که درنهایت مشخص شد که هر دوی این شرکت‌ها از زیرمجموعه‌های شرکت‌های وابسته به سپاه محسوب می‌شده‌اند.

در این میان اما در فهرست شرکت‌های پیشنهاددهنده برای خرید سهام شرکت مخابرات نام شرکت‌هایی به‌چشم می‌خورد که در فهرست شرکت‌های زیرمجموعه سپاه هستند و برخی منابع آگاه نیز از قطعی بودن واگذاری بخش زیادی از سهام مخابرات به این شرکت خبر می‌دهند.
واگذاری سهام مخابرات به شرکت‌های تحت نظارت وابسته دولت در حالی مطرح می‌شود که چگونگی شرکت خریداران سهم همواره یکی از موارد اصلی مطرح شده در واگذاری سهام این شرکت بوده و بر این اساس در زمان واگذاری سهام این شرکت به‌جای قیمت بالاتر دولتی‌ها اهلیت شرکت خریدار را موردنظر قرار داده و بر آن تاکید کرده‌اند.

بر این اساس و با نگاهی گذرا به شکل واگذاری‌های صورت گرفته طی سال‌های گذشته و در دولت نهم بیش از پیش احتمال واگذاری سهام مخابرات به شرکت‌های وابسته به دولت را قطعی نشان می‌دهد.
گفته می‌شود کنسرسیومی متشکل از شستا، بنیاد تعاون سپاه و یک شخص حقیقی خواستار خرید بلوک 50+1 درصدی مخابرات هستند که البته شنیده‌ها حاکی از آن است که این شخص یک فرد چینی است که به‌وسیله یک فرد ایرانی قصد خرید این بلوک را دارد.
در این فهرست البته نام شرکت‌هایی همچون شرکت سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایرانیان که در حال حاضر فعال‌ترین شرکت در بازار بورس است را نیز می‌توان دید که این شرکت متعلق به موسسه مالی و اعتباری مهر است که به بسیج تعلق دارد.

شرکت شستا - شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی - نیز که تا همین چند ماه پیش با تشکیل شرکت تامین تلکام توانسته بود، برنده اپراتور سوم تلفن همراه ایران شود، به ناگهان همه چیز را از دست داد.

در این بین علاوه بر شرکت‌های داخلی اما بازاریابی‌های گسترده جهانی مسئولان برای فروش سهام سبب شد تا ابراز تمایل اپراتورهای روسی، عربی و اروپایی یا حتی پولداران جهان برای خرید سهام مخابرات ایران، اخباری باشد که این روزها بسیار شنیده می‌شود. حتی به‌تازگی نیز نمایندگی‌های ایران در ترکیه، سوئد و مالزی برای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مخابرات ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.

این در حالی است که براساس مصوبه دولت مبنی‌بر عرضه بلوکی سهام مخابرات، شرکت‌های خارجی می‌توانند تا 49 درصد سهام این شرکت بزرگ را خریداری کنند.
تعاون سپاه، خریدار نهایی

با این وجود اما برخی منابع آگاه تنها یک نام را به عنوان خریدار نهایی سهام مخابرات می‌دانند و آن هم بنیاد تعاون سپاه است و حتی برخی منابع آگاه در گفت‌و‌گو با «تهران‌امروز» برگزاری مزایده در بورس را نیز به‌نوعی غیرواقعی می‌دانند و معتقدند که از هم‌اکنون سهامدار مخابرات کاملا مشخص است و شرکتی جز تعاون سپاه نخواهد بود.بنیاد تعاون سپاه در سال 1367 تاسیس شد و از مهم‌ترین مدیران این بنیاد در دهه 70 می‌توان به اکبر غمخوار و محسن رفیق‌دوست اشاره کرد.

موسسه صندوق پس‌انداز و قرض‌الحسنه انصارالمجاهدین (موسسه مالی اعتباری انصار) وابسته به این بنیاد است.بنیاد تعاون سپاه هم‌اکنون 45 درصد سهام گروه بهمن، چهار درصد سهام گروه سایپا و 25 درصد سهام پتروشیمی کرمانشاه را در اختیار دارد. همچنین این بنیاد در بورس بسیار فعال است و سهام برخی شرکت‌های بورسی چون شرکت باما را در اختیار دارد.از جمله شرکت‌های معروفی که صد‌در‌صد سهام آنها متعلق به بنیاد تعاون سپاه است می‌توان به شرکت کشت و صنعت شاداب خراسان، شرکت خدمات هوایی پارس و صنایع غذایی مائده اشاره کرد.

