شماره خبر:  1008    تاريخ انتشار خبر:        ام مهر ماه سال هجری شمسي  تعداد دفعات مشاهده خبر: 2306 مرتبه تا کنون

 سوریه زمان و مكان پاسخ به تجاوزات اسرائیل را مشخص خواهد كرد

معاون وزیر امور خارجه سوریه با رد اظهارات منسوب به وی مبنی بر اینكه دمشق قصد پاسخ‌گویی به تجاوز هواپیماهای اسرائیلی را ندارد، گفت دمشق به هرگونه تجاوزگری كنونی و آینده اسرائیل پاسخ می‌دهد.
فیصل مقداد در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه كه اظهارات وی در پایگاه خبری شام پرس منتشر شد، اظهارات منسوب به وی را مبنی بر اینكه دمشق قصد ندارد به تجاوز هواپیماهای اسرائیلی پاسخ دهد، "غیر دقیق" خواند.
"‌فیصل مقداد" تاكید كرد، این كشور حق دارد در پاسخ به نقض حریم هوایی سوریه از سوی جنگنده های اسرائیلی واكنش نشان دهد اما زمان و مكان حمله به اسرائیل را خود انتخاب خواهد كرد.
مقداد گفت، سوریه عادت ندارد در واكنش به هرگونه تجاوزات، سكوت كند اما زمان و مكان آن را خود انتخاب خواهد كرد و به جنایات اسرائیل واكنش نشان خواهد داد.
وی افزود: سوریه به هرگونه تجاوزگری كنونی و آینده اسرائیل پاسخ می‌دهد.
پیش از این منابع خبری به نقل از "فیصل مقداد" معاون وزیر امور خارجه سوریه اعلام كردند، دمشق قصد ندارد به تجاوز هواپیماهای اسرائیلی پاسخ دهد.
مقداد درباره تحلیل‌ها و برداشت‌های صورت گرفته در آمریكا و اسرائیل درباره این حمله گفت:"این ادعاها كاملا بی‌پایه و اساس است و تنها بر دشمنی آمریكا و اسرائیل و ناكامی آنها در برخورد با مشكلات منطقه و چالشهایی كه منطقه به علت سیاستهای آمریكا و اسرائیل با آن روبرو شده است ، دلالت دارد؛ سیاستهایی كه با منشور و قطعنامه‌های سازمان ملل تناقض دارد.
مقداد گفت، سوریه به علت استقامت مردم این كشور قوی است و نیروهای مسلح سوریه آماده‌اند از خاك، آب و حریم هوایی این كشور دفاع كنند.


منبع خبر : آفتاب - http://aftab.ir/news/2007/sep/15/c1c1189871963_politics_world_syria.php 
اخبار مرتبط

دعواي فیصل با نماينده سوريه بر سر ايران و حزب‌الله
منتشر شده در تاريخ: 24/02/1387

یورش هوایی رژیم صهیونیستی برای توجیه حمله آینده بود
منتشر شده در تاريخ: 08/07/1386