شرکت مخابراتی و الکترونیکی موج‌نصر‌گستر تنها شرکتی است که مالکیت آن را این بنیاد در اختیار دارد و به مسائل مخابراتی مربوط است.
بر این اساس و در صورت درست بودن و قطعی بودن خرید سهام شرکت مخابرات توسط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سپاه می‌توان گفت که دولت مخابرات را به‌عنوان یک بخش حیاتی به همراه ترین نهاد نزدیک به خود واگذار می‌کند.چنانچه اهمیت در دست داشتن مخابرات برای دولت طی ماه‌های گذشته و کاملا مشخص شد و بر این اساس نمی‌توان خوش بین بود که دولتی‌ها به این راحتی یکی از مهم‌ترین شرکت‌های زیرنظر خود را به بخش خصوصی غیروابسته به دولت واگذار کنند که به گفته خود آنها اهلیت این شرکت نیز برای آنها کاملا محرز است.

شاید بر همین اساس است که طی یک‌سال اخیر خصوصی‌سازی شرکت مخابرات ایران برابر اصل 44 قانون اساسی و ورود دومین شرکت تامین‌کننده بودجه جاری کشور پس از نفت به تالار بورس اوراق بهادار، به جنجال‌برانگیزترین بحث در حوزه اقتصادی کشور تبدیل شده است.شرکت مخابرات ایران سال 1350 با سرمایه‌ای بالغ بر پنج میلیارد ریال تاسیس شد. هم‌اکنون این شرکت شامل شرکت مخابرات ایران، شرکت‌های مخابرات استانی و شرکت ارتباطات سیار است و تعداد نیروی انسانی شاغل در آن و شرکت‌های زیرمجموعه 47 هزار و 20 نفر اعلام شده است. از سوی دیگر میزان سرمایه این شرکت برای واگذاری در بورس در حال حاضر به بیش از سه‌و‌نیم میلیارد دلار رسیده است.

واگذاری سهام مخابرات به شرکت‌های تحت نظارت و همفکر دولت در حالی مطرح می‌شود که چگونگی و شرکت خریداران سهم همواره یکی از موارد اصلی مطرح شده در واگذاری سهام این شرکت بوده و بر این اساس در زمان واگذاری سهام این شرکت به‌جای قیمت بالاتر دولتی‌ها اهلیت شرکت خریدار را موردنظر قرار داده و بر آن تاکید کرده‌اند.


منبع خبر : ايتنا - http://www.itna.ir/archives/report/013014.php 
اخبار مرتبط

رجیستری گوشی موبایل از امروز اجرا شد
منتشر شده در تاريخ: 02/05/1395

برخی مشترکان موبایل هیچگاه طعم ترابردپذیری را نمی‌چشند
منتشر شده در تاريخ: 27/04/1395

اجرای طرح رجیستری موبایل آغاز شد
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1395

شمارش‌معکوس‌برای‌اجرای‌طرح‌جابجایی‌اپراتورها
منتشر شده در تاريخ: 11/02/1395

تعویض اپراتور موبایل بدون تغییر شماره
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1395

هشدار/ گوشی‌های موبایل تا سه ماه دیگر رجیستر می ‌شوند
منتشر شده در تاريخ: 01/09/1394

طرح ۱۰۰نماینده مجلس برای بازگشت سهام مخابرات به دولت
منتشر شده در تاريخ: 18/07/1394

چرا آنتن دهی تلفن‌های همراه ضعیف است؟
منتشر شده در تاريخ: 28/06/1394

پیامک، مکالمه و اینترنت در اپراتورها چقدر پول می‌اندازد؟
منتشر شده در تاريخ: 21/05/1394

عایدی ۴.۱ میلیارد تومانی دولت از مخابرات در سال ۹۳
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1394

جزئیات تغییر تعرفه تلفن ثابت
منتشر شده در تاريخ: 22/01/1394

تعدادسیم کارت‌های فعال در ایران/چرا کاربران اینترنت ایرانسل ضرر می‌کنند؟
منتشر شده در تاريخ: 18/01/1394

تغییر تعرفه تلفن ثابت در سال ۹۴
منتشر شده در تاريخ: 16/01/1394

راه اندازی یک سرویس جدید در همراه اول
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1393

سرویس پیام کوتاه گران می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 04/12/1393

ایرانسل نمایش پیام روی صفحه نمایش گوشی تماس گیرنده را ممکن کرد
منتشر شده در تاريخ: 15/10/1393

تعرفه مکالمه تلفن ثابت درون استانی دقیقه ای 3 و خارج استانی 33 تومان شد
منتشر شده در تاريخ: 07/10/1393

بررسی شبکه ارتباطی 5G، نسل آینده شبکه تلفن همراه
منتشر شده در تاريخ: 06/10/1393

اینترنت همراه اول و ایرانسل ارزان شد + جدول قیمت‌های جدید
منتشر شده در تاريخ: 01/10/1393

سیم‌کارت‌های هم پا با"مازراتی"!+جدول
منتشر شده در تاريخ: 24/09/1393

اختلالات موبایلی و خسارتی که مردم نمی‌گیرند
منتشر شده در تاريخ: 21/08/1393

پژوهشگر حوزه رسانه: وایبر و امثال آن ضرر هنگفتی به مخابرات زده اند
منتشر شده در تاريخ: 05/07/1393

شروط و شیوه استفاده از 3G اپراتور اول
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1393

همراه اول خود را به قافله رساند/ مجوز رسمی ارتقاء شبکه اپراتورها به نسل ۳ و ۴
منتشر شده در تاريخ: 05/06/1393

نحوه راه‌اندازی ۳G در تلفن همراه + تعرفه
منتشر شده در تاريخ: 03/06/1393

علت گران شدن پیامک‌های ایرانسل
منتشر شده در تاريخ: 06/05/1393

چگونه قبوض همراه اول را از طریق ایمیل دریافت کنیم؟
منتشر شده در تاريخ: 26/04/1393

انتقال تلفن همراه به ثابت رایگان شد
منتشر شده در تاريخ: 24/04/1393

گزارشی از تلفن‌های ثابت ۲۰۰ میلیونی!
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1393

تغییر تعرفه اینترنت تلفن همراه
منتشر شده در تاريخ: 14/04/1393

ضوابط فروش سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی در کشور
منتشر شده در تاريخ: 10/04/1393

مکالمه با کدام سیم‌کارت‌ ارزان‌تر است؟
منتشر شده در تاريخ: 07/04/1393

اینترنت3G در همه اپراتورهای‌ موبایل
منتشر شده در تاريخ: 05/04/1393

تعرفه های رایتل کاهش یافت
منتشر شده در تاريخ: 02/04/1393

شرایط تعویض اپراتور با حفظ شماره موبایل اعلام شد
منتشر شده در تاريخ: 25/03/1393

فروش ویژه ADSL مخابرات تا سرعت 10 مگابیت بر ثانیه
منتشر شده در تاريخ: 29/02/1393

احتمال هشت رقمی شدن شماره‌های موبایل
منتشر شده در تاريخ: 28/02/1393

تعرفه نرخ جدید مکالمات تلفن ثابت +جدول
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1393

ADSL مخابرات ۲۰ درصد ارزان شد
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1393

قیمت پیامک، MMS و اینترنت همراه تغییر می‌کند؟
منتشر شده در تاريخ: 02/02/1393

تغییر تعرفه مکالمات همراه‌اول از امشب
منتشر شده در تاريخ: 01/02/1393

نیمی از سیم‌کارت‌های کشور خاموشند
منتشر شده در تاريخ: 26/01/1393

مقایسه نرخ قدیم و جدید تلفن ثابت (+جدول)
منتشر شده در تاريخ: 19/01/1393

راه اندازی ۵ سرویس جدید ارتباطی
منتشر شده در تاريخ: 30/11/1392

هزینه تولید یک "سیم کارت" چقدر است؟
منتشر شده در تاريخ: 05/11/1392

یک پیشنهاد عام‌المنفعه برای مشترکان همراه اول
منتشر شده در تاريخ: 29/10/1392

تعرفه تماس سيم كارت "رايتل"+جدول
منتشر شده در تاريخ: 03/10/1392

تهدید دوباره کاربران توسط همراه اول
منتشر شده در تاريخ: 01/10/1392

رقم عجیب میلیونی سیم‌کارت‎های تلفن همراه فعال در کشور
منتشر شده در تاريخ: 28/09/1392

سیگنال‌ های شبکه‌ موبایل را ببینید و شگفت زده شوید!! + عکس
منتشر شده در تاريخ: 23/09/1392

تعرفه های تلفن همراه اول افزایش نیافته است
منتشر شده در تاريخ: 18/09/1392

سیم‌کارت‌های بی‌نام، از تکذیب اپراتورها تا اخطار وزیر
منتشر شده در تاريخ: 20/08/1392

تاثیر هوای بارانی در کیفیت مکالمات موبایلی
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1392

تعرفه تلفن "همراه اول" + جدول
منتشر شده در تاريخ: 09/08/1392

چرا سیم‌کارت‌های رایتل می‌سوزند؟
منتشر شده در تاريخ: 08/08/1392

سرانجام داستان 14میلیارد توماني که به حساب مشترکین بازگردانده شد
منتشر شده در تاريخ: 27/07/1392

خطوط بدهکاران تلفن ثابت و همراه در چه شرایطی قطع می‌شود؟
منتشر شده در تاريخ: 27/07/1392

چگونه با تلفن ثابت پیامک بزنیم
منتشر شده در تاريخ: 22/07/1392

فروش سیم­ کارت­ خارجی در ایران قانونی می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 11/07/1392

با گرفتن این شماره، مستقیما و بدون اینترنت با موبایلتان بازی کنید!
منتشر شده در تاريخ: 07/07/1392

جملات آتشین وزیر ارتباطات در افتتاحیه ایران تله کام 2013 در برابر مخابراتی ها
منتشر شده در تاريخ: 04/07/1392

حجاج سیم کارت ایرانی بخرند یا عرب؟
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1392

صدور قبوض جدید مخابرات تا 15 مهر
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1392

تحمیل هزینه ناخواسته به مشترکان موبایل
منتشر شده در تاريخ: 03/07/1392

امكان ارسال روزانه ۹۹ پيامك با تلفن ثابت
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1392

وایمکس چيست؟
منتشر شده در تاريخ: 28/06/1392

هشدار به متقاضیان سیم‌کارت رایتل
منتشر شده در تاريخ: 27/06/1392

همراه اول، ایرانسل یا رایتل ؛ کدام اپراتور را انتخاب کنیم؟
منتشر شده در تاريخ: 23/06/1392

مقرون به صرفه‌ترین سیم‌کارت اعتباری کدام است؟
منتشر شده در تاريخ: 13/06/1392

قبوض همراه‌اول علی‌الحساب شد
منتشر شده در تاريخ: 09/06/1392

احداث برج‌های دوقلوی مخابرات در تهران + عکس
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1392

مراحل تنظیم شکایت از مزاحم تلفنی و پیامکی
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1392

قبض‌‌های جديد همراه اولی ها چگونه است؟
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1392

سقف بدهی مشترکین تلفن ثابت و همراه + جدول بدهی مجاز
منتشر شده در تاريخ: 25/05/1392

نخستین گوشی‌‌ موبایل در ایران/ عکس
منتشر شده در تاريخ: 22/05/1392

نظارت بر محتوای پیامک های تبلیغاتی/ SMS های طالع بینی ممنوع شد
منتشر شده در تاريخ: 31/04/1392

پرداخت غیرحضوری تمامی قبوض با سامانه ۲۰۰۰
منتشر شده در تاريخ: 31/04/1392

مدیرعامل مخابرات: تغییر تعرفه های مخابراتی قطعی است
منتشر شده در تاريخ: 26/04/1392

آمار درآمد اپراتورهای تلفن همراه
منتشر شده در تاريخ: 11/04/1392

هر دقیقه مکالمه با موبایل کشورهای دیگر چقدر هزینه دارد؟
منتشر شده در تاريخ: 04/04/1392

دلیل گرانی کدهای 1و 2 همراه اول
منتشر شده در تاريخ: 30/03/1392

عامل اختلال اینترنت مخابرات است
منتشر شده در تاريخ: 30/03/1392

به نام مصرف کننده و به کام مخابرات!
منتشر شده در تاريخ: 13/03/1392

تعرفه اپراتور های تلفن همراه+جدول
منتشر شده در تاريخ: 02/03/1392

هم‌کدی در کشور آغاز شد
منتشر شده در تاريخ: 23/02/1392

یک آبونمان جدید به قبض‌های تلفن اضافه می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 17/02/1392

چگونه قبض موبایل را قسطی پرداخت کنیم؟
منتشر شده در تاريخ: 16/02/1392

جزئیات تک‌نرخی شدن تعرفه‎ی مکالمات تلفن همراه
منتشر شده در تاريخ: 06/02/1392

تعرفه های مخابراتی کاهش می یابد
منتشر شده در تاريخ: 15/12/1391

گران‌ و ارزان‌ترین مکالمات برای کدام کشور‌هاست؟
منتشر شده در تاريخ: 25/10/1391

سرویس جایگزینی کلمات به جای شماره تلفن (فون واژه) چیست؟
منتشر شده در تاريخ: 29/09/1391

واژه‌ جایگزین شماره تلفن خواهدشد
منتشر شده در تاريخ: 22/08/1391

اماکن عمومی مجوز Wi Fi می‌گیرند؟
منتشر شده در تاريخ: 25/07/1391

اینترنت دیگر به هیچ عنوان قطع نخواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 22/07/1391

درد و دل تلفنی خانم‌ها مخابرات را فلج کرده!
منتشر شده در تاريخ: 20/07/1391

جريمه‌هاي قطعي غيرمجاز اينترنت در كشور
منتشر شده در تاريخ: 16/07/1391

تفاوت تلفن ثابت و اعتباري 40 هزار تومان!
منتشر شده در تاريخ: 05/07/1391

خرید تلفن ثابت با ۱۰ هزار تومان
منتشر شده در تاريخ: 25/06/1391

جنجال بر سر رانژه‌نشدن مشتركان ADSL بالا گرفت
منتشر شده در تاريخ: 19/06/1391

راه ناتمام اینترنت در ایران
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1391

شماره‌ ضروري كه حتما بايد بدانيد
منتشر شده در تاريخ: 04/06/1391

از مزاحمت های تلفنی تا کلاهبرداری های پیامکی ؛ چه باید کرد؟
منتشر شده در تاريخ: 04/06/1391

پشت پرده كم‌فروشي‌هاي اينترنتي چيست؟
منتشر شده در تاريخ: 24/04/1391

يك هشدار مهم مخابراتي
منتشر شده در تاريخ: 31/02/1391

راه اندازی سرویس پیامک اینترنتی تلفن ثابت
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1391

نكاتي درباره سامانه 1818 مخابرات
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1391

اعمال نرخ‌هاي جديد مکالمات تلفن ثابت از اسفندماه سال گذشته
منتشر شده در تاريخ: 09/02/1391

شرايط رهن و اجاره سيم‌كارت اعلام شد
منتشر شده در تاريخ: 05/02/1391

افزایش نرخ مکالمات تلفن ثابت به موبایل
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1391

مهم‌ترين ويژگي‌هاي سيم‌كارت‌هاي رایتل
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1390

افتتاح مرتفع ترین برج مخابراتی جهان در ژاپن (+عکس)
منتشر شده در تاريخ: 16/12/1390

ارسال پیامک تبلیغاتی بدون موافقت مشترک ممنوع شد
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1390

جدول نرخ مکالمات اپراتورهای موبایل
منتشر شده در تاريخ: 05/11/1390

حذف کدهای درون شهری تلفن
منتشر شده در تاريخ: 01/11/1390

آغاز واگذاري سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم تلفن همراه
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1390

آخرین وضعیت رساندن فیبرنوری به منازل
منتشر شده در تاريخ: 19/10/1390

۶ دلیل برای اینترنت بی کیفیت و گران در ایران
منتشر شده در تاريخ: 18/10/1390

كم‌ترين و بيش‌ترين سرعت دانلود در كشور
منتشر شده در تاريخ: 11/10/1390

ميزان دانلود در كشور بيشتر از آپلود است
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1390

بالاترین هزینه مکالمه استانی با حذف کدها دقیقه‌ای 22.95 ریال
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1390

جدیدترین اخبار از اپراتور سوم تلفن همراه (رایتل) + قیمت ها
منتشر شده در تاريخ: 10/09/1390

افزايش قيمت‌ سيم‌كارت‌هاي كد 1 و 2
منتشر شده در تاريخ: 07/09/1390

انقلاب عجیب تعرفه‌ای در هزينه‌های مخابرات
منتشر شده در تاريخ: 02/09/1390

هزینه ماهیانه تلفن ثابت هر ایرانی
منتشر شده در تاريخ: 28/08/1390

تبلیغ در سامانه 118 هر ثانیه هزار تومان
منتشر شده در تاريخ: 28/08/1390

تعرفه‌ي جديد تلفن ثابت اعلام شد
منتشر شده در تاريخ: 10/08/1390

ایجاد شبکه اضطراری مخابراتی در کشور
منتشر شده در تاريخ: 10/08/1390

هشدار به مشتركان تلفن همراه
منتشر شده در تاريخ: 07/08/1390

آیا محتوای پیامک‌ها چک می‌شود؟
منتشر شده در تاريخ: 03/08/1390

۱۱۸ از این به بعد آدرس هم می دهد
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1390

مشتركان تلفن همراه دقت كنند!
منتشر شده در تاريخ: 06/06/1390

بلاتکلیفی مشترکان تالیا
منتشر شده در تاريخ: 18/05/1390

جایگاه ایران در رده‌بندی تازه سرعت‌ اینترنت
منتشر شده در تاريخ: 08/05/1390

اينترنت20مگابيتي براي10ميليون ايراني!
منتشر شده در تاريخ: 05/05/1390

دلایل گرانی «اینترنت» در ایران اعلام شد
منتشر شده در تاريخ: 01/05/1390

ADSL خانگی تفاوتی با دایل آپ ندارد!
منتشر شده در تاريخ: 01/04/1390

آغاز عرضه تلفن ثابت هوشمند در تهران
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1390

قیمت جدید خطوط اینترنت ابلاغ شد
منتشر شده در تاريخ: 24/03/1390

اپراتور سوم نیامده ،رفت
منتشر شده در تاريخ: 17/03/1390

مشتركان تلفن همراه از كدام حقوق خود آگاهند؟
منتشر شده در تاريخ: 16/03/1390

یاد ایامی که 118 پولی نبود!
منتشر شده در تاريخ: 31/02/1390

قیمت سیمکارت هم جنجالی شد
منتشر شده در تاريخ: 26/02/1390

احتمال قطع تمام ارتباطات مخابرات ایران
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1390

مخابرات: مشتركان مختارند نوع سيم‌كارتشان را انتخاب كنند
منتشر شده در تاريخ: 14/02/1390

نرخ سیمکارتهای نسل 3 تعیین شد
منتشر شده در تاريخ: 07/02/1390

حذف کدهای بین شهری تلفن ثابت
منتشر شده در تاريخ: 28/01/1390

تعداد کاربران اینترنت و وایمکس کشور
منتشر شده در تاريخ: 15/01/1390

تعداد SMS های تبریک سال نو
منتشر شده در تاريخ: 14/01/1390

آخرین وضعیت تلفن اینترنتی
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1389

پهنای باند اینترنت ایران صد برابر می‌شود
منتشر شده در تاريخ: 17/12/1389

قیمت انواع پهنای باند اینترنت
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1389

شماره " 118 " تغییر می کند
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1389

گرانی قیمت اینترنت در ایران
منتشر شده در تاريخ: 08/09/1389

فروش سیم‌کارت 10هزار تومانی همراه اول
منتشر شده در تاريخ: 12/08/1389

آشنایی با 15 شماره تلفن راهگشا
منتشر شده در تاريخ: 02/08/1389

تخلف مخابرات در فروش سیمکارت
منتشر شده در تاريخ: 06/07/1389

شماره تلفن شهرها بدون کد می شود
منتشر شده در تاريخ: 01/07/1389

تعداد مشترکین تلفن همراه در ايران
منتشر شده در تاريخ: 31/06/1389

سيم كارت دائمي 150 هزار تومان
منتشر شده در تاريخ: 17/06/1389

چه کسی اینترنت را گران مي‌فروشد؟
منتشر شده در تاريخ: 07/06/1389

ورود نسل منسوخ شده موبایل به ایران!
منتشر شده در تاريخ: 28/04/1389

وزیر ارتباطات: سیم کارت بدهید ، ودیعه بگیرید !
منتشر شده در تاريخ: 14/04/1389

چند خبر مخابراتي : 09123456789 به مزایده گذاشته می شود
منتشر شده در تاريخ: 31/03/1389

تلفني كه با مردم همراه نيست
منتشر شده در تاريخ: 25/03/1389

باز هم سرقت کابل‌هاي مخابرات تهران
منتشر شده در تاريخ: 08/03/1389

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت قابل ارتقا‌ء است اما الان مناسب است!
منتشر شده در تاريخ: 01/03/1389

دلیل جالب کندی اینترنت درکشور
منتشر شده در تاريخ: 30/02/1389

سرقت کابلها هم سریالی شد/ تلفن 5 هزار مشترک دیگر قطع شد
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1389

سيم‌كارت‌هاي اپراتور سوم رايگان نیست
منتشر شده در تاريخ: 11/02/1389

قابل توجه دارندگان تلفن همراه
منتشر شده در تاريخ: 04/02/1389

نصب 800 تلفن همگانی مجهز به اینترنت درتهران
منتشر شده در تاريخ: 04/02/1389

تصویر/مخابرات:قبض خود را در بانک تجارت پرداخت نکنید
منتشر شده در تاريخ: 30/01/1389

آغاز واگذاری تلفن تصویری در کشور
منتشر شده در تاريخ: 25/01/1389

طرح یکپارچه تلفن ثابت اعتباری ده هزار توماني در كشور
منتشر شده در تاريخ: 24/01/1389

شرکت فرانسوی: اگر ایران ارسال پارازیت را ادامه دهد،دسترسی به ماهواره های مخابراتی را می بندیم
منتشر شده در تاريخ: 12/12/1388

توضیحاتی درباره بسته شدن Gmail!!!
منتشر شده در تاريخ: 20/11/1388

اینترنت پرسرعت، زیر قیمت بازار
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1388

نرخ جديد مكالمات و خدمات تلفن همراه اول
منتشر شده در تاريخ: 20/10/1388

پخش تبلیغات در 118 پس از اعلام شماره
منتشر شده در تاريخ: 02/10/1388

توضیحات دادستان درباره مرگ خریدار مخابرات
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1388

خريدار سهام مخابرات و همسرش جان باختند
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1388

تصوير: تاريخي‌ترين چك كشور
منتشر شده در تاريخ: 19/08/1388

متقاضیان اینترنت ملی به مخابرات استانی مراجعه کنند
منتشر شده در تاريخ: 06/07/1388

مـورس؛ يك زبان ساده و ضروري
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1388

پیگیری اینترنتی مزاحمت‌های تلفنی
منتشر شده در تاريخ: 07/06/1388

افزایش بی‌سر و صدای تعرفه‌های مخابرات
منتشر شده در تاريخ: 02/06/1388

کلاه چین بر سر مخابرات ؛ علت سرعت پایین اینترنت در ایران
منتشر شده در تاريخ: 28/05/1388

تأييد قرار 40 ميليارد ريالي براي مدير عامل مخابرات تهران
منتشر شده در تاريخ: 28/05/1388

طرح اعلام شماره تلفن همراه از 118
منتشر شده در تاريخ: 24/05/1388

صف طولاني مردم در سه جا:آبونمان مخابرات، بانك و عابر بانك
منتشر شده در تاريخ: 07/05/1388

تماس‌هاي بي‌پاسخ با 118
منتشر شده در تاريخ: 23/04/1388

چه كسي مسؤول اختلال در شبكه تلفن همراه است؟
منتشر شده در تاريخ: 20/04/1388

اطلاع رساني طنز آميز مردم از فعال شدن مجدد SMS ها
منتشر شده در تاريخ: 11/04/1388

ارسال صوت و تصوير از طريق تلفن ثابت در ایران
منتشر شده در تاريخ: 09/04/1388

قابل توجه مسئولین مخابرات کشور!
منتشر شده در تاريخ: 06/03/1388

رابطه كندي اينترنت با سال اصلاح الگوي مصرف
منتشر شده در تاريخ: 12/02/1388

ایرانسل برترین سرویس دهنده مخابراتی سال کشور
منتشر شده در تاريخ: 10/12/1387

قبوض چاپي تا دو سال ديگر حذف مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 16/09/1387

بانكها براي هر قبض مخابراتي 600 تومان دريافت مي‌كنند
منتشر شده در تاريخ: 12/08/1387

نفوذ به سايت مخابرات توسط دو دانش‌آموز!
منتشر شده در تاريخ: 02/08/1387

مخابرات، بزرگ‌ترين گرانفروش
منتشر شده در تاريخ: 27/07/1387

شبكه‌هاي مخابراتي فعلي به شبكه نسل جديد منتقل شود
منتشر شده در تاريخ: 17/07/1387

يارانه مخابرات حذف مي شود
منتشر شده در تاريخ: 21/06/1387

ويژگي‌هاي تلفن ثابت اعتباري
منتشر شده در تاريخ: 16/06/1387

عدم ارائه اينترنت پرسرعت از طرف مخابرات يك اشتباه تاريخي بود
منتشر شده در تاريخ: 07/06/1387

وديعه تلفن ثابت حذف شد
منتشر شده در تاريخ: 29/05/1387

دريافت ريز مكالمات تلفن همراه از طريق اينترنت
منتشر شده در تاريخ: 28/05/1387

قبوض تلفن همراه در سايت شركت ارتباطات سيار ايران منتشر شد
منتشر شده در تاريخ: 24/05/1387

وبسايت شركت مخابرات ايران به رايانه‌ها آسيب مي‌زند
منتشر شده در تاريخ: 16/05/1387

راه‌اندازي سرويس خدمات غيرحضوري ارتباطات سيار
منتشر شده در تاريخ: 15/05/1387

سردرگمي در تعرفه پيام كوتاه ارزش افزوده مخابرات
منتشر شده در تاريخ: 13/05/1387

با حذف وديعه، هزينه واگذاري تلفن ثابت نصف شد
منتشر شده در تاريخ: 10/05/1387

مشترک گرامی،حقوق شما در دسترس نمی باشد!
منتشر شده در تاريخ: 31/04/1387

ارتباطات سيار به جاي مخابرات پاسخ مي‌دهد؟
منتشر شده در تاريخ: 15/04/1387

شركت مخابرات در بورس
منتشر شده در تاريخ: 22/03/1387

ورود مخابرات به اينترنت پرسرعت، آري يا نه؟
منتشر شده در تاريخ: 21/02/1387

در ساختمان 118 بد نمي‌گذرد
منتشر شده در تاريخ: 18/02/1387

در ساختمان 118 چه مي‌گذرد؟
منتشر شده در تاريخ: 11/02/1387

آشنايي با سرويس جديد مخابرات ( شبكه هوشمند)
منتشر شده در تاريخ: 23/11/1386

90 هزار ريال متوسط درآمد ماهیانه مخابرات از هر خط تلفن همراه
منتشر شده در تاريخ: 07/11/1386

فروش مخابرات با پروانه یا بی پروانه؟
منتشر شده در تاريخ: 04/11/1386

اعتراض شرکت‌های اينترنتی به مخابرات
منتشر شده در تاريخ: 22/10/1386

انحصار فضاي مخابرات مانع رشد آن است
منتشر شده در تاريخ: 13/10/1386

اينترنت، چالشي براي مخابرات
منتشر شده در تاريخ: 08/10/1386

ضرر50 ميليون دلاري محابرات ايران در دست قاچاقچيان
منتشر شده در تاريخ: 30/09/1386

مخابرات عربستان اينترنت بي‌سيم رايگان به زائران ارائه مي‌كند
منتشر شده در تاريخ: 21/09/1386

مخابرات: پيام كوتاه فارسي به‌يك شرط ارزان مي‌شود
منتشر شده در تاريخ: 14/09/1386

تماس با 09990 يعنی خلاص شدن از تبليغات
منتشر شده در تاريخ: 01/09/1386

حذف كدهاي بين‌شهري تا پايان سال
منتشر شده در تاريخ: 01/09/1386

عدم اختلال گوگل در بازار مخابرات
منتشر شده در تاريخ: 25/08/1386

مخابرات مشتركان بدهكار را تهديد ميكند.
منتشر شده در تاريخ: 18/08/1386

«ميوه ممنوعه» و انتقاد به عملكرد مخابرات
منتشر شده در تاريخ: 30/06/1386

حذف كد داخل استانی در حال بررسی است اگر این طرح هزینه‌ی بالایی به مخابرات وارد كند، اجرا نخواهد شد
منتشر شده در تاريخ: 05/06/1386